MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rejestracja dziecka w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tomasz1977

Post #1 Ocena: 0

2009-08-13 17:54:12 (15 lat temu)

tomasz1977

Posty: 57

Kobieta

Z nami od: 22-04-2009

Skąd: manchester

Mam pyanie niedlugo na swiat przyjdzie nasz dzidzius, chcialem sie dowiedziec jak wyglada sprawa rejestracji dziecka w konsulacie zeby dostac pesel i przede wszystkim paszport by jechac do polski naprzyklad. I co bedzie potrzebne i jak wyglada rejestracja dzidziusia w urzedach w polsce???
czy juz ktos to przechodzil, jakie papiery trzeba wziasc do polski ze soba by to zrobic??
prosze o porady

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agamro90

Post #2 Ocena: 0

2009-08-13 18:03:40 (15 lat temu)

agamro90

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 27-09-2005

Skąd: Londyn

musisz najpierw zarejestrowac dzidziusia w tutejszym urzedzie , w szpitalu dostaniesz papier gdzie masz sie udac i jaki masz czas aby zarejestrowac dziecko.
do polski aby wyjechac musisz miec paszport dla dziecka, pierwszy dostaniesz na podstawie angielskiego aktu urodzenia. nie musisz miec pesela i innych dokumentow. jak bedziesz w polsce jak juz dostaniesz paszport dla malego to po pierwsze musisz przetlumaczyc akt urodzenia u tlumacza przysieglego, potem wystapic o naDANIE PESELA A NA KONIEC umiejscowic akt urodzenia w polsce. troche to trwa i moze to zamiast ciebie zrobic babcia lub dziadek.
jestem po to aby byc z Toba J.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agamro90

Post #3 Ocena: 0

2009-08-13 18:06:44 (15 lat temu)

agamro90

Posty: 224

Kobieta

Z nami od: 27-09-2005

Skąd: Londyn

nie rejestrujesz dziecka w konsulacie, pierwszy paszport na angielskim aktcie urodzenia ,nastepne juz na polskim akcie wyrobisz tutaj, mozesz takze skladac w konsulacie o umiejscowienie aktu w polsce i nadanie pesel jak nie ma kto tym sie zajac w Polsce ale to sporo tu kosztuje i trwa dluzej.
jestem po to aby byc z Toba J.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Superlover

Post #4 Ocena: 0

2009-08-13 21:25:10 (15 lat temu)

Superlover

Posty: 3034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 21-03-2009

Jakis czas temu czytalem ze aby otrzymac 1 paszport, (angielska) metryka musi podawac imie i nazwisko dziecka w prawidlowej polskiej pisowni, tzn. litery z "ogonkami", a w przypadku dziewczynek takze odpowiednia forma nazwiska (jezeli sie na to nie zwroci uwagi przepisza nazwisko ojca w identycznej formie)

no chyba ze ktos sie nazywa Nowak to nie ma problemu :-)
Kto za młodu nie był socjalistą, ten na starość zostanie świnią :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

roztocz

Post #5 Ocena: 0

2009-08-13 21:35:41 (15 lat temu)

roztocz

Posty: 968

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2007

Skąd: Greenford

Cytat:

2009-08-13 18:03:40, agamro90 napisał(a):
jak bedziesz w Polsce to po pierwsze musisz przetlumaczyc akt urodzenia u tlumacza przysieglego, potem wystapic o naDANIE PESELA A NA KONIEC umiejscowic akt urodzenia w polsce. troche to trwa


jesli nie wybieracie sie w najbilizszym czasie z dzieckiem poza UE i chcecie sobie oszczedzic kolejnej wizyty w konsulacie prosciej i szybciej jest dziecko zameldowac i wystapic dla niego o dowod tymczasowy
Praca - to bardzo prymitywny sposob spedzania czasu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dresiarz_umyslo

Post #6 Ocena: 0

2009-08-26 10:51:12 (15 lat temu)

dresiarz_umyslow

Posty: 93

Mężczyzna

Z nami od: 31-07-2007

Skąd: suffolk / essex

Cytat:

2009-08-13 21:25:10, Superlover napisał(a):
Jakis czas temu czytalem ze aby otrzymac 1 paszport, (angielska) metryka musi podawac imie i nazwisko dziecka w prawidlowej polskiej pisowni, tzn. litery z "ogonkami", a w przypadku dziewczynek takze odpowiednia forma nazwiska (jezeli sie na to nie zwroci uwagi przepisza nazwisko ojca w identycznej formie)


czy ktoś miał taki problem w konsulacie, że nie miał polskich znaków w nazwisku? robią problemy? zarejstrowałem dziecko bez "ogonka" i teraz nie wiem czy będzie problem w ambasadzie.
amiga rulez

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Kiliana

Post #7 Ocena: 0

2009-08-26 11:18:52 (15 lat temu)

Kiliana

Posty: 1860

Kobieta

Z nami od: 05-07-2009

Skąd: east of London

Cytat:

2009-08-13 21:25:10, Superlover napisał(a):
Jakis czas temu czytalem ze aby otrzymac 1 paszport, (angielska) metryka musi podawac imie i nazwisko dziecka w prawidlowej polskiej pisowni, tzn. litery z "ogonkami", a w przypadku dziewczynek takze odpowiednia forma nazwiska (jezeli sie na to nie zwroci uwagi przepisza nazwisko ojca w identycznej formie)

no chyba ze ktos sie nazywa Nowak to nie ma problemu :-)


Tydzień temu rejestrowałam swoje dziecko i angielskie urzędy są już przygotowane na nasze znaki(tzw ogonki). Pani, która rejestrowała nasza malutka kopiowała sobie z innej strony takie literki jak ż, czy ł Wiec bez obaw o polskie znaki rejestrujmy nasze dzieci :-)
Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać. ~ Peter Rosegger

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

moniunia

Post #8 Ocena: 0

2009-08-26 19:07:20 (15 lat temu)

moniunia

Posty: 434

Kobieta

Z nami od: 16-02-2008

Cytat:

2009-08-26 10:51:12, dresiarz_umyslow napisał(a):

czy ktoś miał taki problem w konsulacie, że nie miał polskich znaków w nazwisku? robią problemy? zarejstrowałem dziecko bez "ogonka" i teraz nie wiem czy będzie problem w ambasadzie.


Raczej będą problemy w ambasadzie. Muszą być polskie znaki. Po prostu idź do registry office i dorób dziecku ogonek w nazwisku;-) Z tym nie będzie problemu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

slonecz

Post #9 Ocena: 0

2009-11-17 13:40:58 (14 lat temu)

slonecz

Posty: 2132

Kobieta

Z nami od: 12-11-2009

Skąd: sheffield

ile placiliscie za umiejscowienie aktu w Polsce i ile to trwalo?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daggerss

Post #10 Ocena: 0

2009-11-17 13:43:03 (14 lat temu)

daggerss

Posty: 888

Kobieta

Z nami od: 21-03-2008

Skąd: zaczarowana kraina

A powiedzcie mi jak wyglada sprawa z dzidziusiem jesli tato jest Anglikiem. Jak mam rejestrowac maluszka?
*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,