MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Odwolani księża z parafii Ealing

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jurny_Jurek

Post #1 Ocena: 0

2018-05-28 13:58:14 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2018-05-28 13:26:21, KatyD napisał(a):
Cytat:

2018-05-28 13:23:15, PeterJohnes napisał(a):
W komunikacie do parafian (byl odczytany w sobote i niedziele) prowincjal podaje "brak jednosci we wspolnocie parafialnej" jako powod odwolania ksiezy. O co dokladnie chodzi trudno powiedziec. Ja chodze na Ealing do kosciola ponad 10 lat i nie zauwazylem zadnych podzialow ani konfliktow. Wiekszosc osob z ktorymi rozmawialem przeciera oczy ze zdumienia bo tez nie wiedza o co biega.


Serio??? O rany, ciekawe gdzie pojdzie uszczesliwiac ludzi ten co mi rozgrzeszenia kiedys odmowil.




Serio?? Ksiadz mial czelnosc odmowic ci rozgrzeszenia? Niebywale, przeciez oni od tego sa!
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2018-05-28 14:01:40 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-05-28 13:26:21, KatyD napisał(a):
Cytat:

2018-05-28 13:23:15, PeterJohnes napisał(a):
W komunikacie do parafian (byl odczytany w sobote i niedziele) prowincjal podaje "brak jednosci we wspolnocie parafialnej" jako powod odwolania ksiezy. O co dokladnie chodzi trudno powiedziec. Ja chodze na Ealing do kosciola ponad 10 lat i nie zauwazylem zadnych podzialow ani konfliktow. Wiekszosc osob z ktorymi rozmawialem przeciera oczy ze zdumienia bo tez nie wiedza o co biega.


Serio??? O rany, ciekawe gdzie pojdzie uszczesliwiac ludzi ten co mi rozgrzeszenia kiedys odmowil.



Rzadko się zdarza żeby księża odmawiali rozgrzeszenia i raczej bez powodu tego nie robią
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2018-05-28 14:08:36 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-28 13:58:14, Jurny_Jurek napisał(a):
Cytat:

2018-05-28 13:26:21, KatyD napisał(a):
Cytat:

2018-05-28 13:23:15, PeterJohnes napisał(a):
W komunikacie do parafian (byl odczytany w sobote i niedziele) prowincjal podaje "brak jednosci we wspolnocie parafialnej" jako powod odwolania ksiezy. O co dokladnie chodzi trudno powiedziec. Ja chodze na Ealing do kosciola ponad 10 lat i nie zauwazylem zadnych podzialow ani konfliktow. Wiekszosc osob z ktorymi rozmawialem przeciera oczy ze zdumienia bo tez nie wiedza o co biega.


Serio??? O rany, ciekawe gdzie pojdzie uszczesliwiac ludzi ten co mi rozgrzeszenia kiedys odmowil.




Serio?? Ksiadz mial czelnosc odmowic ci rozgrzeszenia? Niebywale, przeciez oni od tego sa!


Nie wiem "od czego oni" sa, ale tamten konkretny z pewnoscia postaral sie miec troche mniej pracy upierajac sie ze mam isc precz.

A czytaliscie artykul na MW ksiedza z Polski ktory krytykuje ze Polacy mieszkajacy w UK chadzaja do parafii brytyjskich?
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2018-05-28 14:15:11 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-28 14:01:40, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2018-05-28 13:26:21, KatyD napisał(a):
Cytat:

2018-05-28 13:23:15, PeterJohnes napisał(a):
W komunikacie do parafian (byl odczytany w sobote i niedziele) prowincjal podaje "brak jednosci we wspolnocie parafialnej" jako powod odwolania ksiezy. O co dokladnie chodzi trudno powiedziec. Ja chodze na Ealing do kosciola ponad 10 lat i nie zauwazylem zadnych podzialow ani konfliktow. Wiekszosc osob z ktorymi rozmawialem przeciera oczy ze zdumienia bo tez nie wiedza o co biega.


Serio??? O rany, ciekawe gdzie pojdzie uszczesliwiac ludzi ten co mi rozgrzeszenia kiedys odmowil.



Rzadko się zdarza żeby księża odmawiali rozgrzeszenia i raczej bez powodu tego nie robią


Przekopiuje swoj komentarz spod pewnego artykulu na MW.

Przed Wielkanoca w 2007 r. w parafii na Ealing ksiedzu nie spodobala sie moja osoba i zakres moich grzechow wiec wyrzucil mnie ze spowiedzi radzac poukladac sobie zycie a potem wrocic do spowiedzi. Podobno dlatego ze bylam wtedy po cywilnym slubie a przed koscielnym, z facetem z ktorym chwilowo mieszkalismy w dwoch roznych krajach. Tyle z tego dobrego wyszlo ze dostalam bodziec do rozwodu zamiast czekac na slub koscielny. Zle bo u spowiedzi bylam jeszcze tylko raz pozniej, w Polsce, gdzie moj dawny proboszcz tlumaczyl ze doszlo do pomylki. W efekcie musialam uznac ze albo spowiedz nie jest natchniona i doszlo do pomylki, albo jednak jest natchniona i dostalam sygnal ze moge sobie odpuscic meke spowiedzi do czasu gdy bede faktycznie z siebie zadowolona. Co nigdy nie nastapilo. Za to w katolickim kosciele brytyjskim bylam u spowiedzi wczesniej, i nie bylo to trudne.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2018-05-28 14:22:23 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Myślę, że raczej zakres grzechów mu się nie spodobał nie Twoja osoba
Może rzeczywiście doszło do pomyłki, ale postaraj się go zrozumieć. To też jest człowiek też może mieć gorszy dzień, może być poirytowany, uduchowienie nie ma tu wiele do rzeczy, w momencie wejścia do konfesjonału nie zamienia się z automatu w Ducha Świetego
Możesz dać link do tego artykułu?


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2018-05-28 14:32:48 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-28 14:22:23, SweetLiar napisał(a):
Myślę, że raczej zakres grzechów mu się nie spodobał nie Twoja osoba
Może rzeczywiście doszło do pomyłki, ale postaraj się go zrozumieć. To też jest człowiek też może mieć gorszy dzień, może być poirytowany, uduchowienie nie ma tu wiele do rzeczy, w momencie wejścia do konfesjonału nie zamienia się z automatu w Ducha Świetego
Możesz dać link do tego artykułu?





SweetLiar, a dlaczego ja tu mam byc Matka Teresa i musze sie starac zrozumiec faceta ktory uparl sie zeby mnie zdecydowanie nie zrozumiec?

To nie ja jemu kazalam sie wynosic.

Tu jest link:

http://www.mojawyspa.co.uk/artykuly/35235/Ucze-sie-czytac-polska-emigracje

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2018-05-28 15:03:20 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Serio??? O rany, ciekawe gdzie pojdzie uszczesliwiac ludzi ten co mi rozgrzeszenia kiedys odmowil.


Nierozumiem tego, dorosła kobieta i chodzi do jakiegoś obleśnego faceta opowiadać mu o swoim życiu w nadziei że on to zaakceptuje. Gdzie w tym sens?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #8 Ocena: 0

2018-05-28 15:19:53 (6 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Dokladnie. A do tego ,,oblesnego pedofila", jak juz to na podstawie traumatycznych doswiadczen wydedukowales. Rzuc haslo kosciol-ksiadz i zaczyna sie wylew bolu zlych emocji.

Do tego myslalem, ze jak ktos chidzi do kosciola i mieni sie katolikiem w szczegolnosci sie spowiadajac to zna jakies fundamentalne nauki i podstawowe zalozenia doktryny, zwlaszcza na temat slubu i innych sakramentow. A nie - wybieram co mi w tej wierze pasi i zadam rozgrzeszenia skoro juz sie pofatygowalam.

No ale takie czasy, gdzie lekko juz przechodzona rozwodka idzoe do slubu w kosciele a na glowie ma symbol czystosci. Gawiedz patrzy i tez chce kopiowac, tyle ze tylko to co pasuje - zycie wedlug nauki kosciola jest nudne i be, wybiore sobie tylko to co mi pasi i poudaje.


[ Ostatnio edytowany przez: Jurny_Jurek 28-05-2018 15:22 ]

I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #9 Ocena: 0

2018-05-28 15:32:26 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Jurny_Jurek, o kogo chodzi z tak rozwodka majaca slub w kosciele i na glowie symbol czystosci?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #10 Ocena: 0

2018-05-28 15:39:23 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-28 15:19:53, Jurny_Jurek napisał(a):

Do tego myslalem, ze jak ktos chidzi do kosciola i mieni sie katolikiem w szczegolnosci sie spowiadajac to zna jakies fundamentalne nauki i podstawowe zalozenia doktryny, zwlaszcza na temat slubu i innych sakramentow. A nie - wybieram co mi w tej wierze pasi i zadam rozgrzeszenia skoro juz sie pofatygowalam.



Agent Orange usunal moj pseudonim z mojego cytatu wiec nie bede przeszkadzac w zapoczatkowanej przez jego pytanie potencjalnej dyskusji bo nie sadze ze de facto mnie dotyczy.

Ale jesli Ty Jurny Jurku odwolujesz sie do slubu i do zadania rozgrzeszenia to Tobie odpisze ze mnie uczono o mieszkaniu osobno do slubu koscielnego i - jak zaznaczylam - ja po cywilnym mieszkalam wrecz dosc daleko od mojego bylego, wtedy kiedy mi rozgrzeszenia odmowiono.

Ale jesli jestes wiekszym ode mnie ekspertem w tej dziedzinie to rozwin temat, prosze.

Z drugiej strony zgadzam sie ze ludzie traktuja wiare wybiorczo.

Mialam kolezanke ktora w Polsce spowiadala sie z romansu z zonatym mezczyzna a ksiadz - zakonnik ja przekonywal ze sama siebie krzywdzi i rozgrzeszenia udzielil.

A inna kolezanka ktora od zawsze chodzi regularnie do kosciola i spowiedzi majac tylko cywilny slub i dzieci, ktora ja po tej historii z wyrzuceniem zapytalam kiedys jak ona to robi ze jej nie wyrzucaja, odpowiedziala spokojnie: "Ja pewne rzeczy pozostawiam wlasnemu sumieniu."

A wiec.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,