MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polska Przychodnia

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Awa

Post #1 Ocena: 0

2009-03-17 17:24:27 (15 lat temu)

Awa

Posty: 264

Z nami od: 02-08-2006

Skąd: Manchester

Cytat:

2009-03-17 09:07:54, anamala napisał(a):
Ostatnio moja zanjoma byla u polskiego ginekologa. Zaplacila 100funtow i byla bardzo niezadowolona. Moj kolega poszedl do polskiego lekarza ogolnego, skasowal go 50 funtow za wizyte i tez opowiadal ze dziwnie to wygladalo i ze wiecej tam nie pojdzie, inna moja znajoma poszla do pediatry z chorym dzieckiem mowila ze lekarka po niej powtarzala schorzenia dziecka i niczego nowego sie nie dowiedziala, cena 80 funtow, ''lekarka'' nie wykryla skazy bialkowej u dziecka, co dla dobrego pediatry nie jest problemem, więc trzeba uważać z tymi polskimi lekarzami, jeśli możliwe to z polecenia przez kogoś, że lekarz jest dobry.



I z tym sie zgadzam na 100%, ja naleze do tej samej przychodni od trzech lat, ale dopiero od roku jestem zadowolona, bo poprosilam o zmiane pod pretekstem, ze chce kobiete GP. Polecila mi ja pacjentka w poczekalni, poprzednik byl oblesnym gburem, chcial badac za duzo raczej niz za malo. Moja obecna GP nie jest Polka, wedlug niektorych Polakow prawdopodobnie nie jest nawet 'Angielka', bo kolor skory oczywiscie nie taki, ale paracetamolu od niej jeszcze nie dostalam, moze dlatego ze zawsze sama wezme najpierw i przy wizycie poinformuje, ze juz bralam i nie pomoglo. A jak nie bralam, to sklamie, bo po co mam tracic kolejne dwa tygodnie. Skierowanie do laryngologa (E&T) dostalam po pierwszej prosbie po opisaniu historii dolegliwosci.
Zdaje sobie sprawe, ze jest latwiej w miastach, niz w malych miejscowosciach, ale nalezy wykazac troche sprytu - zbyt wielu Polakow mowi podczas wizyt w przychodniach 'bo u nas w Polsce to lekarz to i tamto', na co odpowiedz jest, niestety, jedna - to spadaj do Polski sie leczyc, nie mowiac o tym, ze nie chca sie wykosztowywac na leczenie dla kogos, kto wyraznie daje do zrozumienia ze bedzie szukal dodatkowej porady lekarskiej. Blagam, trzymajcie to w tajemnicy.
Sytuacja pogorszyla sie do tego stopnia, ze moja znajoma w ciazy uslyszala od poloznej: to rozumiem, ze rodzisz w Polsce? Jest to kobieta, ktora mieszka tu od 15 lat, wiec odpowiedziala niewinnie: 'O, jakie te porodowki przeladowane, prosze, prosze, nie wiedzialam, ze NHS ma kontrakty z Polska,ale i tak wolalabym we Francji, bo blizej, prosze mnie zapisac'. I dopiero wtedy polozna zmienila do niej nastawienie i zaczela sie bardziej przejmowac, bo wiedziala, ze to jest jej odpowiedzialnosc a nie lekarza z innego kraju, prywatnej przychodni itp.
Nic nie jest czarno-biale, mam dobre doswiadczenia z polskimi lekarzami w Polsce, zle z polskimi lekarzami w Anglii, koszmarne z polskimi dentystami w Polsce i genialne z dentysta z RPA w Anglii. I jak tu generalizowac?

Awa

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

izabela1967

Post #2 Ocena: 0

2009-03-17 19:34:54 (15 lat temu)

izabela1967

Posty: 810

Kobieta

Z nami od: 11-09-2007

Skąd: Pembrokeshire

Cytat:

2009-03-17 14:36:20, madagaskar3 napisał(a):
Jakby powstala polska przychodnia ,ktora ma kontrakt z NHS to byloby ok,tak samo jak sa gabinety stomatologiczne.A w innym przypadku to szkoda pieniedzy jak sie ma wszystko za darmo.Polski lekarz wiecej wie?


Jeśli kontrakt z NHS to przecież na zasadach NHS-u-czyli:skierowania do specjalistów,czas oczekiwania,zakres opieki wszystko tak jak w angielskiej op.zdr. Czyli np.ciąży nie będzie prowadzić ginekolog tylko położna,a USG tylko 2razy. Do pediatry też tylko ze skierowaniem itd.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

madagaskar3

Post #3 Ocena: 0

2009-03-17 20:31:34 (15 lat temu)

madagaskar3

Posty: 890

Kobieta

Z nami od: 01-02-2009

Skąd: berkshire



Jeśli kontrakt z NHS to przecież na zasadach NHS-u-czyli:skierowania do specjalistów,czas oczekiwania,zakres opieki wszystko tak jak w angielskiej op.zdr. Czyli np.ciąży nie będzie prowadzić ginekolog tylko położna,a USG tylko 2razy. Do pediatry też tylko ze skierowaniem itd.




Ja jestem zadowolona z angielskiej sluzby zdrowia .
Polski lekarz nie da mi wiekszej pewnosci niz angielski.Jesli ciaza przebiega dobrze to specjalista nie jest potrzebny bo i po co?
Tak samo z pediatra.
Nie wierze w polskich specjalistow na obczyznie(przyjmujacych prywatnie).Ci dobrzy pracuja w szpitalach,klinikach i nie potrzebuja dorabiac w gabinetach
[url=][img][/img][/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

bellatre1

Post #4 Ocena: 0

2009-03-17 21:05:12 (15 lat temu)

bellatre1

Posty: 315

Kobieta

Z nami od: 10-01-2008

Skąd: Manchester

Przychodnia w Manchester rusza od 15 kwietnia:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

kamamanchester

Post #5 Ocena: 0

2009-03-18 09:30:48 (15 lat temu)

kamamanchester

Posty: 25

Kobieta

Z nami od: 02-06-2008

Skąd: Manchester

Dlaczego większość z Was wrzuca wszystkich do jednego worka ? Każdy jest tylko człowiekiem są lepsi i gorsi ludzie. Co za tym idzie lepsi i gorsi lekarze. Angielscy do .... Polscy super !!?? :/ ja mysle ze zależy na jaka osobę trafisz. Jak jeszcze mieszkałam w Polsce miałam okazję sie przekonać który lekarz jest lepszy- ten co dostanie w kieszeń !!!!! Oczywiście sa tacy co nie dostaną i robią to co lubią czyli pomagają ludzią.
Inna sprawa to to ze my jesteśmy przyzwyczajeni do brania leków w kosmicznych ilościach. Moja koleżanka w Polsce ostatnio dawała rocznej córce antybiotyki bo mała miała katar przez długi czas więc co jej poda jak będzie poważnie chora ? Antybiotyk pewnie nie zadziała bo organizm się przyzwyczai. Idąc do lekarza wymagamy recepty na 5 leków a czasem nie ma najmniejszej potrzeby i ludzie nie zdają sobie z tego sprawy ( bo przecież w Polsce jest inaczej). Ja jestem bardzo zadowolona z NHSu i mysle ze jeśli ktoś czuję ze jest zaniedbywany przez swojego GP to czasem wystarczy sie odezwać a jak nie to go zmienić. Zawsze są jakieś wyjścia i trzeba po prostu walczyć o swoje jeśli coś jest nie tak.
Polska przychodnia z pewnością będzie pomocna dla tej grupy co nie ma ochoty uczyć się angielskiego (która niestety jest bardzo liczna) i również tym co czują spokój ducha jak idą do lekarza Polaka więc sądzę ze będzie pełna od rana do wieczoru.
Tak czy siak popieram pomysł NHS się będzie cieszył że mniej wyda na tlumaczy ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

fenix21

Post #6 Ocena: 0

2009-03-18 19:13:47 (15 lat temu)

fenix21

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 18-03-2009

Skąd: Stockport

Witam, poczytałam sobie troszkę o waszych doświadczeniach, jednak sama mam doświadczenia z brytyjską służbą zdrowia niestety bardzo negatywne,i uważam, mimo wszystko ze rozmowa z angielskim, czy innym kolorowym lekarzem nie sprawia mi problemu, to po każdej wizycie wychodzę z uczuciem niedosytu. Jednak nie udawajmy słownictwo medyczne jest inne wiec czasami choć nie wiem jak się starasz to u ang. GP nie czujesz się tak komfortowo jak u polskiego lekarza. Fakt dostać sie do polskiego lekarza jest niemożliwe jesli nie mieszkasz w jego rejonie, ale nawet ci sa ograniczeni proceurami brytyjskimi, i chociaz by chcieli to nie moga cie leczyc tak jak w Polsce. Ja w 100% popieram prywatne polskie przychodnie, bo uważam ze "moje zdrowie jest najważniejsze" i jak mi coś dolega to zapłacę bez mrugnięcia okiem. Ponadto uważam że to właśnie prywatnie u lekarza uzyskasz rzetelniejsze informacje, bo wg mnie to jemu bardziej zależy na tobie, ponieważ wie za co pracuje a w takiej państwowej przychodni to tylko czeka az mu się zmiana skończy. A propos juz w gazetkach na terenie Manchesteru sa informacje nt. nowo powstajacej polskiej przychodni z polskimi lekarzami, mysle iz jest to swietny pomysł. Nawet w wyszukiwarce jak wpiszesz polska przychodnia Manchester to wyswietla sie info w tym temacie www.ppc-london.com, a tam jest zakładka o przychodni Manchester. Mysle ze ta wiadomość ucieszy wielu naszych rodaków, i nie zgadzam sie tu z opinia ze tylko kase chcą zarobić, bo przecież nikt cię nie zmusza do prywatnych wizyt. Jest nawet podany numer do rejestracjii na wizyty 07918606552. Ponadto jeszcze sie taki nie narodził co by wszystkim dogodził ;-). Zawsze będą różne opinie w tym temacie. Niezależnie od tego potwierdzam iz jest to świetny pomysł. Pozdrawiam i powodzenia zycze. :-) zarówno przyszłym pacjentom jak i pomysłodawcom.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tajka

Post #7 Ocena: 0

2009-03-24 22:47:41 (15 lat temu)

tajka

Posty: 3144

Kobieta

Z nami od: 11-06-2007

Skąd: Stalybridge

witam-z tego co wiem to Polska przychodnia już ruszyła więcej info na stronce http://www.ppc-london.com/manchester.html :-P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darek_00

Post #8 Ocena: 0

2009-06-10 20:37:25 (15 lat temu)

darek_00

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 10-06-2009

Skąd: manchester

Nie polecam stomatologa w tej przychodni,traktowanie pacjenta pozostawia wiele do zyczenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tom8104

Post #9 Ocena: 0

2009-06-10 21:27:25 (15 lat temu)

tom8104

Posty: 1434

Z nami od: 08-10-2007

Cytat:

2009-06-10 20:37:25, darek_00 napisał(a):
Nie polecam stomatologa w tej przychodni,traktowanie pacjenta pozostawia wiele do zyczenia.


No jak to a mialo byc tak pieknie...:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

agiga32

Post #10 Ocena: 0

2009-06-10 22:28:45 (15 lat temu)

agiga32

Posty: 64

Kobieta

Z nami od: 31-03-2008

Skąd: blackburn

jestem z blackburn i bardzo czesto jestem zmuszona latac do polski z moja corcia bo tutaj mi rece opadaja lekarza juz zreszta tez bo nie kazde dziecko przechodzi w ciagu 5 lat swojego zycia 3 raz ospe brakuje pediatry laryngologa moja mala ma korek w uszach a ze ma waskie kanaliki nie moga jej wyczyscic bo jest za mala w polsce pani laryngolog czysci bez problemu tytaj bylam u 3 lekarzy i w szpitalu i nie zrobia jej bo za mala oczywiscie tutaj czyszcza woda -dostaje kropelki do uszu i koniec czekam do lipca bo dziecko coraz glosniej juz mowi i jade do polski oczywiscie do lekarzy!!!!!!
Są dni które liczą sie podwójnie i lata niewarte jednego dnia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,