MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy kupujesz prezenty kiedy odwiedzasz rodzine?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2014-06-01 18:14:38 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #2 Ocena: 0

2014-06-01 20:01:14 (10 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Nie przywoże żadnych prezentów. Przepraszam,a czy Wam też daja prezenty? Co z tego,że mieszka się za granicą...wszędzie zarabia się pieniądze i wszedzie trzeba coś kupić.
Co roku odwiedzam dom i jakoś nie w głowie mi prezenty. Mam kilka osób z którymi wymieniamy się prezentami. Siostrzenica mieszka w Londynie,pojechała do Kanady na wakacje i przywiozła mi kosmetyki. Ja byłam w Grecji i kupiłam jej sandałki
W Polsce siostra coś mi daje zawsze,to ja jej wiozę jakąś torebkę,bluzkę.
W zeszłym roku w Polsce mieliśmy spotkaie rodzinne,przyjechał brat z rodziną z USA. Tak więc widzimy się raz na 5-6lat,to coś sobie dajemy.Bratu alkohol kupilismy,bratankowi przewodnik/ksiązkę o Londynie(tak na zachętę,aby nas odwiedził),dziewczynom jakieś maskotki a'la angielskie,starszej brelok i inne takie zakupione w cool britania,bratowej kubek z fajnym napisem(pracuje w city,na biurko jak znalazł)oraz dałam jej butelkę oliwy z oliwek. Nie byle jaka ale z dedykacją. Znajomy Grek rozprowadza tu oliwę. Zamówiłam u niego butelkę oliwy,z pieczęcią lakową i elegancką etykieta personalna. z tego co wiem,to bratowa postawiła ta oliwę w kuchni jako dekorację. Podobno robi furrorę wśród znajomych :)
Mama jest już starszą osobą,więc nie dal niej perfumy i kosmetyki. Woże jej produkty kulinarne typu-oliwa 5litrów(lepsza niż w Polsce i tańsza)masło hinduskie,proszek do prania(lepszy niż w Polsce),jakieś takie artykuły z Tesco,czekoladki,kawa,herbata itd. Ona to lubi i cieszy ją.

[ Ostatnio edytowany przez: ewamik 01-06-2014 20:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #3 Ocena: 0

2014-06-01 22:33:47 (10 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Ja zawsze coś mam dla rodziny, ale nie dlatego, że tego oczekują, ale dlatego, że sama chcę. Nie sa to drogie rzeczy, zwykle drobiazgi, jakieś kosmetyki, coś do ubrania, czy alkohol, dobra kawa, herbata i słodycze. A jak nic tu nie kupię, to staram się coś na miejscu kupić podczas pobytu, jako forma wdzięczności za gościnę. Zawsze też coś dostajemy od rodziny, tak się juz u nas przyjęło.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #4 Ocena: 0

2014-06-01 22:39:43 (10 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

A ja jako prezent dla Was wszystkich wysyłam zaproszenie na truskawki. Zapraszam wszystkich chętnych i ich znajomych, przyjaciół itd. Truskawek starczy dla wszystkich. Później dojdą inne "skarby" owocowe. Teraz te truskawki nie są zbyt słodkie, taka słodycz porównywalna z Teskowymi, czasem trawi się "rodzynek". Dla dzieci placyk zabaw ze ślizgawką dmuchaną i skakanym zameczkiem i inne zręcznościowe.
Obrazek
Jest możliwość rozpalenia grilla więc można by pokusić się o ugotowanie kompotu, tylko nie wiem czy takim kwiatkiem można smak wzbogacić.
Obrazek

No, niestety obrazki nie chcą pokazać się w poście.
Nie wiem czy coś nie chodzi na MW czy mi coś brakuje...?

[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-b 01-06-2014 22:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2014-06-01 22:54:41 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #6 Ocena: 0

2014-06-02 09:31:55 (10 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Sorry ale nie stać mnie,żeby wszystkim kupic prezenty. :)
W Polsce rodzina liczna-ta najbliższa,nie licze tych,którzy mieszkają za granicą. Tylko w Polsce samych siostrzeńców,bratanków mam 12. Połowa z nich ma zony,mężów i 5dzieci.
Bliskich koleżanek juz nie mam-za długo mieszkam za granicą.
Gdy jadę do mamy,to kto chce mnie zobaczyć-przyjedzie. Komuś dziecko się urodzi-pod główkę coś dostaje.
Może jak ktoś ma mniejszą rodzine,to inaczej jest.
Wolę nie uczyć ludzi do prezentów,co innego zaskakiwać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #7 Ocena: 0

2014-06-02 19:14:23 (10 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

Ja byłam w Polsce kilka razy, zawsze prezenty byly ale tylko z mojej strony. Ja dla siebie nic nie oczekiwałam, ale jakby ktorakolwiek z tych osob kupiła moim maluchom cos chociaż, nie mowie o drogich prezentach, głupie czekoladki. To nigdy nic. Po dwoch latach powiedziałam dosc! Pomagamy jedynie w domu rodzicom, zasze pare grosza od nas dostana i to wszystko. I od tej pory mam spokoj. A tak to zawsze mysleliśmy komu i co. I po co to bylo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2014-06-02 22:54:21 (10 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Prezent powinien płynąć z serca, prezent musi sprawiać radość obu stronom. Radości jednostronne nie przetrwają. To tak jak z seksem. Jeżeli tylko mi, no to ile razy? Wreszcie tej drugiej stronie się znudzi. Może jestem inny, ale nawet jeżeli jadę do kogoś pierwszy raz i wiem że drugiego nie będzie, to i tak coś daję. Nie oczekuję że ktoś mi się odwdzięczy podobnym prezentem. Czy myślenie o prezencie sprawia mi kłopot? Nie, prezent ma kojarzyć się z przyjemnością, nie z brakiem spokoju.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #9 Ocena: 0

2014-06-03 01:38:56 (10 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Gdy ja ide do kogos pierwszy raz,to zawsze mam ze soba niezobowiazujacy prezent-wino,ciasto ,cos do domu itd.
Tu mowimy o tym,czy robimy prezenty,gdy jedziemy do Polski. Jakbym ja miala robic wszystkim z najblizszej rodziny prezenty,musialabym wydac ok £200 . I tak co roku.
Jak kto lubi.....i glęboka ma kieszen. Ja jade do rodzicow i tam mieszkam na czas pobytu w PL,dlatego tylko rodzicom woze rozne produkty.
Tak sie przyjęlo-przyjechal zza granicy,da prezenty i dolary/funty....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lamargo

Post #10 Ocena: 0

2014-06-03 11:37:08 (10 lat temu)

lamargo

Posty: 226

Kobieta

Z nami od: 12-06-2013

Skąd: Bath

Kupuje, ale najblizszym, rodzicom, siostrze i szwagrowi i - najwazniejsze - synom siostry, w tym mojemu chrzesniakowi. To nie sa jakies wielkie i kosztowne rzeczy. Bluzka dla siostry, kufel Guinessa dla szwagra, zabawki dla dzieciakow, jakis element kuchenny dla mamy. I troche designerskich ciuszkow dla dzieciakow. Swoich dzieci jeszcze nie mam czemu mam siostrzencow nie rozpieszczac :)

Wlasnie wczoraj wrocilam z weekendu w Polsce, no nie moglo sie obejsc bez prezentow :) Dzien dziecka byl w koncu :)
Ja po prostu lubie dawac prezenty, zawsze lubilam i nie oczekuje jakiegos odwdzieczania sie, mnie sprawia radosc ze ktos cos dostaje i wieksza przyjemnoscia dla mnie jest dawac niz dostawac :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,