MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zabieg wyrwania zebow mlecznych :(

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Str 7 z 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kik1976

Post #1 Ocena: 0

2014-09-04 07:33:59 (10 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

o pracy rodzica juz bylo, to teraz o genach. tez maja w sumei wiele do powiedzenia.
patrzac u mnei w rodzinie. zeby mylam, fluoryzacje czy cos takiego w szkole regularnie, dentysta tez i neistety czesto bylam u tego mojego dentysty. natomiast np moj brat , chyba zeby odziedziczyl po matce, szczotki unikal jak ognia, nie myl i wogole nic, a pierwszy raz do dentysty poszedl w wieku 15 lat, jak okazalo sie, ze ma pare jedynek w rzedzie i trzeba usunac. zeby mial i ma zdrowe , jak u konia.*ROFL*
u moich dzieci podobnie, najstarsze i najmlodsze, zeby swietne, dentysta chwali, a sredni ma problem, 50% w wyniku tego co mu dolega, reszta niestety od malego mial problem.

pozatym coz, sadze, ze juz lepiej wyrwac niz czekac az same wypadna, zwlaszcza z prochnica.
w pl jedna madra pani dentystka nie chiala wyrwac mleczaka, bo bedzie potem problem z miejscem na staly, wlazyla jakies lekarstwo i odeslala, to potem sie okazalo, ze dzieciak ma spuchnieta szczeke, antybiotyk i 5 zebow do wyrwania. od tamtej pory ma zeby jak trzeba.

rozne przypadki chodza po ludziach. na szczescie technologie i medycyna sie rozwijaja, wiec bez paniki.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

calineczka2

Post #2 Ocena: 0

2014-09-04 09:08:32 (10 lat temu)

calineczka2

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 21-10-2010

Skąd: Miasto

Witajcie.To ja powiem o przypadku mojej corki.Chodzilam z nia do dentystki brytyjskiej.I pierwszy raz jak byla, to powiedziala ze ma 2 zabki do leczenia, gdzie ma male dziurki i jeden zab, gdzie jest duza dziura.Wiec zaproponowala,ze najpierw wyleczy jej te 2 zabki gdzie ma male dziurki,zeby sie nie zrazila pozniej.No wiec wyleczyla jej te 2 zabki no i zabrala sie za tego zeba z duza dziura,ale nie dala sobie bo bolalo ja wiercenie.Wiec zaproponowala jej znieczulenie,ale chciala jej dac znieczulenie takie jak dla doroslego czlowieka, igla.Wiec moja corka jak zobaczyla ta strzykawke z igla to zbiegla z fotela i powiedziala,ze ona nie chce ze sie boi.Wiec dentystka sie poddala i powiedziala ze w takim razie w szpitalu pod narkoza jej usuna tego zeba i kazala przyjsc ze wypelni papiery.Z mezem wybralam sie na nastepna wizyte i wypelnila wszystko i co sie okazalo, ze corka ma jednak do wyrwania nie jednego a 5 zebow.Ale ,ze wybieralismy sie do Polski, wiec powiedziala ze jak tylko wrocimy z urlopu to zebysmy zglosili to im i oni papiery wysla do szpitala.Ale w Polsce bedac corke zaczal bolec ten zab co nie dala sobie wyleczyc wiec wybralam sie z nia do dentysty.I lekarz wyleczyl jej i sie zapytalam czy ma cos jeszcze corka do leczenia, a on powiedzial ze nie, ze poza tym ma wszystkie zabki zdrowe,wiec zglupialam juz i wybralam sie na konsultacje do jeszcze innego dentysty i lekarz ten tez powiedzial, ze dziecko ma wszystkie zabki zdrowe.Wiec po powrocie od razu zmienilam na innego dentyste i jak na razie jest ok.
Ale warto przeczytac ten artykul:
http://www.sfora.pl/swiat/Makabryczna-moda-Usuwaja-kilkulatkom-zdrowe-zeby-a45684

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #3 Ocena: 0

2014-09-04 09:23:19 (10 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

u mnie najpierw robili rentgena. bez rentgena tez bym nie dala usuwac zebow.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2014-09-04 10:32:21 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

macadi

Post #5 Ocena: 0

2014-09-04 11:50:01 (10 lat temu)

macadi

Posty: 1008

Kobieta

Z nami od: 02-12-2010

Skąd: Manchester

Cytat:

2014-09-04 10:32:21, Kasik1984 napisał(a):
Hej dziewczyny, ja nigdzie nie stwierdzilam ze jestem idealna matka, a ktoras z was nie jest. Jesli tak sie stalo to przepraszam, nie byl to cel mojej wypowiedzi. Pozwolilam sobie jedynie wyrazic zdanie ze 12 zebow do usuniecia (na raz!) u malucha to przegiecie ktore sie z prozni nie wzielo. Jasne ze my jako rodzice mozemy zrobic ograniczona liczne rzeczy, w ktora wlicza sie mycie zebow dziecku od pierwszego zeba (powaznie!) oraz regularne wizysty u dentysty. Jak juz wspomnialam wczesniej na geny sie nic nie poradzi i jak ktos ma slabe zeby to przerabane, albo wspomniane problemy naury zdrowotnej jak nerki (nereczki to nie organ ;)). Ale badzmy ze soba szczere w wiekszosci wypadkow powod jest zgola mniej skomplikowany i wszyscy o tym wiemy. wielu rodzicow olewa higene jamu ustnej potomkow a efektem sa zeby jak las po porzaze, awaryjne wizyty u dentysty, bol, stres itp.

A to ze Angielscy dentyscie ida na latwizne i wola generalna narkoze niz popracowac z dzieckiem to zupelnie inna kwestia....


Lubie to :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wkasik

Post #6 Ocena: 0

2014-09-04 12:03:47 (10 lat temu)

wkasik

Posty: 207

Kobieta

Z nami od: 08-01-2014

Skąd: Swansea

Ja pojechałam z moimi dzieciakami do dentysty na przegląd. Córka niby wszystko ok, sama przeglądałam nic nie widzialam, nic ja nie oli. Powiedzmy, że naprawdę jest ok.
Syn lat 7, wiem,że tworzy mu się coś pomiędzy 3 a 4. Stomatolog na to tylko do obserwacji. Chciałam, żeby coś zrobiła, ale oni mleczakow nie leczą. Lepsze przed wami.
Synowi wychodzi 1 na górze, ale stara tez tam siedzi i dość mocno, wygląda jak rekin z dwoma rzędami zębów, mówię, że chciałabym żeby to usunęla. Ona mi na to, że samo wypadnie.
Pytałam innych znajomych, co chodzą do innych stomatologów, metody takie same. Szukam prywatnie, ale nie wiem, czy nie będzie takiego samego podejścia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #7 Ocena: 0

2014-09-04 12:05:31 (10 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

coz, nic nowego, moi mieli to samo, wychodzaca jedynka wypchnie stara na 100% , ewentualnie mozna jej troche pomoc. do tego pewnie neidluga zacznie wypychac 2, wiec nic strasznego.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wkasik

Post #8 Ocena: 0

2014-09-04 12:07:02 (10 lat temu)

wkasik

Posty: 207

Kobieta

Z nami od: 08-01-2014

Skąd: Swansea

Druga 1 juz widoczna. Na pewno skończy się aparatem. 100%

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #9 Ocena: 0

2014-09-04 12:11:17 (10 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

nie koneicznie, moi maja piekne jedynki.
jednemu wychodzily z przerwa, drugiemu obie na raz, sami pomogli wypasc starym zebom.

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 04-09-2014 12:13 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiayahoo

Post #10 Ocena: 0

2019-06-03 21:31:48 (5 lat temu)

kasiayahoo

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 03-06-2019

Skąd: harrow

Nie ma teraz problemu ze zgryzem? Żeby wyrastają prawidłowo? Troszkę się martwię, też jesteśmy po usunięciu 6 zębów

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,