MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przyjazd do Anglii nowy start

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Gregorio209

Post #1 Ocena: 0

2020-02-24 17:16:22 (4 lata temu)

Gregorio209

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 24-02-2020

Skąd: Londyn

Witam. mam pytanie do was rodacy który już jakiś czas mieszkanie w UK.Chcę przyjechać w sumie to tylko w Anglii jescze nie pracowałem.Może mi ktoś polecić biuro pracy które opłaci mi także accomondation? Chyba,że jest ktoś na forum kto zajmuje się rekrutacją bądz poleci coś.J angielski znam bardzo dobrze.
Pozdr Grzegorz.:-8

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2020-02-24 20:00:27 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Na miejscu jest tyle siły roboczej że nikt tu nie ściąga dodatkowych pracowników , jak gdzieś się natkniesz na takie ogłoszenie to duże prawdopodobieństwo że to oszustwo , poza tym brexit więc i tak pewnie będziesz musiał wyjechać po okresie przejściowym. Lepiej poszukaj pracy z zakwaterowaniem w Niemczech albo Holandii , jest kilka grup na Facebooku gdzie można znaleźć takie ogłoszenia ,

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #3 Ocena: 0

2020-02-24 20:54:35 (4 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Na moim lokalnym FB wlasnie byla oferta, praca na farmie ,za minimalna, 60 godzin tygodniowo, darmowym zamieszkaniem. Wiem, ze troche ludzi tak pracuje I jest to jak najbardziej legalna, uczciwa praca.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2020-02-24 21:23:03 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Dlaczego Wielim twierdzisz że będzie musiał wyjechać? Masz jakieś inne informacje niż rządowe powszechne?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dayrider

Post #5 Ocena: 0

2020-02-24 22:04:08 (4 lata temu)

dayrider

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2009

Skąd: Londyn

Tutaj biura się nie bawią w zakwaterowanie. Ma to dobre strony bo nie jesteś uwiązany do pokoju z agencji i nie dostaniesz kary 10 euro za nie zamkniety lufcik w oknie. Jedno co mi przychodzi do głowy to zostaniem tzw przyjacielem domu. Mieszkasz w altance albo przyczepie kempingowej na ziemi pracodawcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2020-02-24 23:45:57 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-02-24 21:23:03, Adacymru napisał(a):
Dlaczego Wielim twierdzisz że będzie musiał wyjechać? Masz jakieś inne informacje niż rządowe powszechne?


Z tego co wiem ludzie którzy są 5 lat przed Brexitem dostają settle status, Ci którzy mniej dostają pre status , czyli co dostaną Ci którzy przyjadą po brexicie ? A brexit oficjalnie już był

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zygmunt_Merytor

Post #7 Ocena: 0

2020-02-25 12:21:57 (4 lata temu)

Zygmunt_Merytoryczny

Posty: 1039

Mężczyzna

Z nami od: 15-03-2018

Skąd: Edinburgh

Rozumiem, ze z jakiegos powodu zafiksowales sie na Anglii. Podziele sie z Toba uwaga oparta na doswiadczeniach ostatnich kilkunast lat - gdybym mogl cofnac czas do momentu, gdy podejmowalem decyzje o kierunku emigracji, niestety nie wybralbym UK (zadnej jej czesci) ponownie. I to pomimo, ze mieszkam w naprawde bardzo przyjaznej czesci tego Panstwa, z ktora mam dosc silny emocjonalny i kulturowy zwiazek, w ktorej czuje sie naprawde jak w domu, wsrod wielu przyjaciol, dobrych sasiadow itd...
Moge powiedziec, ze zaluje ze nie wybralem Danii, Norwegii lub Finlandii. Dalem sie zwiesc stereotypom, zakorzenionym popkulturowym skojarzeniom, poszedlem na latwizna z jezykiem.
Jesli planujesz zjezdzac tu z rodzina - nie rob tego ....
A ja z tym trzymam, kto co w czas uchwyci - reszta mnie meczy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zybstar

Post #8 Ocena: 0

2020-02-26 10:40:23 (4 lata temu)

Zybstar

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2017

Skąd: Rugby

To dlaczego jest źle , skoro jest tak dobrze? Przede wszystkim wnioskuję z opisu że osiagnales to, do czego dążą najczęściej emigranci - asymilacja (czy tam integracja)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #9 Ocena: 0

2020-02-26 11:29:10 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Przede wszystkim w czasach kiedy większość z nas podejmowała decyzję o emigracji w Europie tylko Wielka Brytania miała dla nas otwarty rynek pracy. Dlatego przyjeżdżali tu ludzie nie tylko z Polski, ale z Niemiec, Włoch i innych krajów, w których do tej pory pracowali na czarno.
Poza tym nie wiem czy jest źle, ale na pewno nie jest tak dobrze jak było jeszcze 10-15 lat temu



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kaktusak

Post #10 Ocena: 0

2020-02-26 12:13:40 (4 lata temu)

kaktusak

Posty: 260

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2019

Skąd: Manchester

Nie zapominajmy o jezyku, mozna probowac wyjechac do Danii, Finlandii czy Norwegii ale wiaze sie to z nauka o podstaw malo poluarnego jezyka. Wiem ze mozna funkcjonowac uzywajac ang. w tych krajach ale wlasnie jest to funkcjonowanie, mnie by meczylo zycie w kraju w ktorym nie wiem co pisze na bilboardzie, o czym mowia w radiu czy co sobie szeptaja ludzie obok mnie na przystanku:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,