MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polska biblioteka w Manchesterze

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

aggiex

Post #1 Ocena: 0

2010-10-19 17:20:59 (14 lat temu)

aggiex

Posty: 104

Kobieta

Z nami od: 29-11-2009

Skąd: Manchester

Cytat:

2010-10-15 15:57:16, allabama napisał(a):
Swietny pomysl!!! Podpisuje sie rekami i nogami:)
W Central Library przy St. Peter's Square byl fantastyczny dzial z polskimi ksiazkami ale niestety ta biblioteka jest zamknieta na trzy lata powodu remontu.
Mam ksiazki do oddania ale musialabym je przywiezc z Polski.



Central Library zostala przeniesiona na Deansgate, a nie zupelnie zamknieta. Byl okres, ze rzeczywiscie zamkneli ja, ale to ze wzgledu na przenoszenie zbiorow itd, ale, z tego, co pamietam, to juz pod koniec czerwca City Library (nie Central) zostala otworzona i POLSKA SEKCJA NADAL TAM JEST. Jest tam takze przemily pan ochroniarz z Polski, ktory byl i w Central Library. Jesli ktos chce dostac polskie ksiazki to na pewno je dostanie. Uwazam, ze centrum miasta jest idealna lokalizacja. Ja osobiscie nie wyobrazam sobie zasuwac do Eccles, Ashton czy Wilmslow po to tylko, by dostac polska ksiazke. Nie oszukujmy sie, wiele osob nie skorzysta z biblioteki w Eccles. Dlaczegoby nie zrzucic sie na dodatkowe ksiazki do biblioteki glownej? Mysle, ze latwiej jest dostac sie do centrum, anizeli jechac na drugi koniec miasta.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2010-10-19 20:27:36 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eisern

Post #3 Ocena: 0

2010-10-19 22:24:24 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

dzieki takze nie wiedzialem ze jednak zbiory te jakos ocalaly.
ale dlaczego w eccles? powiem - a dlaczego nie.dla niektorych cenrum to jest wlasnie daleka wyprawa.a w trefford, eccles, i okolicznych miejscowosciach jest takze duzo polakow. a w tutejszej bibliotece nie ma ani jednej polskiej ksiazki. a ta bibloeka jest nam bliska - sluzy pomoca, zapewnia bezplatne miejesce spotkan ( z projektorem i kuchnia.milo) a miejscowe wladze sa chetne do wsparcia inicjatywy. ( tzn.wladze salford.manchester to juz inna strefa. ale nic nie stoi by jakas chetna grupa zaczela akcje zbiorki ksiazek dla centralnej biblioteki, czy wiecej tym lepiej.nie zastrzegamy praw do projektu, nawet jesli nams ie uda, chetnie pomozemy i wesprzemy taka akcje. takze w ashton, wilmslow czy nawet w liverpoolu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eisern

Post #4 Ocena: 0

2010-10-19 22:30:07 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

poza tym jak sie nam uda to co zamierzamy, to bedzie jeszcze kilka innych powodow do wybrania sie do eccles, do owej biblioteki - mianowicie klub filmowy, fotograficzny, czytelniczy. a w dalszym planie ( realnym ) mala galeria z kawiarenka ( czy tez kawiarnia z galeryjka ) a za rok ( tyle potrwa remont ) zaprosimy na imprezy do tutejszej sali koncertowo-widowiskowej, 3 minuty od owej biblioteki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dadido

Post #5 Ocena: 0

2010-10-19 22:51:59 (14 lat temu)

dadido

Posty: 768

Kobieta

Z nami od: 11-12-2007

Skąd: Manchester

Cytat:

2010-10-19 22:30:07, Eisern napisał(a):
poza tym jak sie nam uda to co zamierzamy, to bedzie jeszcze kilka innych powodow do wybrania sie do eccles, do owej biblioteki - mianowicie klub filmowy, fotograficzny, czytelniczy. a w dalszym planie ( realnym ) mala galeria z kawiarenka ( czy tez kawiarnia z galeryjka ) a za rok ( tyle potrwa remont ) zaprosimy na imprezy do tutejszej sali koncertowo-widowiskowej, 3 minuty od owej biblioteki.

Well..swietnie to brzmi właśnie u nas w Manchester przydałoby się cos takiego ..Jesli się pracuje nie zawsze sie ma czas i chęci jechac tak daleko ;)
ja ogólnie interesuje sie Fotografia i jestem chłonna wiedzy na ten temat i wogóle ta sala koncertowo -widowiskowa ?..szkoda ,że to nie w Manchester ?..
W życiu piękne są tylko chwile i ulotne jak motyle ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eisern

Post #6 Ocena: 0

2010-10-20 19:31:45 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

z centrum Manchesteru do centrum Eccles jest jakies 20 minut metrem.zapytajcie znajomych z londynu czy to daleko. pociagiem z victorii to jakies 10 minut. nno, autobusem ( 67 i 100 ) to bedzie ok 40 min. da sie przezyc.jest tu zajezdnia bardzo wielu autobusow a metro ma tu swoj przystanek koncowy. latwiej sie nie da. i piwo tansze niz w centrum ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

poprostu_girl

Post #7 Ocena: 0

2010-10-21 09:54:04 (14 lat temu)

poprostu_girl

Posty: 43

Kobieta

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: manchester

nie, nie sadzze zeby polska bibloteka byla potrzebna, komu sie chce polskie ksiazki czytac? teraz kazdy sie angielskiego uczy, i czyta sie angielskie ksiazki, nawet starsi ludzie pewnie by nie czytali. Kto ma czas na czytanie? Mam namysli ,ze niektorzy polacy ciezko pracuja, i po pracy nikomu sie nie chce czytac ksiazek. Wiec Nonsens I think
Chyba ze jakies ksiazki do nauki, no ale przeciez kazdy studiuje i ucz sie w angielskich szkola uniwersytetach i college'ch.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2010-10-21 20:50:59 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eisern

Post #9 Ocena: 0

2010-10-22 17:04:17 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

oj, no to pojechalas teraz, moja droga. nie dla kazdego angielski jest jezykiem nr. 1. a dla wielu ksiazka to leprza rozrywka niz film.nawet po ciezkim dniu pracy. nawet nie wiesz jak bardzo nasze poglady w tej kwestii sa rozne.wiec reszta mojej wypowiedzi niech bedzie milczeniem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eisern

Post #10 Ocena: 0

2010-10-22 17:21:07 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

oj, no to pojechalas teraz, moja droga. nie dla kazdego angielski jest jezykiem nr. 1. a dla wielu ksiazka to leprza rozrywka niz film.nawet po ciezkim dniu pracy. nawet nie wiesz jak bardzo nasze poglady w tej kwestii sa rozne.wiec reszta mojej wypowiedzi niech bedzie milczeniem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,