MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ponowne zatrzymanie przez policje bedac pod wplywem alkoholu

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 7 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

4ary

Post #1 Ocena: 0

2018-04-09 23:27:07 (6 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Faktem jest ,że nie ma tu sie czym chwalić i szczęśliwie nie ma żadnych ofiar tej głupoty. Jednak kolega chce ponieść wszelkie konsekwencje i w kazdym cywilizowanym kraju oprócz tych konsekwencji dostanie szansę resocjalizacji czy naprawy swoich błedów.
Ciekawi mnie tylko jak naprawde czyste sumienia ma kazdy z nas. Tylu nauczycieli i katów a jakoś trudno mi uwierzyć że nikt z was nigdy w przeszłości nie wsiadł za kierownicę po alkoholu, nie wysyłał SMSa, nie ustawiał nawigacji , nie zmieniał muzyki czy nie robił innych głupich rzeczy , których konsekwencją mogła być jakaś tragedia. No ale każdy pewnie znajdzie jakieś uzasadnione usprawiedliwienie dla siebie. A najważniejsze, że nikt nas nie złapał więc sprawy nie było.

[ Ostatnio edytowany przez: 4ary 09-04-2018 23:49 ]

To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darkodarko

Post #2 Ocena: 0

2018-04-10 00:22:45 (6 lat temu)

darkodarko

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 04-08-2017

Skąd: MANCHESTER

Cytat:

2018-04-09 23:27:07, 4ary napisał(a):
F
Ciekawi mnie tylko jak naprawde czyste sumienia ma kazdy z nas.


No z tym sumieniem to rzeczywiście ciężka sprawa. Ale jak tam u Ciebie ok? u Twojej życiowej partnerki tez w porządku? na czysto ?
Jak jej tam Efka ? czyż nie?
Co za ku..a obłudniki.....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #3 Ocena: +1

2018-04-10 02:15:23 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12803

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-04-09 23:27:07, 4ary napisał(a):
Faktem jest ,że nie ma tu sie czym chwalić i szczęśliwie nie ma żadnych ofiar tej głupoty. Jednak kolega chce ponieść wszelkie konsekwencje i w kazdym cywilizowanym kraju oprócz tych konsekwencji dostanie szansę resocjalizacji czy naprawy swoich błedów.
Ciekawi mnie tylko jak naprawde czyste sumienia ma kazdy z nas. Tylu nauczycieli i katów a jakoś trudno mi uwierzyć że nikt z was nigdy w przeszłości nie wsiadł za kierownicę po alkoholu, nie wysyłał SMSa, nie ustawiał nawigacji , nie zmieniał muzyki czy nie robił innych głupich rzeczy , których konsekwencją mogła być jakaś tragedia. No ale każdy pewnie znajdzie jakieś uzasadnione usprawiedliwienie dla siebie. A najważniejsze, że nikt nas nie złapał więc sprawy nie było.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>4ary</i> 09-04-2018 23:49 ]




Zwróć uwagę na mój poprzedni post gdzie cytuje tego nieszczesnika. On twierdzi że nie zrobił nic strasznego, on tylko wsiadł po pijanemu za kierownicą, nie mając prawa jazdy. Każdy ma coś na sumieniu ale w życiu, gdyby mnie na czymś takim przyłapano nie usprawiedliwiał bym się w ten sposob.

Jedyne usprawiedliwienie i powód do złagodzenia kary mógłby być przypadek taki że odwoził kolega na ER bo się bardzo źle poczuł.

Niedawno, tutaj, kolega poczuł się w domu bardzo źle. Jego żona wiele nie myśląc wsadziła go w auto i pędzi do szpitala, bliziutko, 3 mile. Żadna, najszybsza karetka nie odbierze tak szybko. Miała pecha, przekroczyła prędkość i zatrzymał ją gliniarz, gdy powiedziała mu w czym rzecz, krzyknął tylko: follow me, pobiegł do auta, włączył koguty, po drodze powiadamiajac ER przez radio że wioza człowieka z zawalem. To była tak zwana siła wyższa.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

4ary

Post #4 Ocena: 0

2018-04-10 07:16:38 (6 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-10 00:22:45, darkodarko napisał(a):
Cytat:

2018-04-09 23:27:07, 4ary napisał(a):
F
Ciekawi mnie tylko jak naprawde czyste sumienia ma kazdy z nas.


No z tym sumieniem to rzeczywiście ciężka sprawa. Ale jak tam u Ciebie ok? u Twojej życiowej partnerki tez w porządku? na czysto ?
Jak jej tam Efka ? czyż nie?
Co za ku..a obłudniki.....


O czym ty do mnie? Tak ja tez bylem mlody i glupi. Tez popelniam blédy dlatego staram sie podchodzic bez takich emocji do cudzej glupoty.
To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: 0

2018-04-10 07:46:31 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2018-04-09 23:01:27, Adacymru napisał(a):
Inteligentni ludzie tez popelniaja przestepstwa, nie jednego lekarza, inzyniera, studenta, nauczyciela, bankowca na swojej drodze spotkalam.


Tym gorzej.
Idiota popełniający przestępstwo nie może nic poradzić na to ze jest idiota. Osoba inteligentniejsza popełniającą przestępstwo nie ma żadnego wytłumaczenia poza specjalnymi wyjątkami. Nie wiadomo który gorszy...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: +1

2018-04-10 09:17:24 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2018-04-07 21:17:43, Konik2 napisał(a):
Jak dla mnie macie cos z glowa.

wg mnie wszystko zalezy od Twojej jazdy po alkohu, w jakim stanie tam siadasz i jak sie zachowujesz po alkoholu. Nie zamierzam tutaj nikogo bronic pisze tylko i wylacznie o swoim przypadku. Wiem ze temat jest bardzo kontrowersyjny i wywoluje wiele emocji ale nie rozumiem jak mozna tak szybko wydac wyrok na kogos kogo kompletnie sie nie zna. "Wsiadl drugi raz za kolko po alkoholu to musi byc na pewno jakis morderca bandzior i kryminalista" I nie kieruje tego wylacznie do Ciebie Tomaszzet ale ogolnie do wszystkich. Jazda jezdzie jest nie rowna tak samo jak morderstwo morderstwu. Co innego kogos zabic w samoobronie a co innego jest kogos zabic z premedytacja. I caly czas do tego pije zebyscie nie wrzucali mnie do jednego wora z innymi pijanymi ktorzy wsiedli za kierownice. Kazdy przypadek jest inny tak samo jak okolicznosci. Poza tym ze wsiadlem pijany za kierownice nic zlego nie zrobilem i gdyby nie policja odwiozlbym kolege i poszedl grzecznie spac a wy mnie pietnujecie jak bym zabil przynajmniej rodzine z czworka dzieci.

Ja sobie nic do zarzucenia nie mam poza tym ze jestem/bylem glupi i naiwny. Uwazam tez ze kazdy jest panem swojego losu i sam powinien decydowac co moze a czego nie moze.

Przestaje sie dziwic ostrym reakcjom i okresleniom, jakie padly, czytajac powyzsze proby usprawiedliwiania jazy po pijanemu.
Tlumaczenia i teksty po prostu oburzajace, bzdurny punkt widzenia, zalozenie, ze przeciez nic sie nie stalo, poza pechem i policja na drodze...

4ary, dla jasnosci, jezdzimy zgodnie z przepisami (moge mowic za siebie, Polowka i co najmniej duza czesc rodziny), nigdy nawet przez mysl nie przeszlo, by wsiasc za kolko/pojechac z kims/namawiac do prowadzenia auta po alkoholu, muzyke, gps zmienia sie, nastawia pasazer, na postoju, przed trasa itp. Czesc zmian mozna dokonac z poziomu kierownicy, co nie przeszkadza w prowadzeniu.

Dla mnie poza ogromna dziura w portfelu, przepadkiem auta, powinien byc obowiazek wolontariatu na rzecz poszkodowanych w wypadkach, o prezentacji filmow ze skutkami wypadkow nie wspominajac.
Moze to cos da do myslenia.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 10-04-2018 09:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Robertos37

Post #7 Ocena: 0

2018-04-10 09:46:23 (6 lat temu)

Robertos37

Posty: 206

Mężczyzna

Z nami od: 20-07-2012

Skąd: Nottinghamshire

Stalo sie,trudno,pojechal po wypiciu i nikt tego juz nie zmieni-na szczescie nie zrobil nikomu krzywdy-moze dostanie szanse kolejna szanse na naprawienie tego i nie wsiadania wiecej za fajere po wypiciu-dajmy mu sie wykazac i udowodnic,ze sie zmieni a jezeli nie to wtedy pojedziemy po czlowieku
jestem „wyznawcą” „tezy”, iż zinstytucjalizowane „żydostwo” i zinstytucjalizowane „watykaństwo” to paluszki tej samej łapki która próbuje prać ludziom mózgi i od wielu tysięcy lat czymi nas niewolnikami̷

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #8 Ocena: 0

2018-04-10 10:13:53 (6 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-10 09:46:23, Robertos37 napisał(a):
dajmy mu sie wykazac i udowodnic,ze sie zmieni a jezeli nie to wtedy pojedziemy po czlowieku


Kilka osob popelnilo w tym watku podstawaowy blad logiczny. Niektorzy zalozyli, ze poniewaz OP wytrzezwial i poprosil o porade na MW to juz sie zaczal rehabilitowac kompletnie zapominajac o tym, ze OP popelnil powazne przestepstwo (prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wplywem alkoholu) i za to nalezy mu sie jak najbardziej zmieszanie z blotem i bardzo surowa kara, a rehabilitacja to sie jeszcze tak naprawde nie zaczela.
Nikt z nas nigdy sie nie dowie jak sie OP w przyszlosci "wykaze i udowodni zmiane na dobre", moze sie zmieni, a moze kogos zabije!
Dreptanie na paluszkach przez niektorych w tym temacie jest wyjatkowo irytujace i ja tez sie nie dziwie, ze niektorym forumowiczom puscily nerwy!
Wsiadanie za kierownice po pijanemu jest moim zdaniem jednym z najciezszych przestepstw (!) i tak spoleczenstwo powinno do tego tematu podchodzic- pijany kierowca to potencjalny morderca, czas zeby wszyscy sobie to wbili do glowy!
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2018-04-10 10:29:23 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Pozwole sobie stwierdzic, ze ofiary gwaltow, przemocy seksualnej, domowej i morderstw pewnie mialyby inne zdanie. Zachowanie kultury wypowiedzi moze jest deptaniem na paluszkach dla ciebie, dla innych normalnym zachowaniem, szczegolnie jak sie uwazasz za lepsza osobe od autora watku.

Ciekawe jak chirurg powinien przy operacyjnym stole sie zachowac jakby mial autora watku przed soba? Pochlastac go skalpelem?

Zachowanie autora jest absolutnie naganne i tlumaczenie ze to tylko z powodu policji interwencji jest w tej sytuacji potwierdza ze rehabilitacja nie jest automatycznym procesem i nie doszlo do zadnych zmian myslenia po pierwszym przypadku. Moze teraz go do tego myslenia ktos zmusi. Inna sprawa ze jak ktos ma problem z alkoholem, to samo odsiedzenie w celi tego problemu nie zalatwi. Nam wszystkim chyba zalezy zeby wiecej nie pil i jechal.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2018-04-10 10:44:10 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

glupio zrobil ze jechal bez ubezpieczenia lub po 3-4 piwach fakt
kiedys u nas wiekszosc chlopakow tak jezdzila ja tez pozne lata 90 nagle wszystkim kumplom pozabierali prawko duzo ludzi wyciagnelo wnioski inni jak olbrychski np dalej lubili "moczyc morde" przed jazda autem

czy olbrychski jest debilem ? moze jest ok
: ) ale nie ma sensu takie wyzywanie tutaj czlowieka lepiej wam ze sobie pouzywacie?
to samo mozna napisac innym tonem trzymajac jakis poziom

jest demokracja moze glosujmy za zamknieciem watku ? i niech brak udzielenia porad bedzie wystarczajaca kara trzymajmy poziom : )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 7 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,