MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odwolani księża z parafii Ealing

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 3 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2018-05-28 15:43:47 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Agent Orange usunal moj pseudonim z mojego cytatu wiec nie bede przeszkadzac w zapoczatkowanej przez jego pytanie potencjalnej dyskusji bo nie sadze ze de facto mnie dotyczy.


Owszem to pytanie dotyczy Ciebie - po co opowiadasz jakimś obcym facetom co robisz w życiu? Boisz się tzw. bozia że Cię pokara? ;-)

[ Ostatnio edytowany przez: AgentOrange 28-05-2018 15:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-05-28 15:54:28 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-28 15:43:47, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Agent Orange usunal moj pseudonim z mojego cytatu wiec nie bede przeszkadzac w zapoczatkowanej przez jego pytanie potencjalnej dyskusji bo nie sadze ze de facto mnie dotyczy.


Owszem to pytanie dotyczy Ciebie - po co opowiadasz jakimś obcym facetom co robisz w życiu? Boisz się tzw. bozi że Cię pokara? ;-)



Rzeczywiscie bylam kiedys, jak to mowia, zwiazana dosc blisko z Kosciolem i tak jak do tej pory wierze w zycie po smierci, tak wierzylam bardzo w sile sakramentow chrzescijanskich, cos w rodzaju ubezpieczenia na zycie pozagrobowe na przyszlosc ze tak to okresle. :) Poniewaz zawsze bylam troche niepokorna jako dzieciak to zawsze bardzo przezywalam akurat spowiedz, ale troche przestalam to przezywac po pierwszym tzw "swiadectwie" przez mikrofon w pelnym kosciele za czasow mojej nastoletniej przynaleznosci do Oazy ktore troche dla mnie bylo jak spowiedz publiczna... Na obecnym etapie mojego zycia wolalabym spowiadac sie publicznie z mikrofonem niz znow isc do konfesjonalu, ale to tylko dlatego ze wlasnie kiedys bylam wyrzucona na Ealing.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #3 Ocena: 0

2018-05-28 16:20:32 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Nie jestem katolikiem ale wiem, ze kosciol katolicki uznaje slub koscielny jako jedyny slub dla katolikow bo przysiege skladasz Bogu a nie urzednikowi w ratuszu.


Takze samo rozgrzeszenie i pokuta jest chyba usankcjonowane - i ksiadz moze nie udzielic rozgrzeszenia nie patrzac, czy inni rozgrzeszyli.

Jest tyle roznych wyznan, ktore moga pasowac do twojego swiatopogladu, lacznie z religia ateizmu, gdzie procz udowadniania ze Boga nie ma nie ma zadnyvh obwarowan moralnych i zasad. No, jak chcesz slub to tez do jakiegos ,,oblesnego" urzednika przysiegac, ale moze slubu tez udzielic elvis w las vegas.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-05-28 16:37:32 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-28 16:20:32, Jurny_Jurek napisał(a):

Takze samo rozgrzeszenie i pokuta jest chyba usankcjonowane - i ksiadz moze nie udzielic rozgrzeszenia nie patrzac, czy inni rozgrzeszyli.





Do poczytania, dla zainteresowanych, ze strony "jak sie spowiadac"

http://jaksiespowiadac.pl/2016/09/29/kiedy-ksiadz-moze-odmowic-rozgrzeszenia/
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #5 Ocena: 0

2018-05-28 17:01:17 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Moze nie zalowalas za grzechy wystarczajaco? No bo jak moglas zalowac, ze wzielas slub z ukochanym nie rozumiejac, ze robisz to wbrew kosciolowi?

Bycie katolikiem i zycie wedlug nauk katechizmu to bardzo ciezka sprawa dlatego w tych czasach wygodniej nie wierzyc w nic procz mamony, fejsunia i insta, jest cool szydzic z tych co wierza w ,,zabobony" (oczywiscie tylko z tych z ktorych mozna bo za innych mozna isc do we wiezienia wiec tchorze nie szydza) i udawac jakim to tolerancyjnym czlowiekiem sie jest (mimo notorycznego hejtu i mowy nienawisci).

XXI wiek.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #6 Ocena: 0

2018-05-28 17:10:53 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-28 16:20:32, Jurny_Jurek napisał(a):
Nie jestem katolikiem ale wiem, ze kosciol katolicki uznaje slub koscielny jako jedyny slub dla katolikow bo przysiege skladasz Bogu a nie urzednikowi w ratuszu.



Tym że stwierdzasz (i kościół) że wszystkie małżeństwa cywilne, zawarte przez osoby, które z pewnych względów nie mogą wziąć ślubu kościelnego, to grzesznicy śmiertelni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzes-24

Post #7 Ocena: 0

2018-05-28 17:56:00 (6 lat temu)

grzes-24

Posty: 1703

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-05-28 13:31:25, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2018-05-28 13:23:15, PeterJohnes napisał(a):
chodze na Ealing do kosciola ponad 10 lat i nie zauwazylem zadnych podzialow ani konfliktow. Wiekszosc osob z ktorymi rozmawialem przeciera oczy ze zdumienia bo tez nie wiedza o co biega.

Ja też nic takiego nie zauważyłam
Ksiądz jeszcze poprosił na koniec, żeby zaakceptować taką decyzję i nie pisać żadnych petycji z prośbą o jej zmianę bo to "nikomu nie służy"
Też jest to dla mnie conajmniej dziwne




... by zaakceptować decyzję...
Podszas ślubów zakonnych przysięgają m.in. posłuszeństwo swojemu przełożonemu - więc jeśli prowincjał ich odwołał z tej parafii to chcą byś jemu posłuszni.

A odnośnie braku jedności w parafii to w niedzielę o 10ej proboszcz nie podał takiej informacji. Przeczytał jedynie że decyzją prowincjała wszyscy księża są odwołani z parafii od 25ego sierpnia. Przyczyny nie podał.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

darraj

Post #8 Ocena: 0

2018-05-28 17:57:30 (6 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

Czy ktoś wie coś na ten temat? Proboszcz dzisiaj ogłosił, że decyzją prowincjala wszyscy księża z parafii ealing zostali odwolani wraz z proboszczem z dniem 25ego sierpnia.
Juz różne wiafomosci krążą w sieci.


A moze obrzedy przybraly nieodpowiednia forme,na ten przyklad taka:*ROFL*

Obrazek
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2018-05-28 17:58:35 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #10 Ocena: 0

2018-05-28 18:03:25 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-05-28 15:19:53, Jurny_Jurek napisał(a):
A nie - wybieram co mi w tej wierze pasi i zadam rozgrzeszenia skoro juz sie pofatygowalam.

Iście chrześcijańskie podejście do tematu, sam Chrystus by tego lepiej nie ujął.
Zna doktrynę na tyle, że chce wsiąść ten ślub i przyjąć komunię po sakramencie, może wcześniej zbłądziła, a facet owieczkę pogonił, sam Chrystus przecież słynął z tego, że non stop swoje owieczki w ten sam sposób poganiał

Który to ksiądz był jeśli można wiedzieć? Chociaż od tamtej pory już go pewnie w parafii nie ma tym bardziej, że księża w tym kościele są naprawdę fajni i normalni

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,