MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Sprawdzone agencje pracy - Manchester

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Gavronea

Post #1 Ocena: 0

2014-02-02 17:34:08 (10 lat temu)

Gavronea

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 31-01-2014

Skąd: Manchester

witam wszystkich,
we wrześniu tego roku planuję wyprowadzić się do Manchesteru. Mam tam znajomych oraz w niezbyt dalekiej odległości (50 mil) rodzinę. Wiem, że z pracą jest gorzej niż kilka lat temu, dlatego postanowiłam już teraz zacząć rozglądać się za pracą oraz zakwaterowaniem. Nigdy wcześniej nie pracowałam w Anglii, byłam tylko na wakacjach u koleżanki, w związku z tym liczę na rady osób bardziej doświadczonych ;)
1. Czy znacie jakieś godne zaufania agencje pracy, które załatwiają pracę z Polski?
2. Gdzie w pierwszej kolejności skierować swoje kroki na miejscu?
3. Gdzie najlepiej szukać niedrogiego pokoju do wynajęcia?
4. Ile pieniędzy potrzebuję, by zapłacić za pokój, depozyt i przeżyć do czasu znalezienia pracy/pierwszej wypłaty?
Dodam, że angielski znam na poziomie C1/C2 i podczas pobytu nie miałam problemów z dogadywaniem się.

Z góry dziękuję za konstruktywne, dobre rady ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2014-02-02 18:51:00 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/91/Jade-do-UK,0

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Justyna_Anna

Post #3 Ocena: 0

2014-02-03 15:00:50 (10 lat temu)

Justyna_Anna

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 04-01-2013

Skąd: Manchester

W Manchester jest bardzo duzo agencji pracy , skoro piszesz ze nie masz problemow z komunikacja podejrzewam ze nie bedziesz mial tez problemow ze znalezieniem pracy . Przeprowadzilismy sie grupa pieciu osob do Manchester 3 miesiace temu , wszyscy mamy dobry angielski i praktycznie od razu udalo nam sie znalesc prace. Nasze podejscie bylo takie aby na poczatek znalesc "cokolwiek" bez wzgledu na to czy bedzie to jakis magazyn , pakowanie itp byle tylko jak najszybciej zaczac zarabiac. Nie wiem jakie wyksztalcenie posiadasz i w jakim charakterze chcialbys szukac pracy . jesli sie sprecyzujesz moge dac Ci kilka namiarow :) Aby sie zarejestrowac w kazdej z tych agencji musisz byc juz na miejscu i miec adres pod ktorym mieszkasz. Jesli chodzi o agencje ktore z polski zalatwiaja prace wydaje mi sie ze znajdziesz tam tylko jakas budowlanke , opieke nad starszymi , badz farmy owocow . Takie agencje za posrednictwo w wiekszosci zadaja sporo kasy za posrednctwo - stanowczo odradzam !Piszesz ze masz znajomych i rodzine wiec na poczatek radze zatrzymac sie u nich , i na miejscu zaczac rozgladac sie za mieszkaniem , badz poprosic kogos zaufanego aby sie tym zajal . Szukanie czegos z Polski w ciemno to kiepski pomysl.Ja przyjezdzajac do Manchester mialam 1000 funtow oszczednosci .uwazam ze to rozsadna kwota . koszt wynajmu pokoju + depozyt to jedno a trzeba tez cos jesc, jezdzic komunikacja miejska , wiem sama po sobie ze moze po drodze wyskoczyc bardzo wiele nie przewidzianych wydatkow. Pamietaj ze jak zaczniesz juz prace pierwsza wyplate dostaniesz po dwoch tygodniach ... Troche sie rozpisalam ale niedawno tez bylam swiezakiem w UK i wiem ze poczatki wcale moga nie byc takie rozowe , wiec w razie czego sluze pomoca:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Justyna_Anna

Post #4 Ocena: 0

2014-02-03 15:03:06 (10 lat temu)

Justyna_Anna

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 04-01-2013

Skąd: Manchester

wybacz ze w poscie zwracalam sie do Ciebie jak do mezczyzny :P zdjecie mnie zmylilo :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gavronea

Post #5 Ocena: 0

2014-02-04 10:56:42 (10 lat temu)

Gavronea

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 31-01-2014

Skąd: Manchester

Dziękuję za odpowiedź.
Jestem po 3 latach studiów. Swoje doświadczenie zawodowe oceniam jako dosyć duże jak na swój wiek. Pracuję w niepełnym wymiarze godzin prawie nieprzerwanie od 18 roku życia. Posiadam doświadczenie w pracy na portalu internetowym, przy roznoszeniu ulotek, inwentaryzacjach, jako barmanka, ankieterka, transkrybentka i call center. Jednak zdecydowanie więcej pracowałam umysłowo niż fizycznie.
Jeszcze jedno pytanie: czy przed wyjazdem jest sens wyrabiania certyfikatu ESOL (English for speakers of other languages)? Czy raczej w Anglii nikt nie zwraca uwagi na papierek?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2014-02-04 10:59:16 (10 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie ma znaczenia. W rozmowie wyjdzie znacznie szybciej, na jakim poziomie masz angielski.
Pracowalas w call centre angielskim?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gavronea

Post #7 Ocena: 0

2014-02-04 11:27:10 (10 lat temu)

Gavronea

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 31-01-2014

Skąd: Manchester

Niestety, pracowałam tylko w polskim.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Justyna_Anna

Post #8 Ocena: 0

2014-02-04 16:06:39 (10 lat temu)

Justyna_Anna

Posty: 29

Kobieta

Z nami od: 04-01-2013

Skąd: Manchester

polskie papierki nie maja dla nich raczej zadnego znaczenia. Gdy tylko bede miala chwile pozbieram adresy agencji przez ktore pacowalam ja albo moi wspollokatorzy . Mam tez namiary na sprawdzona agencje gdzie wysylaja wlasnie do prac umyslowych . Mozesz sprobowac najwyzej stwierdza ze Twoj angielski nie jest jeszcze na odpowiednim poziomie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gavronea

Post #9 Ocena: 0

2014-02-04 16:52:58 (10 lat temu)

Gavronea

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 31-01-2014

Skąd: Manchester

Wielkie dzieki :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kinseb

Post #10 Ocena: 0

2014-02-15 17:20:32 (10 lat temu)

Kinseb

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 29-09-2013

Skąd: Manchester

Witam
Wybieramy sie do Manchesteru na poczatku marca. Moglibyście podać namiary na jakieś sprawdzone agencje pracy? Z góry dziekujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,