MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Paszport dla dziecka ?!

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mariuszzz

Post #1 Ocena: 0

2007-04-18 13:04 (17 lat temu)

Mariuszzz

Posty: 8

Z nami od: 07-01-2007

Od dwóch tygodni próbuje się dodzwonić do konsulatu (wydział paszportowy), niestety bezskutecznie.
W marcu 2007 roku urodził nam się syn w Wielkiej Brytanii. W Wielkiej Bryatrnii przebywamy ponad 2 lata. Do Polski chcemy się wybrac 16 czerwca 2007 roku, odwiedzic naszych rodziców, którzy ze wzgledu na bardzo słaby stan zdrowia nie są w stanie nas odwiedzić.
1 marca chciałem umówić spotkanie w sprawie paszportu dla mojego dziecka i doznałem ogromnego szoku ! Zamiast oczekiwania kilku tygodni, najblizszy mozliwy termin był za 4 misiace (koniec czerwca). Dodam, ze znajomy Anglik, którego córeczka urodziła sie 3 dni pozniej juz ma dla niej paszport.
Ja obecnie pracuję, a moja narzeczona jest na urlopie macierzynskim. Obioje chcielismy wyjechac do Polski w polowie czerwca na 3 tygodnie. Ja zarezerwowałm sobie urlop kilka miesiecy temu na polowe czerwca.Nie wiedzialem ze na 6 min spotkanie trzeba sie umawiac poł roku wczesniej. Do tego mamy wykupiony prom na samochód. To jest jedyny mozliwy termin mojego urlopu w pracy !!! :( JAk pisalem wczesniej oboje mamy schorowanych rodziców, wymagajacych czesto opieki szpitalnej. Dlatego czeriwec to jedyna okazja ( mozliwosc wziecia 3 tyg urlopu) odwiedzenia swoich rodzicow i pokzania im tak dlugo oczekiwanego wnuka. Nie mam mozliwosci wziecia urlopu w okresie wakacyjnym, gdyz wszyscy porezerwowali swoje urlopy, ja tez. Dodam , ze pod koniec czerwca wybieramy sie na slub do mojej siostry ciotecznej. Niestety nie wiemy jak to wszystko rozwiazac !
Prosimy o poradę, czy mozemy sie udac do konsulatu bez wczesniejszego zarezerwowanego terminu. Jesli tak jakie dokumenty mamy zbrac ze soba! Moze poswiadczenie pracodawcy, rezerwacja na prom, zaswiadczenie o stanie zdrowia rodzicow, potwierdzenie slubu kuzynki???? Zwracam sie z gorącą prośbą o pomoc. Proszę zrozumcie nas.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Joan01

Post #2 Ocena: 0

2007-04-18 14:33 (17 lat temu)

Joan01

Posty: 109

Z nami od: 09-02-2006

Skąd: Anglia

No to macie problem. Dostać się do konsulatu bez umówionego spotkania graniczy z cudem. Poza tym na paszport czeka się 4 miesiące. Mój mąż był na umówionym spotkaniu końcem stycznia i paszportu jeszcze nie ma... Podobno do 4 miesiący się czeka.

Na spotkanie można umówić się internetowo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daroxxl

Post #3 Ocena: 0

2007-04-23 09:49 (17 lat temu)

daroxxl

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 22-03-2007

Skąd: Coventry

Tak my mamy ten sam problem do konsulatu cudem dodzwonilismy się koncem marca bo strona internetowa byla w przebudowie i termin mamy na 13.07. podobno na pierwszy tymczasowy paszport (wazny 1rok) czeka sie 4 tyg. i ja też urlop już zarezerwowałem na koniec sierpnia.
W waszym przypadku może dzwonienie i naleganie że to pilna sprawa coś pomoże i wam przyśpieszą (nasza znajoma tak zrobiła i jej wydali wcześniej)
Ja sprawdzałem czy możemy ubiegać się o brytyjski paszport dla synka ale jeszcze za wcześnie (oboje rodzice z Polski) trzeba około min. 4 lata. Bo nie chciałem małego nawet krzywdzić obywatelstwem tego chorego kraju, o którego obywateli bardziej troszczy się obcy kraj niż własna ojczyzna.
Pozdrawiam wszystkich ciężko pracujących w Polsce którzy po przejściu na emeryturę (jeśli szczęśliwie dożyją)od ZUSu otrzymają 800PLN/miesiąć. (Tutaj więcej benefitów na tydzień się dostaje)<p>[ Wiadomość edytowana przez : daroxxl on 23-04-2007 09:52 ]</p>

[ Wiadomość edytowana przez : daroxxl on 23-04-2007 09:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gabi2805

Post #4 Ocena: 0

2007-04-23 10:05 (17 lat temu)

gabi2805

Posty: 13

Z nami od: 12-04-2007

Skąd: hatfield

Witam . jeśli dostniesz od lekarza zaświadczenie że potrzebujesz wsparcia od rodziny, paszport dziecko dostanie za około 2 tygodnie. Musisz się umówić na spodkanie i powiedzieć że masz takie zaświadczenie od lekarza i się napewno uda( ja i siostra tak zrobiłyśmy)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Nycza

Post #5 Ocena: 0

2007-04-23 12:00 (17 lat temu)

Nycza

Posty: 191

Kobieta

Z nami od: 25-01-2007

Skąd: Londyn

Witam wszystkich
Termin porodu mam na 19 czerwca czy moge umowic sie w sprawie paszportu dla dzidzi juz teraz? Z tego co widze na sama umowiona wizyte trzeba czekac do 4 miesiecy a mamy zamiar jechac do Polski pod koniec sierpnia. Serdecznie wszystkich pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daroxxl

Post #6 Ocena: 0

2007-04-24 19:41 (17 lat temu)

daroxxl

Posty: 38

Mężczyzna

Z nami od: 22-03-2007

Skąd: Coventry

Nasza znajoma ostatnio załatwiła termin na paszport dla dziecka które urodzi się dopiero w czerwcu. Z tego co wiem to się da ale jest śmieszna sprawa, bo trzeba podać płeć i imię dziecka. I jestem ciekaw co jak kogoś USG oszuka...?
:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nycza

Post #7 Ocena: 0

2007-04-26 14:53 (17 lat temu)

Nycza

Posty: 191

Kobieta

Z nami od: 25-01-2007

Skąd: Londyn

Witam
Dzis zapisalam sie na spodkanie w sprawie paszportu dla jeszcze nie narodzonej dzidzi :) odbedzie sie ono ... 30 sierpnia, czas oczekiwania po spodkani do 4 tyg. Mila pani poinformowala mnie rowniez ze musze miec juz wtedy polski akt urodznie, mimo ze na stronie konsulatu stoi czarno na bialym ze brytyjski akt wystraczy do paszportu tymczasowego. czy ktos cos wie w tej sprawie, pani tlumaczyla ze chodzi o to ze przepisy ciagle sie zmniaja... kurna ta nasza kochana Polska nigdy nie wiesz czego sie mozesz spodziewac

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

Acha nie pytano mnie o plec ani imie dziecka, wiec nawet jak usg nasz "oszukalo" i nasza corcia okarze sie synkiem nadal bedzie mozna wyrobic paszport

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nycza

Post #8 Ocena: 0

2007-04-26 16:27 (17 lat temu)

Nycza

Posty: 191

Kobieta

Z nami od: 25-01-2007

Skąd: Londyn

Sorry to znowu ja
Moze ktos sie orientuje jak to jest z wpisaniem dziecka do paszportu rodzica? Czy nadal to mozna zrobic i jakie dokumenty sa potrzebne?
Acha i doczytalam ze przy staraniu sie o paszport tymczasowy nie trzeba miec polskiego aktu urodzenia i nr PESEL a jedynie umiejscowic brytyjski akt w polsce. Czy ktos to juz robil i moze poradzic w jaki sposob sie do tego zabrac i jakie dokumenty sa potrzebne
Pozdrawiam wszystkich

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

madziarra25

Post #9 Ocena: 0

2007-04-26 17:37 (17 lat temu)

madziarra25

Posty: 14

Z nami od: 16-03-2007

Skąd: southampton

Witam, ja temat o paszporcie,dla moich dzieci poruszlam juz wczesniej,napisalam e.mail do konsutatu,do dzialu paszportowego i odpisano mi po 3 tyg,pani z konsulatu odsyla mnie do tel,ale nie ma szans zeby sie dodzwonic, i do strony internetowej na ktorej znalazlam jakies formularze,wiec je wysle poleconym i zobacze co sie bedzie dzialo:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

bastus

Post #10 Ocena: 0

2007-04-26 18:15 (17 lat temu)

bastus

Posty: 5

Z nami od: 26-04-2007

zadzwoń pod ten numer to 07772676268, moze coś poradzimy na wasz problem:-D:-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,