MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Niespłacony kredyt w uk

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 2 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

tom8104

Post #1 Ocena: 0

2008-05-27 21:14:40 (16 lat temu)

tom8104

Posty: 1434

Z nami od: 08-10-2007

Cytat:

2008-05-27 17:30:49, Agu666 napisał(a):
Witaj.chciałabym zapytać czy wiesz coś o tym jakie jest prawdopodobieństwo ze Polak który wziął kredyt w Anglii,nie spłacił go i wrócił do Polski poniesie za to konsekwencje. jakis czas temu mój znajomy wziął kredyt ( ok 5000funtów).to było kilka lat temu i do tej pory nie dostał zadnego listu...nikt go nie ściga....nic sie nie dzieje.....mówił ze dowiedział sie od kogoś ze kwota do 5000funtów nie jest na tyle duża zeby Anglikom opłacało sie kogoś scigac.chodzi tu o tzw małą szkodliwośc czynu. moze wiesz , znasz kogoś kto był w takiej sytuacji ze nie spłacił kredytu w Anglii i wrócił do Polski.czy to wogóle możliwe zeby bank nie dopominał sie o pieniądze.....bo kady bank jest(powinien byc) ubezpieczony w razie wypadku i dostaje odszkodowanie pienięzne kiedy niski kredyt nie zostaje spłacony i koszta szukania osoby która go nie spłaciła sawieksze niż sam kredyt.....wiem jakie konsekwencje mozna mieć w Anglii za niespłacony kredyt (zła historia kredytowa,niemoznośc założenia konta itd) nie wiem natomiast jakie ewentualne konsekwencje mozna ponieśc po powrocie do Polski.....
jesli wiesz coś na ten temat prosze napisz.dziekuje z góry

pozdrawiam


Po pierwsze nie sugeruj sie tym, ze ktos wzial i go nie scigaja to Ciebie tez nikt scigal nie bedzie bo np jak wiadomo lapowki biora wszyscy ale kilku z nich jednak siedzi.
Jezeli sie nie boisz ewentualnych konsekwencji i uwazasz ze warto zaryzykowac za 5 tys £ wez te kase i jedz do Polski i koniecznie wypij za mnie drinka bo jak mowil A. Lepper .."dali to niech sie teraz martwia".. :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #2 Ocena: 0

2008-05-27 23:06:05 (16 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Cytat:

2008-05-27 18:02:52, stokesay napisał(a):
Cytat:


hmm to w sumie taka odprawa od Anglii na do widzenia :)


raczej na 'zegnaj', bo szans powrotu za bardzo nie widze ;-)

Mógłbyś rozwinąć? Dlaczego osoba która ma niespłacone długi nie ma szans powrotu do Anglii? Co by się wtedy stało?
(Tylko plis nie pisz że na granicy zakują takiego w kajdanki. Wysil się na coś oryginalniejszego :-))
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Agu666

Post #3 Ocena: 0

2008-05-28 19:51:51 (16 lat temu)

Agu666

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 27-05-2008

ludzie!! o kajdankach nie ma mowy to po 1. po drugie miedzynardowy list gończy jest dla morderców, gwałcicieli i "prawdziwych przestępców". nie popadajmy w skrajności.
ja po prostu zastanawiam sie jak to możliwe....sama dziwie sie ze nikt sie do niego jeszcze nie zgłosił...bo wział ten kredyt kilka lat temu...nie 3 miesiace temu...i nic...ja dla pewności wymeldowałabym sie ze starego miejsca zamieszkania.....
Portal moja wyspa to pytam...bo z tego co wiem mój znajomy nie jest jedyną osobą która tak zrobiła i nie poniosła zadnych konsekwencji......jak narazie
a swoją drogą wole 5tys i mieć z głowy niż 50tyś i miec problemy...jesli tak to mozna wogole określić

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Agu666

Post #4 Ocena: 0

2008-05-28 19:53:55 (16 lat temu)

Agu666

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 27-05-2008

ale 50 tys poundów to niezła kasa w PL :D jakby był ktoś mądry i potrafił robić takie przekrety to zainwestowałby te pieniądze w jakiś biznes zeby w razie czego miec kwote która sie "pożyczyło"....
ach ta kasa....easy come easy go.....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tom8104

Post #5 Ocena: 0

2008-05-28 20:23:27 (16 lat temu)

tom8104

Posty: 1434

Z nami od: 08-10-2007

Cytat:

2008-05-28 19:51:51, Agu666 napisał(a):
ludzie!! o kajdankach nie ma mowy to po 1. po drugie miedzynardowy list gończy jest dla morderców, gwałcicieli i "prawdziwych przestępców". nie popadajmy w skrajności.
ja po prostu zastanawiam sie jak to możliwe....sama dziwie sie ze nikt sie do niego jeszcze nie zgłosił...bo wział ten kredyt kilka lat temu...nie 3 miesiace temu...i nic...ja dla pewności wymeldowałabym sie ze starego miejsca zamieszkania.....
Portal moja wyspa to pytam...bo z tego co wiem mój znajomy nie jest jedyną osobą która tak zrobiła i nie poniosła zadnych konsekwencji......jak narazie
a swoją drogą wole 5tys i mieć z głowy niż 50tyś i miec problemy...jesli tak to mozna wogole określić


Chyba jeszcze mloda jestes twierdzac ze o kajdankach nie ma mowy ale to twoja sprawa. Pewnie ze to mozliwe bo angielski bank ma w d...e przeprowadzenie widykacji 5 tys funtow ktora moze go kosztowac o wiele wiecej - sprawa po jakims czasie pojdzie do umorzenia chyba ze sie tu z powrotem sama napatoczysz.
Mozna wymeldowac sie z miejsca zamieszkania, zmienic nazwisko nawet pesel jak masz dobry powod, na jakis czas wynajac adres w zupelnie innym miejscu w angli albo po prostu na poczatku przekrecic nazwisko na umowie kredytowej i masz problem z glowy ......
Nie tak latwo dostac zwyklemu smiertelnikowi 50 tys funtow kredytu gotowkowego bo gdyby bylo to mozliwe to ten kraj juz dawno popadl by w ruine........
Temat brania i nie oddawania stary jak swiat i jak sie to robi z glowa i ma sie fantazje to czemu nie. Trzeba tylko wiedziec od kogo pozyczac zeby nie trzeba bylo hasac w betonowych butach po dnie rzeki.
Bierz ta piatke baw sie dobrze i niezapomnij ogolocic kart kredytowych na kolejne kilka tysiecy fundujac sobie jaks wycieczke
Pozdrawiam;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2008-05-28 22:40:48 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Raczej trudno byloby wymeldowac sie w UK ;)

Druga sprawa kredyty gotowkowe bez zabezpieczenia na nieruchomosci sa do 25K funtow i zeby w ogole dostac taki kredyt to trzeba miec niezla historie kredytowa jak rowniez odpowiednia zdolnosc. Nikt z przypadku go nie dostanie.

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2008-05-29 08:33:21 (16 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Agu666

Post #8 Ocena: 0

2008-05-29 14:55:43 (16 lat temu)

Agu666

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 27-05-2008

nie powiedziałam ze ja chce wziąsć...po prosru myślałam ze na forum odezwą się ludzie który wiedzą coś na ten temat.....który mieli podobne doświadczenie albo mają znajomych którzy to zrobili....po prostu zastanawiam sie co z tym moim kumplem bo on ma to gdzies ...mówi ze go nie ścigną....dlatego zapytałam o to!! A W Anglii mozna dostac całkiem spory kredyt. znajomi biorą większe sumy bo mają prace na stae i spłacaja po troszke bo nie ma duzego procentu i jest o wiele łatwiej niż w Polsce!!
nie zamierzam brać zadnego kredytu
bo pieniądze są i ich nie ma...kasa to nie wszystko
wracam za miesiac na stałe do PL i napewno bede sie świetnie bawić bez zadnej kasy. bo jak by nie bylo to u siebie najlepiej!!!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2008-05-29 15:38:10 (16 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Kumpel ma spokoj, a ktos kto nazywa sie tak samo i mieszka w UK zacznie dostawac za jakis czas listy od agencji windykacyjnej i bedzie musial poswiecic troche czasu na wyslanie jej na drzewo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pedzacyslimak

Post #10 Ocena: 0

2008-05-29 15:54:55 (16 lat temu)

pedzacyslimak

Posty: 37

Mężczyzna

Z nami od: 28-09-2007

Skąd: Stockport

Czyli koles ukradl pieniadze! Dziwi mnie to ze wiekszosc z was popiera takie cwaniactwo. No coz, wiecej takich typow a na 100% jeszcze bardziej nas tu beda lubili...brak slow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,