MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prosba o przetlumaczenie na angielski

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2017-11-24 15:18:41 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Witam
Chce wyslac list do policji by anulowali albo zmniejszyli mi kare, chcialbym aby wygladal profesjonalnie , a moj angielksi nie to ze zly ale prosty i wystepuja w nim bledy w pismi jak i w odmienianiu czasu. Tresc mniej wiecej

W zwiazku zatrzymaniem mnie podczas jazdy skuterem z wytarta opona w dniu xx xx xx chcialbym napisac odwolanie. Policjant ktory mnie zatrzymal wystawil mi kwitek i nakazal wymiane opony w najblizszym serwisie MOT w ciagu 14 dni . Zapewnil gdy to zrobie napewno , na 100% unikne jakiejkolwiek kary. Zrobilem to jeszcze w ten sam dzien - wymienilem opone i odeslalem kwitek na adres podany przez niego. Jeszcze w ten sam dzien wrocilem na ulice gdzie zostalem zatrzymany i spotkalem tego samego policjanta ktory powiedizal zejezeli wyslalem tenze kwit to wszystko bedzie ok. Az do dzisiaj gdy dostalem od was list informujacy ze dostalem 100 funtow i 3pkt kary. Czuje sie troszke oszukany gdyz spelnilem wszystkie zadania policjanta ktory mnie zatrzymal. Wiem ze to moja wina i to ja odpowiadam za stan ogumienia w moim pojezdzie ale czy nie da sie uniknac chociazby puntkow ? Moze sie zgodzic na £100 funtow kary ale bez puntkow ktore moga mi zaszkodzic.

Dziekuje
Wielim

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #2 Ocena: 0

2017-11-24 15:37:15 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Czy ten mandat jest na pewno za tą łysą oponę? może jakieś inne wykroczenie ci się przydarzyło w tym samym czasie?

Dla mnie dziwne, przeważnie kiedy ustnie dostaje się ostrzeżenie i radę i ulgowe potraktowanie bez nakładania punktów i mandatu to tego się trzymają.

Ja raz zostałam zatrzymana, policja jechała za mną na sygnale :-p aż mnie dojechała :-p Dostałam pouczenie, mandatu nie dostałam.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2017-11-24 15:50:30 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

No widzisz masz szczęście . Ja mam jak byk napisane w liście za co gdzie i kiedy i jaki to paragraf , za poniżej 1.6 mm w oponie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-11-24 18:07:35 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-24 15:18:41, Wielim napisał(a):
. Czuje sie troszke oszukany gdyz spelnilem wszystkie zadania policjanta ktory mnie zatrzymal.


I feel I have been let down as I had closely followed the police advice given to me on 15th November and yet I got fined.

Albo cos takiego. Pisze w pociagu, moze jeszcze zajrze tu wieczorem z moja pelna proppzycja listu.

Pozdrawiam
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-11-24 18:47:21 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ok dzięki :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-11-24 20:33:14 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Dear Sir/Madam,

I would like to challenge your decision to issue me with a fine and penalty points.

On 15 November 2017 I was stopped by a Police Constable while I was riding my motor scooter with worn tyre tread. The PC gave me a paper slip and told me to have the tyre replaced at a nearest MOT centre within 14 days. He gave me an address where to send the paperwork and he assured me I would definitely avoid penalty if I follow his instructions.

On the same day, I immediately had the tyre replaced and I posted the slip to the address I had from that policeman. I then returned to the street where I had been stopped and I met the same constable again, on the same day. I was once again assured that no penalty was to follow after the paper had been posted.

Nonetheless, I have received your letter today saying I have been issued with £100.00 fine and 3 penalty points. I have to say I feel let down receiving this letter after closely following the Police instructions earlier.

I am aware that I am the one responsible for good tyre grip in my vehicle, though I hope I can avoid especially the penalty points on my driving license which could be harmful to my career plans in the future.

Please take into account the fact that I complied with police instructions I was given on the day. I look forward to my penalty being cancelled.

Regards,
Wielim


***
Wielim, moj drogi, to slowo slip jest troche niejasne bo wyrazenie dal mi kwitek tez bylo dla mnie niejasne wiec tak przetlumaczylam. Ten tzw kwitek jest bardzo wazny, moze go nie dostali, wiec warto by go bardziej sprecyzowac.

Milego weekendu :)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-11-24 21:29:01 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dziękuję ślicznie ten "slip" może przetłumacze na ticket . Jutro przepisze na papier , dołączę kopie tego kwitka który dostałem od policjanta i który podpisał mi mechanik z MOT gdy wymieniłem opone. Może to coś da , a jak nie to już przyjmę karę taka jaką jest , ale warto spróbować. Dziękuję Ci bardzo . Jestem Ci winien dobra czekoladę , kawę albo dobrego drinka . Ewentualnie darmowy przejazd czarna taksówka gdy kiedyś na mnie trafisz w Londynie :) Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-11-24 21:39:36 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Tak, warto sprobowac.
Ticket to chyba troche brzmi jak mandat.
Wlasnie przejrzalam Twoj inny temat, moze przetlumaczymy ten kwitek jako form jezeli mechanik mial to cos wypelnic?

Kawa albo drink to bardzo dobry pomysl, moze by kiedys zorganizowac jakies spotkania w gronie uzytkownikow MW? Choc pewnie nic z tego by nie wyszlo bo ludzie sa tu anonimowi...

Jesli jeszcze bedziesz miec jakies watpliwosci odnosnie tego listu to pisz.

Acha, pominelam opcje zaplaty jesli prosisz o nie wpisywanie punktow bo to raczej odpada - albo przyjmujesz kare albo ja podwazasz.

I pozwolilam sobie pod koniec uzasadnic Twoja prosbe odnosnie punktow, ze moglyby Ci zaszkodzic w planach zawodowych na przyszlosc. Zawsze mozesz to pominac, a ja na wszelki wypadek to wstawilam.

:)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2017-11-24 21:53:58 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie zaszkodzi mi to w planach zawodowych, 3 pkt to nie koniec świata , ale zawsze to dużo w perspektywie 12 na 3 lata , plus podwyższone ubezpieczenie za moj prywatny samochód . Narazie nie śmierdze groszem, poświęciłem swój czas by zaliczyć Knowledge of London, zrezygnowałem z drugiej pracy , żona nie może iść do pracy bo ja nie mogę zająć się dzieckiem na czas nauki . W liście jest napisane

if you wish decline or are unable to accept this offer, you can either write to us notifying us of your inention or alternatively do nothing. Arrangements will then be made for the matter to proceed to court" 

Czyli wychodzi ze to ich propozycja , mogę jeszcze dopisać ze rano pompowalem powietrze w oponę i nic nie zauważyłem (chociaż może to głupie tłumaczenie i może lepiej ominąć ) , tak jak lepiej ominąć , rozumiem że to ja byłem kierowca pojazdu i to ja powinien się liczyć z to ze mogę zostać ukarany za jego stan . Ale odwolanie pisze dlatego ze policjant który mnie zatrzymał zrobił mi lekcje na około 40 minut dlaczego jestem zagrożeniem , mówił ze nic z tego nie będzie jeżeli spełnię jego warunki co uczyniłem . Można próbować się odwołać jak się nie uda to trudno ;)

Co do spotkania ludzi z Mojej Wyspy to nie głupi pomysł . Kiedyś jak jeszcze mieszkałem w Polsce popularny był serwis czateria na Interii , moje miasto miało swój "pokoj" i mimo że w necie każdy był anonimowo to organizowaliśmy spotkania typu czateria Szczecinek , miły czas , pogawędki i zabawy przy alkoholu albo i bez , dlaczego nie zrobić zlotu użytkowników Mojej Wyspy ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-11-24 22:35:13 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

tez pamietam czasy czaterii :)
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,