MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gwarancja na narzędzia - screwfix

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grzes-24

Post #1 Ocena: 0

2020-10-20 22:59:52 (4 lata temu)

grzes-24

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2009

Skąd: Londyn

Kupiłem nailguna Dewalt w screwfixie.
Po ponad miesiącu się popsuł - oddałem do screwfixa do naprawy. Po ponad 2 miesiącach dzwonią że jest gotowy do odbioru. Czy mogę domagać się zwrotu pieniędzy zamiast go odebrać? Gwarancja była na 12 miesięcy, niestety 2 miesiące go trzymali więc można powiedzieć że została skrócona do 10 miesięcy. Nie wspominając o tym, że na ten okres musiałem pożyczyć nailguna od kogoś by mieć czym pracować. Czy są na to jakieś przepusy, paragrafy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Gwontownik

Post #2 Ocena: 0

2020-10-21 05:20:06 (4 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5118

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2020-10-20 22:59:52, grzes-24 napisał(a):
niestety 2 miesiące go trzymali więc można powiedzieć że została skrócona do 10 miesięcy. Nie wspominając o tym, że na ten okres musiałem pożyczyć nailguna od kogoś by mieć czym pracować. Czy są na to jakieś przepusy, paragrafy?


Niestety tu nic nie wskurasz. Chyba, że w warunkach gwarancji masz napisane zobowiązania producenta co do czasu naprawy i kosztów nieuzyskanie go przychodu. Inaczej to sprawa do sądu. Ale czy warto? Samych opłat sądowych było by w granicach 300 nie licząc kosztów prawnika, a ci potrafią kasować nawet 90 za pół godziny i nie zagwarantują ci nic.
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-10-21 12:06:19 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Paragrafow rzeczywiscie nie znajdziesz na to, ale ja zadzwonilabym do Customer Services do Screwfix zeby zapytac co z tymi dwoma miesiacami gwarancji, czy nie przedluza moze w ramach wyjatku ze wzgledu na dlugotrwalosc naprawy. Wedlug mnie zawsze warto probowac negocjowac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Gwontownik

Post #4 Ocena: 0

2020-10-21 12:37:33 (4 lata temu)

Gwontownik

Posty: 5118

Mężczyzna

Z nami od: 29-09-2020

Skąd: North East

Cytat:

2020-10-21 12:06:19, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Paragrafow rzeczywiscie nie znajdziesz na to, ale ja zadzwonilabym do Customer Services do Screwfix zeby zapytac co z tymi dwoma miesiacami gwarancji, czy nie przedluza moze w ramach wyjatku ze wzgledu na dlugotrwalosc naprawy. Wedlug mnie zawsze warto probowac negocjowac.
Cytat:


A sprawdź na pocztek czy to jest gwarancją sprzedawcy? Z reguły to producent gwarantuje, a sprzedający jest tylko (czasami/często) pośrednikiem.
Nie wierz nikomu, nie wierz w nic, patrz na fakty i wyciągaj wnioski.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Witeks

Post #5 Ocena: 0

2020-10-24 13:59:59 (4 lata temu)

Witeks

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 04-08-2020

Skąd: London

Miałem w PL narzędzia Boscha i dwa razy zdarzyło mi się że serwis przetrzymał sprzęt dłużej niż było zapisane w gwarancji powodem był brak części zamiennych i w obydwóch przypadkach sprzęt został wymieniony na nowy bez problemów, sami stwierdzili że skończył im się termin zapisany w gwarancji i w ciągu tygodnia zostanie dostarczony nowy sprzęt. Wszystko zależy od zapisu w gwarancji i oczywiście od podejścia producenta do obsługi gwarancyjnej/reklamacyjnej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,