MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwrot depozytu za mieszkanie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

Postów: 76

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Maja_d

Post #1 Ocena: 0

2008-08-28 22:26:26 (16 lat temu)

Maja_d

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 27-08-2008

Witam wszystkich serdecznie.
Jestem nowa na forum. potrzebuję pomocy. za dwa tygodnie wyjeżdżamy na kilka miesięcy z UK. obecnie wynajmujemy dom. miesiąc przed planowaną wyprowadzka złożyliśmy pisemne wypowiedzenie w agencji jednak prawdopodobnie będziemy mieli problem z odzyskaniem depozytu. na wiadomość o wyprowadzce landlord stwierdził że odda nam depozyt po wyprowadzce jednak z doświadczenia wiemy że nasza agencja jest niesłowna i podejrzewamy że na wiadomość o naszym wyjeździe będzie probowała zatrzymać pieniądze. i pytanie do Was-jakie kroki mogę podjąć żeby mieć pewność że otrzymam pieniądze? mam kontrakt (podpisamy w listopadzie 2007 na pół roku) złożyliśmy w terminie pisemne wypowiedzenie, dom jest w takim stanie jak w momencie gdy go wynajmowaliśmy (ma tylko lekko przybrudzoną jedna ścianę) wiem że landlord powinien zdeponować nasz depozyt na jakimś koncie ale my nie dostaliśmy od niego żadnych informacji na ten temat.
Może znacie jakiegoś dobrego prawnika który by nam ewentualnie pomógł w razie problemów?
słyszałam że w Manchesterze działa fundacja Pomocna Dłoń wiecie może coś o tym?
dziękuje za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2008-08-28 22:36:04 (16 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Depozyt powinien zwrocic do 14 dni. Natomiast jezeli was nie powiadomil o tym, na ktorym deposit scheme sa zdeponowane wasze pieniadze - lamie prawo. Doniescie na niego. Jest taka isntytucja, ktora sie zajmuje rozsadzaniem spraw dotyczacych depozytow, ale nie pamietam jej adresu, uruchomcie wyszukiwarke.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #3 Ocena: 0

2008-08-28 22:47:12 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #4 Ocena: 0

2008-08-29 07:27:01 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Napisz do landlorda, ze prosisz o informacje, w jakim systemie jest chroniony depozyt, poniewaz nie otrzymalas tych informacji w odpowiednim terminie.
Jak juz dostaniesz odpowiedz, ze nie jest chroniony to mozesz go postraszyc wnioskiem do sadu o 3 krotnosc depozytu.

Jesli sciana jest brudna to moze warto ja pomalowac niz potem negocjowac ile landlord ma zatrzymac depozytu na to? Jak Wy to zrobicie sami to wyjdzie taniej niz jak landlord policzy sobie koszty wynajecia fachowca.
Jakies inventory jest z zaznaczonym stanem wszystkiem przedmiotow?
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

offoxy

Post #5 Ocena: 0

2008-08-29 15:31:05 (16 lat temu)

offoxy

Posty: 23

Konto zablokowane

Z nami od: 26-07-2008

no bez jaj, że przy wyprowadzce trzeba malować ściany, przecież to normlane, że one się brudzą, pewne rzeczy podlegają naturalnego zużyciu, a kaucja jest np na pokrycie wybitego okna, spalonej podłogi, dewastacji, a nie takich rzeczy jak brudne ściany :-W

może jeszcze mieliby płacić za odciski linii papilarnych na tych ścianach albo za grzyb w łazienkach?
Nie wypisuj takich bzdur.
tej portal jest tendentyjny i kierowany z rp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2008-08-29 15:52:35 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jest roznica miedzy "wear and tear", a zniszczeniami. Autorka posta nie pisala co rozumie przez pobrudzona sciane.

Jesli pobrudzenie wykracza poza typowy wear and tear to znacznie latwiej pomalowac te sciane samemu niz negocjowac potem z landlordem i ma to opoznic zwrot depozytu i zaskutkowac wiekszym uszczerbkiem finansowym.

Jesli sciana byla brudna od poczatku to powinno to byc zaznaczone w inventory przy wprowadzeniu sie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #7 Ocena: 0

2008-08-29 17:39:54 (16 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

A co to jest CAB?
Czy council moze pomoc jak lanlord nie chce oddac kaucji?
Ja slyszalam,ze moj landlord,niby ok,ale nigdy nie oddaje kaucji jak mowi mu sie(mimo ze umowa najmu sie skonczyla,i stan domu jest jak byl)ze sie wraca np do Polski.Wtedy ponoc wie,ze nawet jak sie doniesie na niego to i tak nie bedzie tu juz nas w kraju i nic sie nie zrobi.Robi sobie jaja....Co radzicie jak i moj bedzie robil problemy?
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2008-08-29 19:08:51 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kazda sytuacja jest inna, a trudno doradzic jak ktos gdyba co bedzie na podstawie ploteczek.

Wazne jest kiedy byla podpisana umowa, bo w zaleznosci od tego depozyt jest chroniony lub nie i bez zgody obu stron nie bedzie zwolniony i landlord nie moze od tak sobie zabrac ile chce z niego lub nie oddac.

Jak juz bedziesz wyprowadzac sie to napisz co i jak. Kiedy podpisalas umowe, czy depozyt jest chroniony, czy byl oficjalny check-in ze sprawdzeniem inventory itp.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

evasta4

Post #9 Ocena: 0

2008-08-29 19:15:11 (16 lat temu)

evasta4

Posty: 1948

Kobieta

Z nami od: 12-06-2008

Skąd: Hampshire

Ok,dzieki.
Ja nie mowie na podstawie plotek,tylko wiem,ze kazdy kazdy obcokrajowiec co tu mieszkal i wraca do kraju nie dostawla zwrotu od lanlorda.
Umowe mam od kwietnia do pazdiernika-6mcy.Przedluzymy ja o kolejne 6mcy.
"(...)Ślubujesz mi uśmiech przy porannej kawie,parasol w deszczu i stokrotki na wiosnę(...)".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2008-08-29 19:16:55 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

No to na razie nie masz sie co martwic, skoro przedluzasz umowe.

A dostalas informacje, ze depozyt jest chroniony? Landlord mial 14 dni na zgloszenie depozytu i powinnas dostac potwierdzenie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 8 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,