MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bus drivers -opinie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jurek80

Post #1 Ocena: 0

2007-10-25 11:59 (17 lat temu)

Jurek80

Posty: 9

Konto zablokowane

Z nami od: 23-10-2007

Witam.
Dajcie jakieś opinie na temat bus driverowania ogólnie w Uk .Jakie sa rzeczywiste realia ,jakie zarobki jak to wyglada lub czy lepiel szukać pracy w London czy gdzie polecacie? z gory dzieki z kontakt!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lider_

Post #2 Ocena: 0

2007-10-25 20:54 (17 lat temu)

Lider_

Posty: 12

Z nami od: 24-08-2007

Skąd: South London

wszystko zalezy od zajezdni gdzie chcesz isc,kazda ma inne stawki...najpierw musisz wypelnic forme aplikacyjna i czekac az sie z toba skontaktuja i dadza ci termin na egzamin pisemny, jesli zdasz to masz jazde vanem i jesli stwierdza ze warto cie uczyc to zaczynasz kurs za ktory juz ci placa jakies 200 - 240 Funtow tyg. trwa to ok 4-6 tyg. nastepnie egzamin z jazdy i po egzaminie jeszcze ok tyg. zapoznanie sie z trasa i kasownikami i zaczynasz robote. Jak juz powiedzialem w zaleznosci od zajezdni (mowie o londynie) stawka przez pierwsze pol roku jest w granicach 8.12-9.98 Funta brutto /h + niedziela jest wiecej platna i bank holiday tez. Po pol roku powinienes dostac podwyzke.... itd

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Jurek80

Post #3 Ocena: 0

2007-10-26 08:27 (17 lat temu)

Jurek80

Posty: 9

Konto zablokowane

Z nami od: 23-10-2007

czesc Dzieki za odp...ale czegos mie rozumie...Nawet jak posiadam juz kat.D to oni jeszcze beda mnie szkolic na tym vanie i bede musial zdac jakies testy ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lider_

Post #4 Ocena: 0

2007-10-26 21:14 (17 lat temu)

Lider_

Posty: 12

Z nami od: 24-08-2007

Skąd: South London

Opisalem jak to wyglada krok po kroku dla osoby posiadajacej prawko Kat 'B' Jesli juz masz 'D' to prawdopodobnie tylko apilkacja i pewnie jakies przeszkolenie.Nie wspomniales ze masz juz 'D' ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Jurek80

Post #5 Ocena: 0

2007-10-27 12:14 (16 lat temu)

Jurek80

Posty: 9

Konto zablokowane

Z nami od: 23-10-2007

Czesc Lider
dzieki za odp.Wiesz bylem juz w London pomiedzy 2004-2005 ale pracowałem w Pubie teraz zamierzamy z zoną wyjechac albo do Irlandi lub do London ewentualnie w inne rejony Uk.
Powiedz mi bo pamietam że na czerwonych autobusach były ogłoszenia zachęcające do pracy na extra autobusach z lat 50 ktore do tej pory pewnie smigaja po londynie ze można wyciągnac 500pound plus nadgodziny .czy to prawda?
Dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kossa

Post #6 Ocena: 0

2007-10-30 09:08 (16 lat temu)

kossa

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2005

Skąd: Knurow / London / nottinghamshire

Po pierwsze to pomimo posiadania kat.D musisz przejść cały proces rekrutacji tzn testy, jazda próbna, rozmowa z przyszłym managerem garażu. Poza tym po pozytywnym zdaniu wszystkiego tydzień spędzisz na zapoznanie się z technologią tzn maszyna do biletów wypełnianiem kart oraz całą procedurą "co robić gdy..." Potem następny tydzień w garażu spędzisz na nauce kilku tras. I potem zaczynasz samodzielnie.
Różne firmy różnie zapatrują sie na posiadaną już kat.D(PCV). Co mam na myśli? Otóż wymagane jest prowadzenie pojazdu w UK przez jakiś tam czas a to po to aby sobie poradzić w tych realiach jazdy tutaj.

Co do twojego pytania dot. "naklejki" coż jest to prawda. Arriva teraz ma jakąś kampanie reklamową dot. naboru kierowców. Stawki jak piszą do 500 fontów (z nadgodzinami). Co do stawek to każda firma ma inna politykę zarobkowa. Z nieoficjalnych źródeł najlepiej płatną stawką za godzinę jest EAST London ( ex stagecoach ). Metroline też płaci nieźle. Jest tych firm trochę w Londynie.

Co do pytania dot. tych starych autobusów ( Route Master ) już prawie ich nie ma. Tzn parę lini chodzi głownie w niedziele tak dla wizerunku miasta. W tygodniu sa tylko na kilku liniach.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krystek

Post #7 Ocena: 0

2007-10-30 09:42 (16 lat temu)

Krystek

Posty: 45

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2005

Skąd: Essex

oczywiście jest to 500 brutto!!! --za 5 dni pracy, ok. 500 f masz za 6 dni pracy...pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurek80

Post #8 Ocena: 0

2007-10-30 16:24 (16 lat temu)

Jurek80

Posty: 9

Konto zablokowane

Z nami od: 23-10-2007

Dzięki Kossa Pozdro.K-ce
Acha...to calkiem calkiem Jeszce nie wiem czy pojade do Londynu na Busy czy do Irlandi.Byłem juz w London powiem szczerze nie za ciekawie to wygladało jednak tymi starszymi busami nawet fajnie sie jezdzilo ale co do prowadzenia tego zabytku to wole nie myslec.
Zachęcam do odwiedzenia pubu KESTON LODGE na Angel /Islingston, tam robiłem przez prawie rok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurek80

Post #9 Ocena: 0

2007-10-30 16:34 (16 lat temu)

Jurek80

Posty: 9

Konto zablokowane

Z nami od: 23-10-2007

Dzięki Krystek
Rozumiem że śmigacie po Londynie autobusami?Kossa...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kossa

Post #10 Ocena: 0

2007-10-31 09:10 (16 lat temu)

kossa

Posty: 39

Mężczyzna

Z nami od: 30-05-2005

Skąd: Knurow / London / nottinghamshire

Ano"śmigamy" jeżeli w ogóle to można nazwać śmiganiem. Kultura jazdy.... nie zacznę inaczej - brak kultury jazdy kierowców zmusza cię do ciągłego przeciskania przez miasto. Tutaj nawet policja nie da ci sie włączyć do ruchu.
A przecież przepis nr 198 kodeksu jasno stwierdza ze powinieneś ustąpić włączającemu sie do ruchu autobusowi. Ehhh zagalopowałem sie troszkę.
Kultura jazdy poza Londynem jest całkowicie inna - wiem z własnego doświadczenia.

pozdrowienia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,