MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zabieg wyrwania zebow mlecznych :(

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 71

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zlociutka2010

Post #1 Ocena: 0

2012-04-17 19:25:41 (12 lat temu)

zlociutka2010

Posty: 130

Kobieta

Z nami od: 14-09-2010

Skąd: Manchester

Mam ogromny problem i chciałabym poznac opinie innnych.
Moj syn po wizycie u dentysty(nie studenta)dostanie skierowanie do szpitala na zabieg usuniecia zebów mlecznych.Chodzi o to ze:syn ma do usuniecia az 12 zebów mlecznych,dlatego poniewaz sa bardzo popsute a moj syn bedac u dentysty nawet buzi otworzyc nie chce i w tym własnie problem,ze sie boi panicznie dentysty!!!Wstaje w nocy przez bó l zebów itp.
Zabieg ma byc robiony pod narkoza w szpitalu.Dreczy mnie pytanie jak to bedzie po zabiegu,czy nie bedzie problemu z wyrosnieciem stałych zebów czy moga byc jakies inne problemy?
Czy miał ktos podobny problem? :-?
Niby dentysta zapewnił mnie ze tak bedzie lepiej dla syna

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

brookaciki12

Post #2 Ocena: 0

2012-04-17 19:39:10 (12 lat temu)

brookaciki12

Posty: 1085

Kobieta

Z nami od: 26-07-2011

Skąd: D

powiem szczerze ze sytuacja nieciekawa, szkoda dziecka bo sie meczy strasznie....

moj syn (7lat) dostal skierowanie do kliniki na zabieg usuniecia dwoch zebow mleczny, ja zabieg odwolalam, po czym poszlam do innego dentysty, ten powiedzial mi to samo, ze radzilby zeby usunac, choc nie jesty to konieczne, jakos mu te dziurki zalatal,, "wydrukowal" mi zabki syna zaznaczyl gdzie w najblizszych miesiacach moga sie pojawic problemy, opisal mi po ludzku stan uzebienia mojegop dziecka, oraz wypisal wszystkie za, dal mi to i kazal sie zastanowic i dac mu odpowiedz przy nastepnej wizycie,, ciagle nie podjelam decyzji, u mnie jest na tylke dobrze ze maly lubi chodzic do dentysty i zawsze grzecznie siedzi, chodze srednio raz na dwa miesiace czasem czesciej, jak mnie cos niepokoi, robia przeglad czy nic sie tam nie robi procz tego co juz "zalatali",, osobiscie chyba sie nie zdecyduje na ten zabieg, chyba ze syna zaczna te zeby bolec to wtedy nie bede sie zastanawiala,,, dentysta mi tez powiedzial ze mleczaki u niego szybko nie wypadna bo ma bardzo mocne zeby, i ze jeszcze dwa trzy lata moze miec mleczaki,,


z tego co mi wiadomo zabieg jest pod narkoza, przebiega szybko i nie ma wplywu na stale zeby,,,, dziecko wraca do domu tego samego dnia, tyle tylko ze przez jakis czas po zabiegu moze byc oszolomiony ,,, tyle

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2012-04-17 20:00:18 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PIOTR295

Post #4 Ocena: 0

2012-04-17 20:01:11 (12 lat temu)

PIOTR295

Posty: 237

Mężczyzna

Z nami od: 13-01-2012

Skąd: Atherton

Mojej znajomej corka(6 lat) tez miala usowane zeby pod nakroza. I tez ich bylo ponad 10 sztuk. Zeby miala cale "zjedzone" az do dziasel a nowe stale zeby zaczely jej wyrastac w podniuebieniu. No i teraz jest juz jakis rok po zabiegu i ma ladne zdrowe zabki. W szpitalu byli tylko 1 dzien i przez tydzien dostawala paracetamol i zalecone jedzenie cieplego a nie gorocego lub zimnego jedzenia i jednenie bardziej jak dla niemowlat a nie dla duzego dziecka. tydzienczasu tak jadla a potem to juz corac to bardziej twarde jedzonko i jest teraz wszystko ok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KaskaM

Post #5 Ocena: 0

2012-04-17 20:05:39 (12 lat temu)

KaskaM

Posty: 1030

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: dziura zabita dechami

bardzo ciekawe dlaczego ja walcze o usuniecie jedynego kla mlecznego u mojej corki juz od 1,5 roku?!dentysta sam nie chce usunac bez zgody ortodonty a ortodonta zgody nie wyraza.
Na moja upierdliwosc w tej kwestii uslyszalam ze jestem nadopiekuncza i przewrazliwiona matka!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

zuza11

Post #6 Ocena: 0

2012-04-17 20:11:17 (12 lat temu)

zuza11

Posty: 2467

Kobieta

Z nami od: 15-03-2012

Skąd: South Yorkshire

NIe usuwać mleczaków bez konsultacji z ortodontą!!!Chyba,że już teraz zaczniecie zbierać gotówkę na aparat stały!Wiem,bo w tym "robię";!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doritos

Post #7 Ocena: 0

2012-04-17 20:33:33 (12 lat temu)

doritos

Posty: 2108

Kobieta

Z nami od: 10-12-2009

Skąd: londyn

Zlociutka, my tez przez to przechodzilismy. Synek mial wyrwanych 6 zabkow a na cztery zakladane mial koronki.

Nim trafilismy do szpitala na zabieg, mielismy spotkanie z dentystka ktora pokazala nam zdjecie rentgenowskie, jak gleboko siegala prochnica i jaki ona miala wplyw na zeby drugie. Byla to trudna decyzja tym bardziej, ze syn nigdy nie narzekal na bol. Balam sie okropnie narkozy i obciazenia organizmu po niej lub tez jakichs powiklan ale wszystko zostalo nam wyjasnione.

Za jakies kilka tygodni dostalismy termin na zabieg. Byl to przepiekny szpital dzieciecy w centrum Londynu. Wszyscy byli bardzo zyczliwi jak dla nas tak i dla synka. Przyznano nam lozeczko i po ogolnych badaniach wzrostu, wagi i sprawdzeniu danych, przebralismy synka w pizamke i zjechalismy na dol na narkoze. Z synkiem moglam byc do momentu az zasnal. Zabieg trwal ok. 1,5h ze wzgledu na zakladane koronki. Przy synku bylam juz nim sie obudzil. Troszke oszolomiony i z bolem, lezal w swoim lozeczku i pokwekiwal raz mniej raz bardziej, czasem tez przysypial. Dostal srodki znieczulajace bol a potem, gdy juz poczul sie lepiej, lunch do lozka i duuzo picia. Warunkiem wyjscia do domu bylo przekaszenie czegos i oddanie moczu. W sumie w szpitalu spedzilismy caly dzien. Uczucie czekania na dziecko bylo wiecznoscia a sama narkoza nie nalezala do latwych. Po zabiegu synek byl jeszcze jakies 4 dni na paracetamolu i po bolu:-)

Zycze powodzenia;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

natalia86

Post #8 Ocena: 0

2012-04-17 20:50:30 (12 lat temu)

natalia86

Posty: 140

Kobieta

Z nami od: 27-10-2008

Witam
moja córcia miala zabieg dwa tygodnie temu. Wyrwane 6 zábkow a 2 zablábowane wiek 4 lata. Nerwy na poczátku byly, obawy przed narkozá tez ale wszystko poszlo sprawnie i w milej atmosferze. Zasnela blyskawicznie w przeciágu sekundy doslownie. Wczasie zabiegu ja mialam przerwe na kawé 30 minut potem wrucilam na sale i chwilké pózniej przywiezli jeszcze spiáce dziecko. Szok byl po przebudzenio, oslabienie i placz ale trzeba dziecko czym zajác i zapomina. Zjadla jogurt i po godzince wypuscili do domku. A w domu to chciala na podwurko do dzieci biegnac, takze na drugi dzien calpol i nurofen nie byl potrzebny. Dzieci to lepiej znaszá przynajmniej moja córka, naprawdé myslalam ze bédzie gorzej a tak strasznie nie bylo. pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zlociutka2010

Post #9 Ocena: 0

2012-04-17 21:16:17 (12 lat temu)

zlociutka2010

Posty: 130

Kobieta

Z nami od: 14-09-2010

Skąd: Manchester

dziekuje za wypowiedzi bardzo mi pomogły...
Przyznam ze naprawde sie boje,nie chce zaszkodzic dziecku tylko mu pomóc.
Wiem ze zabieg trwa szybko,bo mówił o tym mi tez dentysta,pytałam o wszystko na temat zabiegu ale wiadomo sam fakt ze dziecko bedzie miało narkoze przeraza :(

Dziekuje raz jeszcze :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer gadu-gadu

brookaciki12

Post #10 Ocena: 0

2012-04-17 21:40:27 (12 lat temu)

brookaciki12

Posty: 1085

Kobieta

Z nami od: 26-07-2011

Skąd: D

szczerze powiem ze po przeczytaniu Waszych postow dziewczyny sama tez sie zdecyduje na ten zabieg syna,, duzo mi pomogly Wasze doswiadczenia w mijej decyzji,, dentysta fakt,, powiedzial mi jak to bedzie wygladac ale teraz mam jeszcze opinie kogos kto doswiadczyl tego na wlasnej skorze,, jak kazda matka chce dla dziecka jak najlepiej, ale wiadomo strach czasami nas ogranicza w podjeciu wlasciwej decyzji,, na poczatku maja wizyta u dentysty wiec poprosze o kolejne skierowanie, tym bardziej ze lekarz jaknajbardziej zaleca zabieg, teraz malego zeby nie bola, ale wiem ze jutro moze sie to zmienic,,

Zlociutka Tobie zycze odwagi i powodzenia a Wam dziewczyny tez dziekuje, teraz juz wiem ze moja decyzja bedzie wlasciwa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,