MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polska biblioteka w Manchesterze

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Eisern

Post #1 Ocena: 0

2010-10-14 17:42:09 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

w zwiazku z projektem otwarcia duzego dzialu polskiej ksiazki w jednej z bibliotek great manchester mam kilka pytan:
- czy jest to wogole potrzebne?
- jakie ksiazki chcielibyscie tam widziec ( nowe wydawnictwa, klasyka polska, zagraniczna, fantastyka, romanse...?
- czy oddalibyscie jakies swoje ksiazki na zasilenie takiej biblioteki i dla pozytku innych polakow
- czy nalezycie do tutejszych bibliotek. co wam w nich przeszkadza, a co by sie przydalo?
dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dadido

Post #2 Ocena: 0

2010-10-14 20:18:48 (14 lat temu)

dadido

Posty: 768

Kobieta

Z nami od: 11-12-2007

Skąd: Manchester

Cytat:

2010-10-14 17:42:09, Eisern napisał(a):
w zwiazku z projektem otwarcia duzego dzialu polskiej ksiazki w jednej z bibliotek great manchester mam kilka pytan:
- czy jest to wogole potrzebne?
- jakie ksiazki chcielibyscie tam widziec ( nowe wydawnictwa, klasyka polska, zagraniczna, fantastyka, romanse...?
- czy oddalibyscie jakies swoje ksiazki na zasilenie takiej biblioteki i dla pozytku innych polakow
- czy nalezycie do tutejszych bibliotek. co wam w nich przeszkadza, a co by sie przydalo?
dzieki

Uważam ,że bibloteka jest i zawsze będzie potrzebna czy to w Manchester czy w innym mieście .Nas rodaków tu w Angli jest coraz więcej jedni wracają inni przyjeżdżają do UK w poszukiwaniu lepszej przyszłości i zakładaja tu rodziny bądż przyjeżdżają z rodzinami .Moja kolezanka jest tu z dzieckiem i wiadomo jej syn chodzi do angielskiej szkoły więc jak wiadomo ma mały kontakt z jezykiem polskim .Powiem tylko na przykładzie małolatka jej syna jak on się wypowiada o Polsce ,że tęskni bardzo i że cieszy się z kazdej soboty bo może spotkac się z kolegami z polski poczytać polskie bajki i oglądać polskie spektakle .A to wszystko jest organizowane w salce w polskim kościele .Pozatym jeśli ktoś uwielbia czytać książki to napewno będzie zadowolony z takiej Skarbnicy Polskiej Kultury.Mylę ,że chyba dobrze to nazwałam bo ja kocham czytać ksiązki zwłaszcza biograficzne i takie które uczą pozytywnego myślenia te lubię najbardziej.;).Wszystkie które kształcą i rozwijają zawsze będą poszukiwane ;-)
W życiu piękne są tylko chwile i ulotne jak motyle ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2010-10-14 20:24:40 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

biniusia

Post #4 Ocena: 0

2010-10-14 21:44:03 (14 lat temu)

biniusia

Posty: 1738

Kobieta

Z nami od: 07-05-2009

Skąd: manchester

ja bardzo chetnie bym odwiedzala :))) tylko gdzie to ma byc?? jakis adresik mozna prosic

ja osobicie lubie ksiazki z humorem,romanse ,itp:)
Kobieta jest jak wino ......im starsza tym lepsza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eisern

Post #5 Ocena: 0

2010-10-14 22:02:56 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

hej.dziekuje za pozytywne odpowiedzi. w tej chwili prowadzimy rozmowy z managerami biblioteki w Eccles i naczelnym bibliotek w Salford. ogolnie sa pozytywnie nastawieni i uwazaja to za dobry pomysl, ale musza uzgodnic teraz szczegoly techniczne jak ma to przebiegac.my, czyli organizacja Otwarta Kultura Projekt ( open culture project ), mamy kilka pomyslow na to skad zdobyc jakies ksiazki ( jak wspomnialem miedzy innymi naruszymy nasze prywatne zbiory - nie latwo niektore bylo zdobyc ale cel uswieca srodki )oraz pieniadze na zakup nowych ksiazek ( lub starszych z polskich antykwariatow )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #6 Ocena: 0

2010-10-14 22:16:21 (14 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Tyle Polakow w samych okolicach Manchester, juz nawet nie mowiac o okolicach i reszcie kraju, jakby zorganizowac akcje, ze kazdy jedna ksiazke przekaze, to jakie bylyby zbiory....

...a jedna ksiazka oddana nikt w nedze nie wpadnie zapewne.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

biniusia

Post #7 Ocena: 0

2010-10-14 22:23:27 (14 lat temu)

biniusia

Posty: 1738

Kobieta

Z nami od: 07-05-2009

Skąd: manchester

eccles i salford to spory kawalek odemne :-[ drugi koniec miasta:-[:-[a szkoda
Kobieta jest jak wino ......im starsza tym lepsza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

biniusia

Post #8 Ocena: 0

2010-10-14 22:24:30 (14 lat temu)

biniusia

Posty: 1738

Kobieta

Z nami od: 07-05-2009

Skąd: manchester

Cytat:

2010-10-14 22:16:21, Adacymru napisał(a):
Tyle Polakow w samych okolicach Manchester, juz nawet nie mowiac o okolicach i reszcie kraju, jakby zorganizowac akcje, ze kazdy jedna ksiazke przekaze, to jakie bylyby zbiory....

...a jedna ksiazka oddana nikt w nedze nie wpadnie zapewne.



ja juz bym miala jedna do oddania:-]:-]
Kobieta jest jak wino ......im starsza tym lepsza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2010-10-15 15:57:16 (14 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Eisern

Post #10 Ocena: 0

2010-10-15 18:12:53 (14 lat temu)

Eisern

Posty: 140

Mężczyzna

Z nami od: 22-08-2010

Skąd: Manchester

ja swoje zbiory tez przywiozlem z polski.co wizyta to plecach do przeciazony. zeby na zapas bylo.
wiem ze eccles nie kazdemu pasuje, ale nic na to nie moge poradzic, gdzies zaczac trzeba a miejscowe wladze jak na razie sa bardzo pomocne, w przeciwienstwie, z tego co slyszalem, do tych w manchesterze. a moze sa bardzie zajeci tam, to w koncu moloch urbanistyczny. tak czy inaczej mam nadzieje ze inicjatywa sie rozwinie.a kto wie, jak juz szlaki przetrzemy to bedzie latwiej kolejne takie otwierac w innnych miasteczkach. bede informowal na bierzaco jak sie sprawa rozwija.na razie w trakcie "dogadywania" szczegolow technicznych pomiedzy wladzami biblitecznymi.wiec mi zostalo poczekac...i ponekac ich o to jesli bedzie za dlugo trwalo.wiecie jak to bywa z anglikami ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,