MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

POWRÓT DO UK PO LATACH

« poprzednia strona

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 5 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

helpdesk

Post #1 Ocena: 0

2015-05-29 15:03:40 (9 lat temu)

helpdesk

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 10-09-2014

Skąd: kiedys Kerry

Cytat:

2015-05-28 18:27:09, franio11 napisał(a):
Otwórz konto na poczcie.


A w czym mi to może pomóc?
Słuchajcie koledzy, nie chcę teoretyzować, zwyczajnie chcę wiedzieć czy grozi mi taka sytuacja, że faktycznie nie będę w stanie założyć konta bankowego w UK i czy np. nie zdążę odebrać pierwszej wypłaty nawet bo za debet w Irlandzkim banku zablokują mi całość konta. Pracodawca twierdzi, że muszę mieć konto bankowe. Koniec kropka.

To są kwestie przepisów, zasad, norm... a nie teoretyzowania.
Wiem Panowie, ja sobie nie gdybam - ja chcę tą wiedzieć czy mogę wylądować z palce w wiadomj części ciała w UK bo po 2 tygodniach najdzie mnie komornik*YAHOO*!*SORRY*

[ Ostatnio edytowany przez: helpdesk 29-05-2015 15:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #2 Ocena: 0

2015-05-29 15:34:57 (9 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

Cytat:

2015-05-29 15:03:40, helpdesk napisał(a):
Cytat:

2015-05-28 18:27:09, franio11 napisał(a):
Otwórz konto na poczcie.


A w czym mi to może pomóc?
Słuchajcie koledzy, nie chcę teoretyzować, zwyczajnie chcę wiedzieć czy grozi mi taka sytuacja, że faktycznie nie będę w stanie założyć konta bankowego w UK i czy np. nie zdążę odebrać pierwszej wypłaty nawet bo za debet w Irlandzkim banku zablokują mi całość konta. Pracodawca twierdzi, że muszę mieć konto bankowe. Koniec kropka.

To są kwestie przepisów, zasad, norm... a nie teoretyzowania.
Wiem Panowie, ja sobie nie gdybam - ja chcę tą wiedzieć czy mogę wylądować z palce w wiadomj części ciała w UK bo po 2 tygodniach najdzie mnie komornik*YAHOO*!*SORRY*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>helpdesk</i> 29-05-2015 15:09 ]




ale wg mnie to nie moga zablokowac ci kasy na koncie na poczet dlugu bo z czego bedziesz zyl? bedziesz ubiegac sie o zasilki ze nie masz z czego zyc? przeciez to wg panswtwa nie ma sensu - zabierzemy ci kase ale oddamy to samo w ramach zasilku? Jesli nawet ( ale ja w to nie wierze) musialbys oddac to co tam wisisz to nie ma szans ze zablokuja ci wszystko co bedziesz mial. Bo to nie humantarne - nie bedziesz mial z czego zyc. Nie wiem naprawde czego sie boisz. Nawet jesli namierza ci w jakis sposob bo z pelna kulturka wysla ci ( nie wiem nawet kto) jakis list zeby rozlozyc to w sogodnych dla ciebe ratach. Nie wiem czemu tak panikujesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

helpdesk

Post #3 Ocena: 0

2015-05-29 15:43:42 (9 lat temu)

helpdesk

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 10-09-2014

Skąd: kiedys Kerry

Boję się tego, że podobno kwota wolna od zajęcia w UK to 160 FUNTÓW MIESIĘCZNIE. I tyle - resztę mogą brać. Przecież to grosze totalne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #4 Ocena: 0

2015-05-29 15:55:13 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-05-29 15:43:42, helpdesk napisał(a):
Boję się tego, że podobno kwota wolna od zajęcia w UK to 160 FUNTÓW MIESIĘCZNIE. I tyle - resztę mogą brać. Przecież to grosze totalne.


Podciągnę to zaraz pod trollowanie.
Czy Ty nie rozumiesz co się do Ciebie pisze?

Za dług z Irlandii nie ma odpowiedzialności w UK.
Nie ma komornika za długi bankowe bez sprawy w sądzie. A i tak musza Ci dać możliwość spłaty na dogodnych dla Ciebie warunkach. Tyle że Ciebie to nie dotyczy.
Jeśli nie miałeś kłopotów z systemem bankowym w UK nie będziesz miał kłopotów z otwarciem konta.

Koniec tematu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

helpdesk

Post #5 Ocena: 0

2015-05-29 16:12:04 (9 lat temu)

helpdesk

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 10-09-2014

Skąd: kiedys Kerry

Cytat:

Jeśli nie miałeś kłopotów z systemem bankowym w UK nie będziesz miał kłopotów z otwarciem konta.

Koniec tematu.




Kiedy mówi mi się w tymże wątku, że jeśli to Irlandia Południowa to jeden i ten sam obieg, czyli UK!

[ Ostatnio edytowany przez: helpdesk 29-05-2015 16:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #6 Ocena: 0

2015-05-29 16:31:35 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Help mi... ja już nie mam siły do Ciebie. Więc napiszę:
Przyjeżdżaj! Zakładaj konto! Jeżeli dorwie Cię komornik ja pomogę wykaraskać się z tego problemu! W jaki sposób? To już sekret, ale na pewno pomogę! ... chyba że jeszcze będziesz się dopytywał, to usunę konto, więc zapewne Admin i Ada i tyniek i może jeszcze ktoś?, rzewnie by zapłakali, a za sobą ślady zatrę!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #7 Ocena: 0

2015-05-29 18:05:41 (9 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

Zrób eksperyment i sie dowiedz.
nie ma inaczej.
Masz 500 długu a nie 50.000, wiec nie rozumiem dramatu, - zablokują mi konto zabiora wszystko na wiecznosć....;-) sory, nie wyspałem sie, i pogoda tez chu... do dupy.

jak chcesz mieć 100% pewnosci to sobie zadzwoń do adwokata i bedziesz i wedział. Solicitor si eto tu nazywa. tylko bedziesz musiał zapłacić przed porada. proste. koniec tematu.

:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

helpdesk

Post #8 Ocena: 0

2015-05-30 10:27:18 (9 lat temu)

helpdesk

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 10-09-2014

Skąd: kiedys Kerry

Cytat:

Jeżeli dorwie Cię komornik ja pomogę wykaraskać się z tego problemu! W jaki sposób? To już sekret, ale na pewno pomogę!


Dzięki wszystkim za pomoc i wsparcie. Szczególnie koledze z cytatu, który pewnie nie rzuca słów na wiatr.

Mogę Was jeszcze zapytać ogólnie o pracę w Manchesterze i "atmosferę" dla zatrudniania emigrantów? Jeśli ktoś ma w miarę w porządku język - tj. wciąż zdarzają mu się gafy, ale ma duży zasób słów i potrafi w miarę swobodnie rozmawiać na przeróżne tematy, da sobie tam radę?

Czy pokoje wynajmuje się "na gębę", czy z reguły na papier jakiś ... ? Hm?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #9 Ocena: 0

2015-05-30 11:08:13 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Spoko, jeżeli chodzi o wiatr to ja łapię go w żagle.
Co do Twoich pytań to nikt Ci nie da odpowiedzi precyzyjnej. Bo jest najróżniej, zależy od miejsca gdzie pytasz i czasu w którym to robisz. Do tego jeszcze ludzie się zmieniają.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,