MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przyjazd do Anglii nowy start

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Kanonier30

Post #1 Ocena: 0

2020-02-26 12:30:27 (4 lata temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dołączę się do wypowiedzi @Zygmunta. Nieco wpadłem, jak śliwka w kompot, bo nie mogę żyć normalnie. Nawet jeżeli przyjmiemy, że ludzie niepełnosprawni też mają rutynę codzienności, funkcjonowania w otoczeniu.
Pomimo, że Wielka Brytania jest krajem z wysoko rozwiniętym wsparciem dla osób chorych (po poważnych operacjach, urazach etc), to również nie zdecydowałbym się na przyjazd do UK. A korzystam z pomocy z zewnątrz, bo nie mam już ...wyboru
W preferencjach wybrałbym nieco podobnie, jak @Zygmunt właśnie. Dania, Norwegia... może Szwajcaria. To byłby kierunek, gdzie chciałbym się odnaleźć, jeśli wyboru dokonywałbym obecnie.
Wielka Brytania od referendum w 2016 roku, jako całość, idzie w kierunku izolacjonizmu od Europy kontynentalnej. Jakkolwiek tego procesu nie nazwać, to idą 'ciekawe czasy'. Niestety, ale 'ciekawe' nie oznacza - spokojne i dostatnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #2 Ocena: 0

2020-02-26 13:08:09 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

To nie rozumiem w takim razie dlaczego nie zdecydujesz sie na wyjazd do jednego z w/w krajow do czego masz ciagle prawo jako obywatel pl, UK raczej sie nie zmieni na bardziej pro-EU przez dekady, po najnowszych deklaracjach obu stron przed rozpoczeciem negocjacji nie wiedze jak moga dojsc do jakiegos porozumienia wiec pewnie beda no-deal stosunki po 31.XII.2020. Pisales tez cos o sluzbie w Legii Cudzoziemskiej, to wtedy chyba Francja powinna byc najodpowiedniejsza dl swojego eks-zolnierza, w uk wyglada ze wsparcie dla personelu eks-MOD jest dosc duze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2020-02-26 13:21:13 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zapewne dlatego, ze jest przywiazany problemami zdrowotnymi i zaden inny kraj nie potrzebuje kogos, kogo bedzie musial leczyc i pomagac mu utzymac sie.

A Szwajcaria to znowu nie jest taka goscinna, ani tania.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zybstar

Post #4 Ocena: 0

2020-02-27 04:12:53 (4 lata temu)

Zybstar

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2017

Skąd: Rugby

Puki co, to widze marudzenie śniezynek..
jakis jasny argument przemawiajacy na za krajami skandynawskimi względem UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #5 Ocena: 0

2020-02-27 08:02:06 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Pewnie fakt ze pozostana w EU, do tego wysokie podatki (zle!) i bardziej wyrownane dochody ale tez wyzsze swiadczenia spoleczne - lepsza "safety net"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #6 Ocena: 0

2020-02-27 09:15:34 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Cytat:

2020-02-26 13:08:09, kaktusak napisał(a):
w uk wyglada ze wsparcie dla personelu eks-MOD jest dosc duze.


Albo sobie zarty stroisz albo nie masz bladego pojecia na temat tego "wsparcia"....
W UK zarejestrowanych jest 187 fundacji niosacych pomoc (przeroznej natury ale glownie skierowana na weteranow) osobom zwiazanym ze sluzba w jednostkach militarnych tego kraju.

187 .....

Myslisz, ze to dlatego ze "wsparcie MOD" jest tak duze?

Wiesz tez na pewno ilu weteranow spi na ulicy, ilu odsiaduje wyroki, po tym jak zbladzili nie bedac przygotowanymi do zyciu w cywilnej rzeczywistosci?

A co do jezykow, ktore przywolales jako bariere do pelnego uczestnicwa w zyciu nowowybranego kraju .....
coz - pewnie mozna sie nauczyc, nie?
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #7 Ocena: 0

2020-02-27 10:37:51 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Po 15 latach zycia w UK (i MEng studiach tutaj), (a wczesniej 15 latach nauki ang. w pl) nie mam juz ochoty nauki kolejnego jezyka wiec dla mnie odpada, w ang. nigdy nie osiagne takiej bieglosci jaka bym chcial wiec pewnie brak talentu do jezykow.
W dziejszych czasach wyglada na to ze "wszysyc" maja problem, codziennie kolejne komunikaty ze potrzeba kilkaset mln£ bo komus cos brakuje, cos zle zrobil albo pogoda wariuje. Mysle ze wsparcie dla military jest akurat dosc duze w UK, pracowalem z kilkoma osobami poprzednio eks-MOD (techniczne zawody) i wszyscy sobie chwalili czasy w MOD pod wzgledem zarobkow/pension/innego wsparcia. Podczas rozmow z osoba ciagle aktywna w navy gdy mowiala mi o perspektywach na przyszlosc to wygladalo to o wiele lepiej porownujac z cywilnym sektorem.
Jesli ktos ma glowe na karku to mysle ze opcja "sluzby" moze dobrze go ustawic w dzisieszych niespokojnych na rynkach pracy czasach.
Kanionier pisal o francuskim wojsku (tez polskim) i problemach zdrowotnych i zastanowilo mnie dlaczego akurat UK ktorego widocznie nie lubi, inne kraje nie potrafia sie zatroszczyc o ludzi ktorzy byli w "ich sluzbie"?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2020-02-27 11:11:23 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Przepraszam, ale ten temat zmienia się w inny, już istniejący...
A na pewno znów odbiega od meritum (jak kilka innych).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,