MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polskie prawo jazdy w UK - wymiana Brexit

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 29

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

lebronjames1982

Post #1 Ocena: 0

2019-01-31 19:52:16 (5 lat temu)

lebronjames1982

Posty: 46

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2013

Skąd: Ealing

Witam,

Mam pytanie bo pojawia sie troche sprzecznych informacji na temat brexitu i koniecznosci wymiany/badz nie prawa jazdy. Mam polskie prawo jazdy i sie zastanawiam czy one straci waznosc 30 marca 2019 na terenie Wielkiej Brytanii w przypadku 'no deal Brexit'. Jezdze juz na nim dobre pare lat i wolalbym zostawic je biorac pod uwage ze czasem jezdze do Polski.

Co radzilibyscie wymienic na angielskie czy poczekac.

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #2 Ocena: 0

2019-01-31 19:58:15 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Jezeli bedzie no deal, to ani poslkie, ani angielskie - angielskie bedzie nie wazne w Pl. poskie w UK.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #3 Ocena: 0

2019-01-31 20:04:07 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

A co ci szkodzi wymienić. Przecież to same plusy: używasz go jako ID, niższe ubezpieczenie na auto. Po za tym jeśli mieszkasz tu już kilka lat to zgodnie z prawem już dawno powinieneś wymienić prawko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lebronjames1982

Post #4 Ocena: 0

2019-01-31 20:19:43 (5 lat temu)

lebronjames1982

Posty: 46

Mężczyzna

Z nami od: 05-05-2013

Skąd: Ealing

Chodzi o to że samo prawo jazdy ponad 10 lat temu zdałem w USA i później je wymieniłem w Polsce bez problemu na Polskie. Teraz doczytałem że ludzie z amerykańskim prawem jazdy chcąc je wymienić na brytyjskie musieliby zdawać egzamin od nowa. Jednak ja już mam prawo jazdy polskie tak jak pisałem wcześniej (one się niczym nie różni od każdego polskiego prawa jazdy i nawet nie ma żadnej adnotacji na dokumencie że zdałem je poza granicami Polski) i się zastanawiam czy w urzędach brytyjskich oni to robią z automatu i otrzymując polskie prawo jazdy od razu je wymieniają na brytyjskie czy to trwa dłużej i sprawdzają każda cyferek na dokumencie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #5 Ocena: 0

2019-01-31 22:43:30 (5 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Na angielskim, wymienionym z polskiego, prawie jazdy w rubryce przy datach ważności każdej kategorii jest PL. To oznacza miejsce wydania prawa jazdy. Nie wiem jak jest na polskim prawie jazdy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

4ary

Post #6 Ocena: 0

2019-02-01 00:03:48 (5 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-01-31 20:04:07, andypolo napisał(a):
A co ci szkodzi wymienić. Przecież to same plusy: używasz go jako ID, niższe ubezpieczenie na auto. Po za tym jeśli mieszkasz tu już kilka lat to zgodnie z prawem już dawno powinieneś wymienić prawko.


Masz na myśli zawodowe prawko bo na zwyklym PL/EU możesz hulać do 70. Do mojego nikt nigdy nie zgłaszał zastrzeżeń w ubezpieczalniach, wypożyczalniach i również w pracy na terenie GB.
To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Misia13

Post #7 Ocena: 0

2019-02-04 23:09:23 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Do autora tematu.
Nie chce cie zmartwic, ale ktos nawalil z ta wymiana w Polsce. Powinienes miec egzamin pisemny I byc zwolnionym z jazdy ( dlaczego? w USA sa inne znaki I inne przepisy a jezdzic to potrafisz, chodzi o znaki). Teraz odnosnie prawa jazdy tu, to... musisz zadzwonic. Zle by bylo gdyby okazalo sie, ze nie masz uprawnien.
Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2019-02-05 01:16:22 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-02-01 00:03:48, 4ary napisał(a):
Cytat:

2019-01-31 20:04:07, andypolo napisał(a):
A co ci szkodzi wymienić. Przecież to same plusy: używasz go jako ID, niższe ubezpieczenie na auto. Po za tym jeśli mieszkasz tu już kilka lat to zgodnie z prawem już dawno powinieneś wymienić prawko.


Masz na myśli zawodowe prawko bo na zwyklym PL/EU możesz hulać do 70. Do mojego nikt nigdy nie zgłaszał zastrzeżeń w ubezpieczalniach, wypożyczalniach i również w pracy na terenie GB.


Swojego polskiego ABCDE nie wymieniałem a jeździłem zawodowo w UK pięć lat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2019-02-05 01:17:29 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12798

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-02-04 23:09:23, Misia13 napisał(a):
Do autora tematu.
Nie chce cie zmartwic, ale ktos nawalil z ta wymiana w Polsce. Powinienes miec egzamin pisemny I byc zwolnionym z jazdy ( dlaczego? w USA sa inne znaki I inne przepisy a jezdzic to potrafisz, chodzi o znaki). Teraz odnosnie prawa jazdy tu, to... musisz zadzwonic. Zle by bylo gdyby okazalo sie, ze nie masz uprawnien.
Powodzenia


Ma uprawnienia czego dowodem jest polskie prawo jazdy.*YAHOO*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Misia13

Post #10 Ocena: 0

2019-02-05 02:26:04 (5 lat temu)

Misia13

Posty: n/a

Konto usunięte

Andyopole.
Kilka lat temu wymienialam swoje polskie na brytyjskie. Z tym nie bylo problemu. Problem mial moj maz, choc mial polskie wymienione z innego kraju (zdawal wtedy pisemne testy po angielsku w obecnosci tlumacza przysieglego w Polsce). W Angli jego prawo jazdy bylo niewazne. Przekonalismy sie po jakims czsie. Musial zdawac tu.
Nie zaprzeczalabm, gdybym tego nie doswiadczyla.
Dzwonilam do DVLA z pytaniami... I odpwiedz byla, ze pelny egzamin trzeba miec zdany w UE.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,