MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymiana prawa jazdy a kategorie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Remikx

Post #1 Ocena: 0

2013-06-21 17:35:38 (11 lat temu)

Remikx

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 04-05-2013

Skąd: Manchester

Witam!
Chcialbym wymienic polskie prawo jazdy kat B na angielskie, czy moge to zrobic jesli na terenie tego kraju mieszkam juz ponad pol roku, jestem zatrudniony..? czy musze spelniac jakies inne warunki?
Po drugie.. jesli moge wymienic moje prawo jazdy(kat B).. to czy tutaj w UK bede mogl prowadzic takze motory?:-]
Pytam poniewaz paru moich znajomych wymieniajac prawo jazdy kat B na angielskie... zostalo upowaznionych do jazdy samochodami i.. jednosladami:-]
Pozdrawiam!:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

pablo_picasso

Post #2 Ocena: 0

2013-06-21 18:14:24 (11 lat temu)

pablo_picasso

Posty: 388

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2013

Skąd: M'cr

to zależy czy masz wizę turystyczną czy studencką.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablo_picasso

Post #3 Ocena: 0

2013-06-21 18:15:29 (11 lat temu)

pablo_picasso

Posty: 388

Mężczyzna

Z nami od: 17-01-2013

Skąd: M'cr

oczywiście żartuję ;-)

możesz wymienić bez najmniejszego problemu
ale jeśli masz B to dostaniesz B.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2013-06-21 18:42:22 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kardam

Post #5 Ocena: 0

2014-05-03 18:51:08 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Chciałam się zapytać czy w Countepart nie mam błędu. Wymieniałam prawo jazdy i nie do końca jestem przekonana co do dat, które są zawarte w Counterpart, bo przecież licencję mam od 2005 roku. O to zdjęcia drugiej strony ID card i counterpart
Obrazek
Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2014-05-03 19:22:54 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2013-06-21 17:35:38, Remikx napisał(a):
Witam!
Chcialbym wymienic polskie prawo jazdy kat B na angielskie, czy moge to zrobic jesli na terenie tego kraju mieszkam juz ponad pol roku, jestem zatrudniony..? czy musze spelniac jakies inne warunki?
Po drugie.. jesli moge wymienic moje prawo jazdy(kat B).. to czy tutaj w UK bede mogl prowadzic takze motory?:-]
Pytam poniewaz paru moich znajomych wymieniajac prawo jazdy kat B na angielskie... zostalo upowaznionych do jazdy samochodami i.. jednosladami:-]
Pozdrawiam!:-)


Niech doczytają dokładnie.

Mogą prowadzić trójkołowce, nie jednoślady.

Ta kat A tri, strasznie ludziom namieszała w głowach.


Cytat:

2013-06-21 18:42:22, izap721 napisał(a):
Moj maz dostal tez A , ale prawo jazdy ma od 17 lat.


Jw dostał A tri,
Czyli trójkołowce!

ale ponieważ ma prawko z przed 2001 może jeździć też jednośladami o pojemności 50cc, musi mieć tylko literkę L na pojeździe.

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

krakn

Post #7 Ocena: 0

2014-05-03 19:28:05 (10 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2014-05-03 18:51:08, kardam napisał(a):
Chciałam się zapytać czy w Countepart nie mam błędu. Wymieniałam prawo jazdy i nie do końca jestem przekonana co do dat, które są zawarte w Counterpart, bo przecież licencję mam od 2005 roku. O to zdjęcia drugiej strony ID card i counterpart

Obrazek


Na tym zdjęciu masz wypisane kategorie, które nie są pełne, (Provisional) czyli właśnie między innymi masz kat A TRi, jakieś wózki akumulatorowe, wolnobieżne, jakiś ciągnik czy coś takiego.
dawniej była to kategoria f,k,p

I zostały nadane w UK, koło kategori B, masz notatkę PL co określa kraj uzyskania licencji na daną kategorię.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

kardam

Post #8 Ocena: 0

2014-05-03 19:29:27 (10 lat temu)

kardam

Posty: 2127

Kobieta

Z nami od: 04-07-2013

Skąd: North East

Krakn dzięki za odpowiedź.
cytat z innego tematu
Cytat:

2014-05-02 20:03:21, kardam napisał(a):
Cytat:

2014-05-02 19:40:53, krakn napisał(a):
Przecież to nie żadna decyzja, tylko wciula lecą. Datę nabycia uprawnień, czyli licencji masz w tabelce punk 10, jest wyraźnie napisane że dana kategoria jest FROM i choćby nie wiem co muszą uznać bo tylko taka infoirmacja jest prawdziwa, a nie data pod punktem 4a czy 4b

Ślij fotokopie dokumentu i niech przywracają ubezpieczenie i bądz do bólu upierdliwa.
Z doświadczenia wiem że skutkuje codzienne, a najlepiej 2 razy dziennie słać emaile, im wiecej tym lepiej i w różne miejsca. Z dzwonieniem jest ten problem że skurczybyki mają często bardzo drogie linie, ale można czasami obejść, wejść na stronę www i zażądać callback , albo poszukać nr do kontaktu z zagranicy :>


Pod znakiem zapytania do pytania 'Yeats licence held' mieli takie coś (czego nie sprawdzałam, bo dla mnie normalne było, że im chodzi jak długo mam licencję na prowadzenie auta):
Obrazek

10 minut z babką wałkowałam, żeby spojrzeli na tylnią stronę prawka kiedy miałam nadaną kat B! Właśnie oni dowiedzieli się o issue date, bo na ich prośbę przesłałam kopie prawka i counterpart.


Równie dobrze mogło być tak, że 3 lata po przyjeździe do UK wymieniłam prawko, a w marcu tego roku zmieniałam adres lub nazwisko i znów angielskie zmieniałam na angielskie z poprawionymi danymi. Jak zatem w firmie Sheilas Wheel wiążące do stwierdzenie jak długo mamy prawo jazdy angielskie może być issue date :-M]

Kilka informacji ze strony nidirect.gov.uk

Cytat:
Date of licence issue, photo expiry, issuing authority (4)
The date shown in 4a is the date the photocard was issued; 4b shows the date the photocard must be renewed. The authority that issued the licence is shown in 4c (in Northern Ireland this is DVA).


direct.gov.uk
Cytat:
10, 11 These are the dates when your entitlement to drive each category of vehicle begins and ends.

[ Ostatnio edytowany przez: kardam 03-05-2014 19:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kyczmot

Post #9 Ocena: 0

2014-05-05 18:20:10 (10 lat temu)

kyczmot

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 13-12-2013

Skąd: manchaster

mam kat d wraz z kwalifikacją wstępna. Pytanie czy jadąc do Uk muszę zabierać te wszystkie papierki czy wystarczy prawko bo tam jest wszystko wbite. Czy mogę już teraz złożyć wniosek przez internet o zamianę prawka no i jak jest z tą kwalifikacją ??

[ Ostatnio edytowany przez: kyczmot 05-05-2014 18:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #10 Ocena: 0

2014-09-18 17:29:34 (10 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Krakn a ja mam w prawku nie A 79(tri) tylko cos takiego jak A 79(3).
Domyslam sie, ze to.pewnie to samo, ale moze sie myle?

Dodam, ze mam prawo jazdy zawodowe. Wiec moze przez to ta roznica?

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 18-09-2014 17:34 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,