MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wypadek samochodowy z mojej winy prosze o pomoc.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jerry14

Post #1 Ocena: 0

2016-10-24 16:16:21 (8 lat temu)

Jerry14

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 24-10-2016

Skąd: Mansfield

Witam serdecznie proszę o rady w ostatnią sobotę miałem wypadek prawdopodobnie z mojej winy jeśli druga osoba jechała z dozwolona prędkością-twierdzi że tak było a ja ze nie. Idąc dalej moje niewiele warte auto jest na złom zostało z holowane nie ma sensu go naprawiać i tu pytanie moje pierwsze czy chcąc oddać auto na scrapp muszę płacić Excess? Auto zostało zholowane na parking gdzie ma czekać do oględzin i wydania decyzji ubezpieczyciela auto nie nadaje się do jazdy czy mam zgłosić SORN? i co dalej czy uzyskam jakieś pieniądze na nowe auto? Ubezpieczenie mam full comprehensive

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2016-10-24 19:25:24 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

zapłacić, a potem dochodzić odszkodowania i nie zgadzać się na pierwszą propozycję jaką zaoferują.
Nie wiem co tam masz napisane i co obejmuje twoje ubezpieczenie.
Ciągnąć ile się da bo i tak ci dowalą w następnych polisach bez skrupułów.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2016-10-24 19:34:24 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale jak auto warte mniej niz excess, to chyba nie ma sensu robic roszczenia, tylko pozegnac sie z nim.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jerry14

Post #4 Ocena: 0

2016-10-25 09:19:08 (8 lat temu)

Jerry14

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 24-10-2016

Skąd: Mansfield

Excess mam 300£ a auto warte około 1000£. Co z tym SORNem zgłaszać teraz odrazu czy to automatycznie się robi jeśli nie chce naprawiać auta bo nie ma sensu. Dziękuję za zainteresowanie się moim problemem i szybkie odpowiedzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2016-10-25 09:31:07 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jesli uwazasz, ze nie ma sensu naprawiac samochodu i nie chcesz tych 700 funtow z ubezpieczenia, to trzeba zglosic do ubezpieczalni.

Ale jesli wina bedzie Twoja i przyszle polisy wzrosna w cenie z tego powodu, to rownie dobrze mozesz dostac te 700 funtow, bo w koncu za cos placisz to ubezp.

Napisz moze wiecej o okolicznosciach tego wypadku. Zgodziles sie, ze to Twoja wina czy negowales to i teraz lezy to w rekach ubezpieczalni? Jak nikt nie mierzyl predkosci i nie bedzie dochodzenia, to nie bedzie jak stwierdzic czy jechales za szybko czy nie. O winie beda decydowac inne okolicznosci.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2016-10-25 10:08:49 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2016-10-25 10:47:22 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Z postu powyzej wynika, ze ubezpieczenie juz wie o sprawie. Wiec raczej nie ma tu kwestii ukrywania. Jest tylko kwestia czy wybrac opcje skorzystania z naprawy na swoj samochod czy nie. Ale skoro i tak jest zgloszenie i bedzie podwyzka ubezpieczenia w przyszlosci, to warto skorzystac, zeby odzyskac jak najwiecej.

Pewnie bedzie write off przy takiej wartosci auta, wiec trzeba sie bic o wycene.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jerry14

Post #8 Ocena: 0

2016-10-25 21:57:16 (8 lat temu)

Jerry14

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 24-10-2016

Skąd: Mansfield

Witam tak wszystko zostało zgłoszone była policja na miejscu zdarzenia. Do niczego się nie przyznawalem bo gościu mógł jechać z nadmierna prędkościa i do wypadku nie musiało dojść. Auto a raczej to co z niego zostało nie nadaje się do naprawy. Policja powiedziała mi że ubezpieczalnia będzie dążyć zakładać że to z mojej winy. Richmond co rozumiesz przez "write off" wytłumacz proszę. A tak poza tym czy mogę teraz najnormalniej w świecie kupić sobie nowe auto by mieć czym dojeżdżać do pracy bo nie mam czasu czekać na decyzję pieniądze itd. Mam na myśli to czy jest coś co stoi na przeszkodzie w kupienia kolejnego auta i ubezpieczeniu jego tylko dlatego że miałem niedawno kolizje jak to wygląda

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #9 Ocena: 0

2016-10-25 22:03:18 (8 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Zapytaj swojego ubezpieczyciela... bo będziesz chciał przenieść polisę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2016-10-26 05:59:18 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Write off - auto spisane na straty. Mozesz kupic nowe auto i ubezpieczyc. Nie wie czy pozwola Ci przeniesc ta polise czy bedziesz musial kupic nowa. Bedziesz musial zglosic ten wypadek przy kupowaniu nowej polisy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,