MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawo karne, wgląd do archiwalnych akt sprawy, może ktoś wie?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Saki1234

Post #1 Ocena: 0

2019-05-17 14:13:15 (5 lat temu)

Saki1234

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 17-05-2019

Skąd: Londyn

Dzień dobry,
mam takie pytanie sprawy karnej sprzed 15 lat. Sprawa jest już dawno zakończona prawomocnym wyrokiem, który został wykonany. Czy jest taka możliwość w brytyjskim systemie prawnym, aby osoba obca, nie będąca osobą skazaną, której te akta dotyczą, nie będąca rodziną, ani dziennikarzem, mającym interes prawny, otrzymała swobodny dostęp do przeglądania takich akt w archiwum sądu. Mam sygnaturę sprawy, wiem gdzie znajdują się akta, ale czy do takich akt jest swobodny dostęp dla każdego. Jeśli jest potrzebny wniosek o wgląd, to kto decyduje o tym wglądzie i jaka jest procedura? Jeśli możecie to prosiłabym linka do ew. takiej procedury. Dziękuję

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2019-05-17 16:08:40 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saki1234

Post #3 Ocena: 0

2019-05-19 14:35:51 (5 lat temu)

Saki1234

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 17-05-2019

Skąd: Londyn

akta w archiwum są co najmniej 50 lat, wiec zmielone to nie są, ale dziękuję za odpowiedz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2019-05-19 17:32:40 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saki1234

Post #5 Ocena: 0

2019-05-20 13:59:51 (5 lat temu)

Saki1234

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 17-05-2019

Skąd: Londyn

Ok. Szczerze mówiąc sądziłam, że tak w ciemno odpowiadasz. Jeśli wiesz, to szczegóły są takie: gość został w Wielkiej Brytanii skazany za posiadanie i rozpowszechnianie pedofilii prawomocnie skazany 2001 i ponownie w 2004 roku. On jest Brytyjczykiem. Nadal jego nazwisko figuruje w bazie pedofili UK i Irlandii. Osoba mi bliska przekonuje mnie, że ten gość przypadkowo wszedł w posiadanie takich materiałów:-] i w ogóle to była pomyłka:-], bo zna akta tych spraw. Przekonuje mnie, że w ciągu ostatniego miesiąca był w sądzie w bibliotece (pewnie chodzi o archiwum) i przejrzał akta. Ta osoba nie jest rodziną, ani adwokatem tego skazanego. Wg polskiego prawa, osoba obca z ulicy, nie mająca interesu prawnego, nie otrzyma zgody na wgląd do takich akt. Nie znam brytyjskiego prawa, ale dopuszczam taką możliwość, że w prawie brytyjskim akta są jawne i dostępne dla każdego. Inną sprawą jest to, czy te akta jeszcze rzeczywiście są, ale intuicja mi mówi, że tak. Pytam, bo nie lubię jak ktoś ze mnie durnia robi i wciska mi kit. Chodzi o wiarygodność. Jeśli możesz mi wskazać, gdzie ew. mogę takich informacji szukać to będę wdzięczna. Na stronach sądów, archiwów???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2019-05-20 14:15:23 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Osoba mi bliska przekonuje mnie, że ten gość przypadkowo wszedł w posiadanie takich materiałów:-] i w ogóle to była pomyłka:-], bo zna akta tych spraw. Przekonuje mnie, że w ciągu ostatniego miesiąca był w sądzie w bibliotece (pewnie chodzi o archiwum) i przejrzał akt


No to niech ta osoba zaprowadzi Cię do sądu i pokaże akta sprawy. To chyba najprostsze rozwiązanie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Saki1234

Post #7 Ocena: 0

2019-05-20 14:26:39 (5 lat temu)

Saki1234

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 17-05-2019

Skąd: Londyn

No nie bardzo bo ja jestem w Polsce, a akta w Londynie. Jechać tylko po to, zeby ewentualnie "pocałowac klamkę", nie bardzo mi się chce, tym bardziej że mam wątpliwości czy to w ogóle możliwe. Jeśli będę wiedziała na 100% to na pewno zrobię sobie wycieczkę:-) dlatego szukam informacji o procedurze, albo gdzie ją mogę znaleźć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2019-05-20 15:40:51 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak i kiedy ktoś wszedł w posiadanie materiałów jest ustalone w raporcie specjalisty i takie "przypadkowe" posiadanie to jest standardowe tłumaczenie, nawet jak raport wykazuje że ktoś np codziennie wpisywal w wyszukiwarkę frazy świadczące o zainteresowaniem materiałami o wykorzystywaniem seksualnym dzieci.

Jak ta osoba jest od 2004 dalej na liscie skazanych przestępców seksualnych, to znaczy że dostał wyrok wiezienia ponad 2.5 roku, co znaczy że albo miał ogromną ilość i najciezszego kalibru materiały, albo też dodatkowo rozpowszechniał te materiały. Podwójne skazanie byłoby dziwnym przypadkiem, a jak ma podstawy do podważenia decyzji sądu, to dlaczego tego nie robi?


Sprawy sądowe można sledzic na sali sadowej, akta sprawy (szczegolnie ze wzgledu na ochronę ofiar) nie są informacja publiczna, trzeba mieć podstawy to wglądu w akta, i nie na "chce mi sie" zobaczyć. Jak znajomy w bibliotece akta przegladał, to mógł kopie zrobić, jak uważa że to informacje dostępne.

Dlaczego zależy ci na wyglądzie i słuszności wyroku? Jest skazany w związku z osobą z dziećmi? Rejestracja zobowiazuje skazanego do informacji policji o przeżywaniu pod innym niż zarejestrowanym adresem i jest oczywiście warunek odnośnie kontaktów czy przebywania pod adresem gdzie są dzieci. Jak masz informacje, że do kontaktów dochodzi, to nie czekaj na potwierdzenie znajomego info tylko zawiadom policję żeby sprawdzili czy dzieci nie są zagrożone.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2019-05-20 21:09:57 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jest mozliwosc pozyskania informacji, tak jak w ponizszym przypadku:
records

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2019-05-20 22:33:29 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Informacje może pozyskać tylko osoba odpowiedzialna za dzieci- np jeśli uważasz że dana osoba ktora ma kontakt z sąsiadką/kolezanki/siostry dziecmi może być pedofilem, zgadzasz na policję swoje podejrzenia ale informacji nie dostanie żadną inną osobą oprócz tej którą jest odpowiedzialna za dziecko. Czyli, osoba zgłaszając np że sąsiadka którą ma dzieci zaprzyjaznila się z osobą niezdrowo zainteresowana jej dziećmi, to jeśli ta osoba jest w rejestrze, to matka dzieci zostanie poinformowana, nie osoba zglaszajaca, ktora za potencjalnie zagrożone dzieci nie odpowiada.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,