MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawo karne, wgląd do archiwalnych akt sprawy, może ktoś wie?

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Saki1234

Post #1 Ocena: 0

2019-05-21 10:55:51 (5 lat temu)

Saki1234

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 17-05-2019

Skąd: Londyn

Nie, nic z tych rzeczy o których piszecie. Nie ma w tej sprawie w tej chwili żadnych krzywdzonych lub potencjalnie krzywdzonych dzieci o których wiem. Nie chciałabym ujawniać kolejszych szczegółów bo nie są one istotne. Ogólnie ujmując powiem tak, pedofilia jest dla mnie tak obrzydliwymi czynami, że człowiek który ją kiedykowiek popełnił jest skreślony u mnie towarzysko. I nie interesuje mnie, jakie miał motywy, że był pijany, że niechcący. Za dużo zawodowo znam takich spraw, że wiem że każdy tak się głupio tłumaczy. Wiem tez ze pedofilii nie da się wyleczyć, stąd wiara, że dany człowiek się zmienił po wielu latach jest złudna. On się tylko zacznie mocniej kamuflować. W tej konkretnej sprawie, chodzi o to, że zdecydowanie odmówiłam kontaktów towarzyskich z człowiekiem skazanym kiedyś za pedofilię. I rozpętała się w moim towarzystwie burza, że przesadzam, że to było dawno i te inne usprawiedliwienia. Osoba mi bliska zaczęła mnie przekonywać,że to wszystko inaczej wyglądało niz pisała kiedyś o tym prasa, bo osobiście sprawdziła akta sprawy. I o to tylko chodzi, o wiarygodność tej bliskiej mi osoby. A że mam w zwyczaju sprawdzać osobiście, a nie wierzyć na słowo, stąd powstało moje pytanie na forum bo dotyczy brytyjskiego prawa, którego w przeciwieństwie do polskiego, nie znam. Tak więc proszę nie doszukujcie się drugiego dna, tylko jeśli ktoś może mi pomóc wskazując, gdzie mogę znaleźć taką procedurę dostępu do akt i długości ich przechowywania to będę wdzięczna. W PL bym sobie poradziła bo są kodeksy, gdzie jest to opisane a GB nie umiem tego znaleźć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-05-21 11:06:20 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Napisz do prokuratury i będziesz mieć odpowiedź, ich kontaktowy email nie jest tajny. Inna kwestia, że szukasz informacji u obcych żeby podważyć lub uwierzyć w informacje osoby jak piszesz tobie bliskiej... to chyba raczej sprawa zaufania do bliskich niż procedur archiwalnych. Macie inne podejscie do pewnych spraw i każda chce, żeby jej strona była na wierzchu, zamiast zaakceptować że macie rozne zdania i jak ta różnica jest jak źdźbło w oku, to w towarzystwie raczej się nie spotkacie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2019-05-21 17:20:48 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Tak jak Ada napisala, nie jest kwestia sprawdzanie, wyszukiwanie dowodow, dokumentow, a uklad miedzy Wami i priorytety.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2019-05-21 19:05:37 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saki1234

Post #5 Ocena: 0

2019-05-22 10:45:58 (5 lat temu)

Saki1234

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 17-05-2019

Skąd: Londyn

Dziękuję bardzo. W końcu konkret:-)

Cytat:

2019-05-21 19:05:37, Konto usunięte napisał(a):
Najpierw sprawdź kiedy była sprawa (rok) i który sąd.

Później szukasz w sądzie lub w archiwum.

http://www.nationalarchives.gov.uk/help-with-your-research/research-guides/criminal-courts-england-wales-from-1972/

Przynajmniej znajdziesz akt oskarżenia, wyrok, apelację etc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #6 Ocena: 0

2019-05-23 23:40:40 (5 lat temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-05-21 10:55:51, Saki1234 napisał(a):
W tej konkretnej sprawie, chodzi o to, że zdecydowanie odmówiłam kontaktów towarzyskich z człowiekiem skazanym kiedyś za pedofilię. I rozpętała się w moim towarzystwie burza, że przesadzam, że to było dawno i te inne usprawiedliwienia. Osoba mi bliska zaczęła mnie przekonywać,że to wszystko inaczej wyglądało niz pisała kiedyś o tym prasa, bo osobiście sprawdziła akta sprawy. I o to tylko chodzi, o wiarygodność tej bliskiej mi osoby.


Saki1234, obawiam sie ze jesli ta osobe skazano, to akta niestety beda wskazywac ze nalezalo skazac, jakby nie czytac. Natomiast gdybys nie znalazla tej sprawy w rejestrze podanym powyzej, dawaj znac, moze w innym zrodle bedzie, w konkretnym sadzie. Byc moze bliska osoba np. bardzo chce w cos wierzyc, zawsze warto ze wzgledu na ta osobe posprawdzac (oczywiscie nie znam szczegolow).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,