MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak to jest z uzywaniem telefonu podczas jazdy samochodem?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2018-03-03 00:53:53 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Czy ktos moze mi wytlumaczyc jak to jest z uzywaniem telefonu podczas jazdy samochodem? Na stronie rzadowej jest napisane

Using a phone or a sat nav when driving
It’s illegal to hold a phone or sat nav while driving or riding a motorcycle. You must have hands-free access, such as:

a bluetooth headset
voice command
a dashboard holder or mat
a windscreen mount
a built-in sat nav
The device must not block your view of the road and traffic ahead.

You must stay in full control of your vehicle at all times. The police can stop you if they think you’re not in control because you’re distracted and you can be prosecuted.

The law still applies to you if you’re:

stopped at traffic lights
queuing in traffic
supervising a learner driver
When you can use a hand-held phone
You can use a hand-held phone if either of these apply:

you’re safely parked
you need to call 999 or 112 in an emergency and it’s unsafe or impractical to stop
Penalties
You can get 6 penalty points and a £200 fine if you use a hand-held phone when driving. You’ll also lose your licence if you passed your driving test in the last 2 years.

You can get 3 penalty points if you don’t have a full view of the road and traffic ahead or proper control of the vehicle.

You can also be taken to court where you can:

be banned from driving or riding
get a maximum fine of £1,000 (£2,500 if you’re driving a lorry or bus)


Ok , mam telefon zamocowany w uchwycie przyklejonym do przedniej szyby tak ze ani troszke nie zaslania mi widoku. Czasami gdy jade taxi i mam wlaczone aplikacje musze cos tam kliknac gdy inforumja mnie o kliencie w poblizu , zazwyczaj to jeden przycisk , ale czasami kilka . Czasami ktos sie mnie zapyta o przejazd pod dokladny numer ulicy np 100 Baker Street , to ulica jeno kierunkowa , dluga , nie wiem gdzie jest numer 100 wiec sprawdzam w google maps by zobaczyc dokladne polozenie ,czy jezeli robie to podczas jazdy to jest nielegalne ? Telefon oczywiscie caly czas w uchwycie , czy jezeli np stoje w korku na swiatlach to tez nielegalne , wiem ze silnik pracuje , samochod w ruchu ale fizycznie nie trzymam telefonu w reku . Slyszalem plotke od kabiarza ze ostatnio policja w przebraniu czatowala na kabiarzy ktorzy bawia sie telefonem w okolicach King Cross . Czy w razie zatrzymania przez policje podczas wciskania czegos w telefonie w uchwycie mam jakies szanse ? Czy raczej nie ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-03-03 01:28:15 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jam z cytowanych zasad, nie m9zesz uzywac a nawet trzymac w rece telefonu podczas jazdy, przy wlaczonym silniku. Mozesz podczas parkowania obslugiwac, zmieniac ustawienia ale nie recznie o slugiwac. Podczas jazdt mozesz korzystac z glosowo obslugiwanych aplikacji ale nie recznie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2018-03-03 08:29:34 (6 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Ludzie już przestają się tym przejmować, a policja przestaje łapać. Na początku zrobili parę akcji pokazowych - ale na dłużej nie mają sił i środków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-03-03 08:31:15 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Policja przestaje moze lapac, ale fotki jak najbardziej sa w uzyciu i mandaty przychodza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2018-03-03 08:33:29 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Mielismy juz dyskusje o tym w watku zalozonym przez Krakn. Moim zdaniem te przepisy mowia, ze nie mozna uzywac telefonu bez uchwytu. Nie ma mowy o dotykaniu telefonu jak jest w uchwycie. Dla wielu osob nie jest to do konca jasne.

Naciskanie przycisku na zewn nawigacji/telefonie nie rozni sie niczym od naciskania przyciskow wbudowanych w samochod, ktore kontroluja wbudowana nawigacja, wbudowany telefon, nawiewy, itp. A teraz w nowych samochodach masz ekrany dotykowe, ktore znowu nie roznia sie od telefonu w uchwycie, tez ich dotykasz w czasie jazdy.

Kluczowa jest sprawa nie tracenia kontroli nad pojazdem. Mozna dostac mandat za "grzebanie" w radiu czy przy innych kontrolkach, jesli policja uzna, ze nie kontrolujesz samochodu.

Uchwyt na szybie jest lepszy niz wbudowana nawigacja w srodku konsoli, bo przynajmniej katem oka widzisz co sie dzieje na drodze, czego nie mozna powiedziec o wielu gadzeciarskich samochodach.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #6 Ocena: 0

2018-03-03 08:41:26 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Niedawno widziałam policjantkę, jak miała telefon w prawej ręce i coś w nim grzebała.
Miałam to nawet nagrane ;-)

Ale fakt, jak widzę kierowców z telefonami przy uchu nigdy nie jest dobrze, wyjeżdżają z podporządkowanych bez żadnej uwagi, na tzw. pałę.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #7 Ocena: 0

2018-03-03 11:55:11 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Ten zapis może niepokoić bo pozostawia dowolną interpretację :You must stay in full control of your vehicle at all times. The police can stop you if they think you’re not in control because you’re distracted and you can be prosecuted.

Po prostu jak zobaczysz policję to się ich zapytaj jak to jest interpretowane bo każdy z nas może mieć inny przypadek.
Ja miałem przypadek że mnie namierzyli na skrzyżowaniu na światłach. Stał za rogiem budynku obserwował nadjeżdżające samochody do świateł, nawet nie w przebraniu.
Miałem szczęście że mnie na chwilę przysłonił inny samochód i szybko schowałem telefon a wziąłem do ręki mały reporterski dyktafon trochę podobny do telefonu. Pokręcił głową ale powiedział jechać bo już miał następnych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #8 Ocena: 0

2018-03-04 09:05:48 (6 lat temu)

daavid

Posty: 5720

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Zapytałem kiedyś policjanta jaka jest definicja zestawu "hands-free access" i odpowiedział, że faktycznie można używać np. aplikacji głośnomówiącej o ile uruchomie ją na parkingu. Dotykanie czegokolwiek zabronione. Jeśli będę używać telefon, nawet w sposób legalny, będę miał wypadek i ktoś znajdzie dowód, że telefon absorbował całą moją uwagę to ten fakt będzie używany przeciwko mnie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-03-04 09:26:52 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zobaczymy co bedzie za pare lat, jak wieszkosc nowych samochodow bedzie miala ekrany dotykowe. Ciekawe czy bedzie wiecej wypadkow, bo ktos zmienial temperature lub sile nawiewu.

Niektore auta maja te ekrany naprawde nisko (na przyklad nowe modele Audi) i nie wierze, ze ktos nie oderwie zwroku od drogi, zeby cos przestawic. Nawet jak ekran reaguje na dotyk i wydaje dzwiek potwierdzajacy, to ciagle trzeba trafic w dana funkcje na ekranie.

Obrazek
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #10 Ocena: 0

2018-03-04 09:46:34 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

To można obsługiwać mową przecież - ja do swojego gadam 😜
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,