MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wybory parlamentarne 8 czerwca 2017.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mustafa1975

Post #1 Ocena: 0

2017-05-22 10:25:32 (7 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Kanonier30 cos tam chyba gdzies sie zaliles ze odrzucili ci rezydenture ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-05-22 11:51:15 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak Mustafa. Trafnie wygrzebałeś info z mojego postu. Wysłałem sporo kopii, a więc musiałem wysłać kolejnym razem całą paczkę. Nie wiem, to mam się "chwalić", że otrzymałem? Z drugiej strony chyba się "żaliłem"...tak? Już nie pamiętam *CRAZY*.

Byłem trochę zirytowany tym, że lepiej jest wystąpić o taki dokument. Zwłaszcza rozmiary aplikacji były ...ech.

Jednak Brexit był do przewidzenia - wniosek złożyłem w kwietniu 2016 - a "bieganie" z walizką dokumentów, w wypadku konieczności potwierdzenia zamieszkania przez ileś tam lat w UK - nie bardzo mnie ta opcja pociągała. Coś jeszcze mam wyjaśnić? :-8

Nie bardzo rozumiem jednak, co moja rezydentura ma wspólnego z wyborami parlamentarnymi? Chcesz założyć wątek o mnie? Dziwne, że nie wspominasz, że już dawno powinienem spakować mandżur, jeśli pisałem o wyjeździe z UK.

Mustafa, a może coś o sobie? O Twoich preferencjach wyborczych? Chętnie poczytam opinie Brytyjczyków z polskim pochodzeniem :) Ja "nieczytaty i niepisaty", do tego dochód znacznie niższy od średniej Mojej Wyspy (50 tys funciaków rocznie?) i bez obywatelstwa *CRAZY*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 22-05-2017 11:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #3 Ocena: 0

2017-05-22 12:03:08 (7 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

No widzisz to swiadczy o tym ze czytam MW i zapamietuje akurat nie jestes wyjatkiem. Ja ide na wybory i mam 2 glosy do oddania (moj i zonki) ale jeszcze nie wiem chyba na zielonych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #4 Ocena: 0

2017-05-22 12:12:25 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Kanonier30 nie zadzieraj z obywatelami UK pochodzenia polskiego.
To są już prawdziwi Brytyjczycy. Oni mają już "to za sobą". Brexit ? To może dotyczyć gorszego sortu który przyjechał -10 lat temu. Oni są tu już nie do ruszenia. Zapomniała krowa jak cielem było :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #5 Ocena: 0

2017-05-22 12:20:19 (7 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Valis dobrze sie czujesz ? Ja glosowalem za pozostaniem w UE a ty cos zrobiles dla innych rodakow ? Poza szydera :-!

[ Ostatnio edytowany przez: Mustafa1975 22-05-2017 12:21 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #6 Ocena: 0

2017-05-22 12:21:55 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzięki valis za przestrogę :) Co do Zielonych, to nie znam ich programu, ale polityków - których można zobaczyć np w Question Time - wydaje się, że to rozsądne ugrupowanie.
Teraz to fakt, że chętnie bym zagłosował, ale cóż - nie mogę (czekam na hejt, jak to dobrze...). Ale fajnie, że część Polaków jest politycznie aktywna i korzysta ze swoich praw wyborczych, jako poddani Elżbiety II.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

valis0

Post #7 Ocena: 0

2017-05-22 13:00:59 (7 lat temu)

valis0

Posty: 442

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 24-03-2017

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-05-22 12:20:19, Mustafa1975 napisał(a):
Valis dobrze sie czujesz ? Ja glosowalem za pozostaniem w UE a ty cos zrobiles dla innych rodakow ? Poza szydera :-!

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Mustafa1975</i> 22-05-2017 12:21 ]




Czuje się świetnie. W skali 1-10 ... 8 albo nawet nie 9.
Kompletnie nie obchodzi mnie za czym głosowałeś.
Pytasz co ja zrobiłem dla rodaków ? Nic.
Bo jestem tu -10 lat. Ale nasuwa się pytanie co ty zrobiłeś dla rodaków ? Może min. Wyrobiłeś nam opinie, i Angole zagłosowali za brexitem ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #8 Ocena: 0

2017-05-22 23:08:01 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
ChrisCov...na pewno warto docenić, jak analizujesz sytuacjię w UK i poświęcasz czas na uświadomienie "nieczytatej i niepisanej" tłuszy.

Nie użyłem takiego zwrotu. Czy mógłbyś przestać pisać głupoty?
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Niemniej z tego co napisałeś - a nie zmęczyłem wszystkiego - wynika, że Partia Pracy, to marksiści i komuniści,

Mniej więcej to miałem na myśli. W dodatku są niekompetentni. Zobacz film powyżej. Wyobrażasz sobie taką babę jako minister spraw wewnętrznych? Lider partii chce zlikwidowania armii, a najpierw broni atomowej.
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Liberalni Demokraci - terrości,

Znowu totalne bzdury, bo nic takiego nie napisałem. LD chcą utrzymania Human Rights Act, który tylko ułatwia życie terrorystom w tym kraju. Nie trzeba być terrorystą, by im ułatwiać życie. Przez to samo gówno nie można deportować groźnych przestępców do kraju ich pochodzenia, gdzie TEORETYCZNIE są łamane prawa człowieka.
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
a cała reszta zmierza do zniszczenia Brytanii (w skrócie).

Nic takiego nie napisałem.
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Napiszę, że żal mi Cię z tego względu, że próbujesz być bardziej angielski od Anglików (tylko w Anglii i Walii Konserwatyści mają mocne popracie).

"Tylko" w Anglii i Walii, które to stanowią "tylko" 89% populacji Zjednoczonego Królestwa? To miałeś na myśli? Słyszałeś może angielskie powiedzenie "the tail wags the dog"?
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Tak jak z "nowobogackimi". Muszą demonstrować swoją zamożność na każdym kroku. Rozumiem, że nabycie obywatelstwa brytyjskiego jest największym osiągnięciem życiowym...? Chwała Ci.

Nie jestem bogaty ani nowobogacki ani nie muszę niczego udowadniać. Poglądy takie mam od zawsze.
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Przyszło Ci to głowy, że część osób nie chce w ogóle mieć obywatelstwa Wielkiej Brytanii? Kierunek, w którym zmierza ten kraj, nie skłania mnie na przykład do ubiegania się o obywatelstwo.

Co ja mam tu do rzeczy? Całkowicie mi zwisa, czy ktoś chce się ubiegać, czy nie.
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Toteż masz prawo wierzyć w tezy swojej liderki Teresy May. Jednak określanie innych, jako zmierzających do zniszczenia UK, to już bicie piany.

Kolejny raz... nic takiego nie napisałem. Poinformowałem, że jedynym planem Partii Pracy jest zadłużanie społeczeństwa, które jest już bardzo zadłużone, poprzez zwiększanie wydatków socjalnych i innych. Uniwersytety za darmo? Super, tylko kto za to zapłaci? Dzisiaj widziałem ulotkę na przystanku autobusowym, że PP chce zniesienia czesnego za studia, bo "wykształcenie wyższe nie powinno być przywilejem tylko bogatych". Jakoś ja nie jestem bogaty i dałem radę to opłacić z własnej kieszeni bez brania pożyczki.
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Zostaw to dziennikom z rodziny "Daily...". Weź pod uwagę, że Unia jest znacznie większym rynkiem i gospodarką od brytyjskiej.

Weź pod uwagę, że UE znacznie więcej eksportuje do Wielkiej Brytanii niż odwrotnie. Przy cłach i różnych zakazach to EU będzie bardziej w plecy. Też sobie uświadom, że 66% szkockiego eksportu idzie do reszty the UK, a pozostałość na cały świat, w tym do UE kilkanaście procent.
Cytat:

2017-05-22 00:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Ponadto Pani May jest osobą, która będzie tworzyć podziały w relacjach z Europą. A to najliższy rynek i ponadto sojusznicy UK. Nie Indie czy Arabia Saudyjska (gdzie ochoczo jeżdżą członkowie gabinetu).

Zapomniałeś już jak Blair zdecydował się na wojnę z Irakiem na podstawie sfabrykowanych oskarżeń o posiadanie broni masowego rażenie, a teraz bierze kilkaset tysięcy funtów rocznie od Saudów za "doradztwo finansowe".
Cytat:

2017-05-22 12:12:25, valis0 napisał(a):
Kanonier30 nie zadzieraj z obywatelami UK pochodzenia polskiego.
To są już prawdziwi Brytyjczycy. Oni mają już "to za sobą". Brexit ? To może dotyczyć gorszego sortu który przyjechał -10 lat temu. Oni są tu już nie do ruszenia. Zapomniała krowa jak cielem było :-]

Ja też tu przyjechałem poniżej 10 lat temu. Pod koniec września będzie 10.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 22-05-2017 23:08 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-05-23 12:05:30 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Widzę, że się rozkręcasz :) Analizuj i rozbieraj na czynniki pierwsze. Gratuluje, że udaje Ci się na to wszystko znaleźć czas. Nie mam ochoty czytać tez na temat każdego mojego zwrotu. Nie rozumiesz? Trudno. Sarkazm dobrze skonstruowany, to wypowiedż, gdzie odbiorca na zapowiedź kopniaka w tylną część ciała, czuje podniecenie na myśl o zbliżającej się podróży. Good luck CrisCov :)

"Bang, bang" Adriany Grande dla koncepcji "globalnej Brytanii" i szukania nieistniejących wrogów w państwach Unii i w Brukseli. W Manchesterze ujawnił się na chwilę wróg prawdziwy i jak najbardziej realny. W takich chwilach jest dobrze razem współdziałać z sojusznikami w Europie.
Szkoda, że Pani May robi wszystko, aby tychże sojuszników do siebie zniechęcić i pisać scenariusze bliskich związków z Arabią Saudyjską, Indiami itd. Ciekawe jakie wsparcie otrzyma w takich momentach "globalna" Brytania od nowych partnerów?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #10 Ocena: 0

2017-05-26 23:00:02 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Kolejna perełka w wykonaniu lidera PP:
https://www.ft.com/content/b249730a-4170-11e7-82b6-896b95f30f58


Dla osób chcących "taktycznie" głosować na Partię Pracy dodam, że jej rządy doprowadziły w 1976 roku do kryzysu finansowego, gdzie Wielka Brytania musiała postąpić jak republika bananowa i wyżebrać od Międzynarodowego Funduszu Walutowego pożyczkę, by uniknąć bankructwa:
https://en.wikipedia.org/wiki/1976_IMF_Crisis
Jak na owe czasy 3,9 miliarda dolarów (wartość z 1976 roku) była rekodową i niepobitą przez nikogo pożyczką.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 26-05-2017 23:01 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,