MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wybory parlamentarne 8 czerwca 2017.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

elemelek

Post #1 Ocena: 0

2017-05-17 13:14:27 (7 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Witam.
Zacznę od tego, że w ogólne nie znam się na polityce, i nie wnikam w nią. Jednak może było by warto pójść zagłosować? Zarejestrowaliśmy się do wyborów online. Co Wy o tym sądzicie? Na kogo powinni Polacy w UK głosować?

Pozdrawiam serdecznie. :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #2 Ocena: 0

2017-05-17 21:19:33 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Cześć. Zaczynam od tego, że oczywiście jesteś obywatelem Zjednoczonego Królestwa, który mieszka w Anglii.
W naszym interesie jest, aby Konserwatyści nie odnieśli miażdżącego zwycięstwa. Pani May będzie z tematu imigracji robiła temat dyżurny, gdyż zbyt wielu atutów w negocjacjach z Unia nie ma. W Szkocji sugerowałbym oddanie głosu na SNP, choćby ze względu na deklaracje co do pozytywnego stosunku wobec przybyszów z Unii Europejskiej.
W Anglii pomimo wszystko sugerowałbym oddać głos na kandydata Partii Pracy. Oni oczywiście nie wygrają tych wyborów, ale to jedyna partia, która może być realną, silną opozycją wobec Pani May. Liberalni Demokraci są zawsze na marginesie sceny politycznej. Niestety, wchodząc w koalicję z Torysami w 2010, po części przyczynili się do nagłośniania kwestii referendum przez Davida Camerona.
Także, aby kandydat - jednomandatowe okręgi wyborcze - miał realną szansę pokonania konserwatysty i uzyskania mandatu do Izby Gmin - oddaj głos na kandydata Partii Pracy. Moja sugestia :-8.
Nie na Konserwatystów...czy UKiP *CRAZY* Ci ostatni jeszcze bardzo chętnie odbiorą Ci brytyjski paszport. Jak wszystkim obywatelom UE z podwójnym obywatelstwem. Dać im tylko okazję. Nie mają żadnego programu wyborczego, a skupiają się na idiotycznych "gadkach", jak to będzie Frexit, Dexit... . Niech się nie wpier... w społeczne i polityczne sprawy innych państw. No tak, ale coś w progamach publicystycznych powiedzieć trzeba np "Question time" (BBC).

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 17-05-2017 21:28 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #3 Ocena: 0

2017-05-17 23:30:44 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-05-17 21:19:33, Kanonier30 napisał(a):
W Anglii pomimo wszystko sugerowałbym oddać głos na kandydata Partii Pracy.

Mocno dowaliłeś, jak na kanoniera przystało *BRAVO*:-]
Cytat:


Labour manifesto would 'bankrupt Britain' with £250bn debt and biggest tax burden since 1950s

Jeremy Corbyn has been accused of planning to “bankrupt Britain” with a manifesto that would ramp up debt by £250 billion and stage the biggest tax raid the country has ever seen.

The Labour leader announced plans for £48.6 billion of extra annual spending commitments paid for by high earners and businesses that would saddle the country with its biggest tax burden since 1950.

His manifesto pledges were immediately picked apart by one of the country’s leading economists, who suggested the tax plans might only raise £20bn, leaving a £28.6bn annual shortfall.

Mr Corbyn, who revealed he would nationalise the UK’s water companies, in addition to the railways, Royal Mail and National Grid, admitted he could not give any figures for how much his 1970s-style nationalisation project would cost.
The 124-page manifesto, titled For the Many, Not the Few, claims to use a tax and spend model developed by “world-leading economists”, but a footnote reveals that one policy - an offshore company property levy - relies partly on calculations by the satirical magazine Private Eye.

And the official launch of the manifesto - a week after a draft copy was leaked - descended into farce as Mr Corbyn appeared to invent a new policy on the hoof and his shadow chancellor John McDonnell gave an incorrect figure for the size of the deficit.

The Conservatives described the document as “nonsensical”, while the Centre for Policy Studies thinktank said it was “economically crazy”.

Meanwhile, Len McCluskey, the boss of the Unite union and one of Mr Corbyn’s closest allies, wrote off Labour’s chances of winning the election and said holding on to 200 seats - a loss of 29 seats and its worst result since 1935 - would constitute “a successful campaign”.

f they win the election Labour will bring the threshold for the 45p tax rate down from £150,000 to £80,000, with a new 50p top rate kicking in at £123,000, affecting 1.3 million workers. It will mean an average increase of £5,300 for those who will pay it.

Corporation tax will increase from 19 per cent to 26 per cent and an there will be a new excessive pay levy on companies paying employees more than £330,000.

Together with a clampdown on tax avoidance, an extension of stamp duty reserve tax, VAT on private school fees and other tax-raising measures, Labour claim they will raise £48.6bn, but the Institute for Fiscal Studies puts the figure at between £20bn and £30bn, leaving a shortfall of up to £28.6bn.

Economists have pointed to figures that show that increasing corporation tax (and income tax for high earners) actually reduces the tax yield, as companies and individuals will find ways to avoid paying.

Paul Johnson, director of IFS, said: “They are looking at raising an awful lot from companies and high earners. The chance of getting £50bn are pretty small. It seems to us is that if they were able to raise that amount that would take tax burden in the UK to its highest level in 70 years."

The tax burden - the amount of tax paid compared with total national income - could rise to around 37 per cent under Labour by 2022, higher than at any time since 1950, according to IFS estimates.

A Conservative source said: “Jeremy Corbyn’s plans will bankrupt Britain.”

John O'Connell, chief executive of the TaxPayers' Alliance, said: This entire manifesto is based on the clearly absurd belief that businesses can be repeatedly hammered with massive tax increases and crippled with regulation without any wider impact on the economy, jobs and investment.

“If even a handful of these disastrous ideas were implemented it would mean misery for the many and employment for the few.”

During his manifesto launch in Bradford, Mr Corbyn said during a question and answer session that a freeze on benefits introduced last year would end under a Labour Government - a decision the House of Commons library estimated would cost around £14billion.

However, the manifesto contained no such commitment and an hour later the Labour leader was forced into an embarrassing about turn, saying the party will not increase welfare payments across the board and would review the Conservative Government's changes instead.

Mr McCluskey, who had enthusiastically welcomed the manifesto when it was agreed last week, told the Politico website: “I don't see Labour winning, I think it would be extraordinary. I believe Labour can hold on to 200 seats or so and it will be a successful campaign. It will mean that Theresa May will have had an election, will have increased her majority but not dramatically".

He said the “scale of the task is immense” and there was a problem with the “imagery of Jeremy Corbyn”.

Earlier, Mr McDonnell was asked about his plans to add £250 billion to Britain’s £1.5 trillion national debt in a BBC radio interview yesterday. Asked how big the budget deficit is, he said: “£68 to £70 billion.” The actual figure is £52 billion.

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/05/16/labour-manifesto-would-bankrupt-britain-250bn-debt-biggest-tax/
Nie chce mi się tyle wklejać, zobacz jeszcze to:
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/05/12/britain-has-not-fought-just-war-since-1945-says-jeremy-corbyn/
czyli co Corbyn myśli o pomocy sojusznikom z NATO i co mówią o nim weterani wojenni.
Wbij też w google tekst "Corbyn Hezbollah friends" i będziesz miał pełną opinię o tym człowieku.
Na podsumowanie by się nadawał odcinek z kreskówki p.t. "Kapitan Dupa". Nie zapodam, bo dostanę bana.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2017-05-18 01:04:43 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Masz rację. Ja w lokalnych, a więc w Liverpoolu, głosowałem na kandydata Partii Pracy. Akurat w Liverpoolu Partia Pracy zazwyczaj wygrywa - podobnie było z wynikami referendum. Liverpool głosował, jako społeczność, za pozostaniem w Unii.
Cóż, Corbyn jest liderem i ciągnie Partię Pracy w dół. Jednak głosujemy na kondretnego kandydata z okręgu. Napisałem moją opinię. Jeśli ktoś woli konserwatystów, to już prywatny wybór i preferencje.

Mnie to nie dotyczy, jako wyborcy, bo nie mam obywatelstwa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Severance_

Post #5 Ocena: 0

2017-05-18 12:21:16 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-05-17 13:14:27, elemelek napisał(a):
Na kogo powinni Polacy w UK głosować?

Pozdrawiam serdecznie. :-]




1) LibDem- w tym watku (reddit) ktos bardzo ladnie rozlozyl na czesci pierwsze ich manifesto
2) Labour jesli LibDem nie maja w Twoim regionie szans (tactical voting).

Glosuj na Konserwatystow jesli jestes bardzo bogata i wiesz, ze dzieki "ukladom" bedziesz jeszcze bogatsza dzieki Brexitowi.

Pozdrawiam serdecznie :)
Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #6 Ocena: 0

2017-05-18 21:13:29 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-05-18 01:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Masz rację. Ja w lokalnych, a więc w Liverpoolu, głosowałem na kandydata Partii Pracy. Akurat w Liverpoolu Partia Pracy zazwyczaj wygrywa - podobnie było z wynikami referendum. Liverpool głosował, jako społeczność, za pozostaniem w Unii.
Cóż, Corbyn jest liderem i ciągnie Partię Pracy w dół. Jednak głosujemy na kondretnego kandydata z okręgu. Napisałem moją opinię. Jeśli ktoś woli konserwatystów, to już prywatny wybór i preferencje.

Rozumiem, że jesteś z tych, którzy nie mają nic przeciwko doprowadzeniu tego kraju do bankructwa, byle tylko imigrantom tutaj mieszkającym żyło się jak teraz. Pisałeś o przeniesieniu się do Norwegii, Irlandii, czy gdziekolwiek indziej, więc Ciebie konsekwencje wyboru komuchów nie będą dotyczyły. Mnie - owszem.
Cytat:

2017-05-18 01:04:43, Kanonier30 napisał(a):
Mnie to nie dotyczy, jako wyborcy, bo nie mam obywatelstwa.

Uff... *THUMBS UP*

Cytat:

2017-05-18 12:21:16, Severance_ napisał(a):
1) LibDem- w tym watku (reddit) ktos bardzo ladnie rozlozyl na czesci pierwsze ich manifesto

Naprawdę "super" manifest.
Dla zwolenników legalizacji narkotyków, plus osób popierających terroryzm. Czy zdajesz sobie sprawę, że ten porąbany Human Rights Act zapobiega deportacji terrorystów i innych zjebów, głoszących hasła na temat poparcia dla ISIS, ponieważ w ich rodzimych krajach mogliby oni być narażeni na tortury? Uważam, że mogliby mnie filmować w kiblu podczas stawiania klocka, jeśliby to zapobiegło 10% ataków terrorystycznych.

Cytat:

2017-05-18 12:21:16, Severance_ napisał(a):
Glosuj na Konserwatystow jesli jestes bardzo bogata i wiesz, ze dzieki "ukladom" bedziesz jeszcze bogatsza dzieki Brexitowi.

Nie uważam się w żadnym razie za osobę bogatą.
Zauważ kilka rzeczy.
Suma wolna od podatku wynosiła w 2007 roku, czyli gdy tu przyjechałem za laburzystów, poniżej 5000 funtów, teraz wynosi 11000. Wzrosła ponad 2 razy i możesz za to podziękować konserwatystom.
Konserwatyści są główną partią, która zamraża co kilka lat na następnych kilka wzrost council taxu. W moim coucilu 55% podatku idzie na beneficiarzy. W innych powinno być podobnie.
Pamiętasz rok 2009 i kryzys, gdzie firmy dawały pracownikom podwyżki rzędu 0,5-1,5%, podczas gdy beneficiarze dostali ponad 5%, bo tyle wynosiła inflacja, a komuchy uważały za podwyżkę poniżej progu inflacji za "niehumanitarną"? Pracowałem wtedy po 60-70 godzin w tygodniu, by mieć na studia i opłacenie domu i poczułem się wtedy, jakby ktoś mi zrobił kupę na talerz z obiadem.
Osoby o IQ coś około 90 raczej wiedzą, że zwiększenie corporation tax tylko spowoduje zmniejszenie jego ściągalności. Firmy będą oszukiwały i ściągnie się mniej podatku. Pewna część ucieknie zagranicę. Cały sukces Irlandii polega na tym triku. Zobacz rozwój Irlandii od czasu wejścia do UE i jaki wpływ na to ma niski corporation tax i VAT. Ruskie to samo przerabiali z podatkiem liniowym i w końcu bogacze zaczęli płacić podatki, zamiast na nich oszukiwać.
Są na tym forum osoby zarabiające powyżej 100.000 rocznie. Chcesz im dowalić podatek w wysokości 50%, by ich kasę przekazać beneficiarzom? Tak to rozumiem. Pewna pani z tego forum będzie na pewno "wniebowzięta", bo domyślam się, że taką sumę przekracza. Ludzie sukcesu, wykształceni i dobrze opłacani (mam na myśli kogoś znacznie powyżej mnie, bo ja jestem tylko wykształcony ;)) mają być karani za swoją ciężką pracę i posiadanie mózgu. Tak sobie życzy pewien komuch, który chce zrobić skok na ich kasę, dać ją nierobom i jeszcze się w ciul zapożyczyć. Doświadczenie jest takie, że tacy ludzie po prostu opuszczają dany kraj i przenoszą się gdzie indziej. Tak robią n.p. francuscy milionerzy i miliarderzy.
Ale cóż, w razie czego można wyjechać do Polski i nie ponosić konsekwencji swoich decyzji. Ważne, że zrobi się komuś na złość, by nie dostał za dużo głosów.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 18-05-2017 21:31 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Severance_

Post #7 Ocena: 0

2017-05-18 21:58:44 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-05-18 21:13:29, ChrisCov napisał(a):



Uhm..Rozumiem, ze juz widziales manifesto T.May (tak to nie przejezyczenie, tak przedstawila manifesto), oraz koszta? Podpowiem: kosztow nie znajdziesz, ale to przeciez nic nowego jesli chodzi o Konserwatystow (oraz ich najnowszy nabytek: T.May), a moze (tak na margisesie) powinnam powiedziec: ConUkip?



Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #8 Ocena: 0

2017-05-18 23:49:16 (7 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2017-05-18 21:58:44, Severance_ napisał(a):
Uhm..Rozumiem, ze juz widziales manifesto T.May (tak to nie przejezyczenie, tak przedstawila manifesto), oraz koszta?

Gdzie miałoby być przejęzyczenie? Znalazłem ich manifesto, ale nie mam ochoty czytać ponad 80 stron.
Cytat:

2017-05-18 21:58:44, Severance_ napisał(a):
Podpowiem: kosztow nie znajdziesz, ale to przeciez nic nowego jesli chodzi o Konserwatystow (oraz ich najnowszy nabytek: T.May), a moze (tak na margisesie)

Koszta za to znajdziesz u laburzystów. Zwłaszcza nierealne koszty, podane przez kobietę, która byłaby w rządzie laburzystów minister spraw wewnętrznych. Jej zdolności do prostych działań matematycznych nie dorównują poziomowi dziecka ze szkoły podstawowej. Miej tu niezły ubaw, bo można się popłakać:

Cytat:

2017-05-18 21:58:44, Severance_ napisał(a):
powinnam powiedziec: ConUkip?

Co mają konswerwatyści wspólnego z UKIP? Do szczęścia tych drugich nie potrzebują. Wygrają wybory jeszcze z większą przewagą niż ostatnio. Corbyn im w tym bardzo pomaga. Powinien dostać od konserwatystów niezłą emeryturę, bo im więcej gada, tym bardziej jego partia idzie w dół w sondażach.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Severance_

Post #9 Ocena: 0

2017-05-19 09:31:44 (7 lat temu)

Severance_

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-05-18 23:49:16, ChrisCov napisał(a):


Nie bardzo sledzisz ta kampanie wyborcza..? Rozumiem, ze wyboru dokonales przy okazji Brexit ref. Na Twoje pytania odpowiem w takim razie w telegraficznym skrocie i z grzecznosci, nie mam czasu na przekonywanie innych kiedy wszystkie informacje (albo ich brak) sa dostepne w sieci.

Ad 1) T.May przedstawiajac manifesto Konserwatystow powiedziala: "..MY manifesto.." Nie wiedzialam, ze to sa wybory prezydenckie?!
Nie musisz czytac 80 stron, patrz ponizej.

Ad 2) Zaloze sie, ze pelnego manifeto Laburzystow tez nie czytales, ale artykulow na temat kosztow znalazles nie malo? Znalazles chociaz jeden na temat "jak Konserwatysci maja zamiar sfinansowac ich plany"..?! Nie znalazles i nie znajdziesz, Konserwatystow media nie ruszaja, a prawda jest taka, ze to ich manifesto to 80 stron o niczym, rownie dobrze mogli przedstawic 80 pustych stron, T.May wyszlaby na podium i zaczela szeptac: look into my eyes, strong and stable, strong and stable, brexit means breaxit, brexit means brexit, strong and stable, do you believe me now?

Ad 3) UKIP nie istnieje, za to ich wyborcy dzieki ksenofobicznej T.May przesuneli sie w strone Konserwatystow- Polacy w UKej glosujacy na Konserwatystow to bylby po prostu niesmaczny zart!!!!!!

[ Ostatnio edytowany przez: Severance_ 19-05-2017 09:34 ]

Mind your own biscuits and life will be gravy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #10 Ocena: 0

2017-05-22 00:04:43 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

ChrisCov...na pewno warto docenić, jak analizujesz sytuacjię w UK i poświęcasz czas na uświadomienie "nieczytatej i niepisanej" tłuszy. Niemniej z tego co napisałeś - a nie zmęczyłem wszystkiego - wynika, że Partia Pracy, to marksiści i komuniści, Liberalni Demokraci - terrości, a cała reszta zmierza do zniszczenia Brytanii (w skrócie).

Napiszę, że żal mi Cię z tego względu, że próbujesz być bardziej angielski od Anglików (tylko w Anglii i Walii Konserwatyści mają mocne popracie). Tak jak z "nowobogackimi". Muszą demonstrować swoją zamożność na każdym kroku. Rozumiem, że nabycie obywatelstwa brytyjskiego jest największym osiągnięciem życiowym...? Chwała Ci.

Przyszło Ci to głowy, że część osób nie chce w ogóle mieć obywatelstwa Wielkiej Brytanii? Kierunek, w którym zmierza ten kraj, nie skłania mnie na przykład do ubiegania się o obywatelstwo. Po prostu manifesto Konsterwatystów i "globalna" Brytania padną na twarz, jak kiedyś było - z kolei przez Parię Pracy promowane - "multi-kulti". Na to oczywiście trzeba przynajmniej dekady, które dla państw są mgnieniem czasu, ale nie dla przeciętnego człowieka.

Toteż masz prawo wierzyć w tezy swojej liderki Teresy May. Jednak określanie innych, jako zmierzających do zniszczenia UK, to już bicie piany. Zostaw to dziennikom z rodziny "Daily...". Weź pod uwagę, że Unia jest znacznie większym rynkiem i gospodarką od brytyjskiej. Ponadto Pani May jest osobą, która będzie tworzyć podziały w relacjach z Europą. A to najliższy rynek i ponadto sojusznicy UK. Nie Indie czy Arabia Saudyjska (gdzie ochoczo jeżdżą członkowie gabinetu).

Ten kraj zmierza do izolacji na arenie europejskiej i międzynarodowej. O tym wkrótce przekonają się Anglicy zaglądając do portfela (przez jeszcze kilka lat będzie można obarczać za wszystko winą EU, a co potem?)Prezydent Trump, na którego do niedawna mogła liczyć Teresa, zmienia już kierunek (patrz wizyta w Arabii Saudyjskiej i efekty) pod wpływem problemów w łonie Partii Republikańskiej i ataków medialnych o ewentualne, zbyt bliskie kontakty z Rosją w trakcie kampanii.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,