MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nursery/przedszkole dla 2 latka

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

EFKAKONEFKA33

Post #1 Ocena: 0

2020-01-28 14:06:16 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-28 12:22:00, cris82 napisał(a):
zona byla sie dzisiaj podpytac o przedszkole dla malej ktora ma teraz 13miesiecy rowne
mam 2 przedszkola rzut beretem od domu doslownie spacer to jest duzy plus
i tak...
panstwowe od lat 2 dofinansowanie jesli spelnia sie jakies kryteria -nie wiem jakie pewnie finansowe szczegoly ma wyslac na maila 15 godz tygodniowo reszta na zasadzie doplaty

drugie jest prywatne z wyzywieniem 50f za dzien od 7 do 18 a 30f za pol dnia jest jeszcze mozliwosc negocjacji
przyjecia juz od 6 tygodni lol :-o

tak sie teraz zastanawiam jezeli chodzi o nauke polskiego zakladajac ze bedziemy jej czytac i rozmawiac w domu tylko po polsku-plan jest taki ze za 5-8lat bedziemy w pl
wiadomo ze dziecko w wieku 2 lat juz sie porozumiewa wiec bedzie znala jakies podstawy po polsku ciekaw jesem czy lepsza opcja bedzie wyslanie corki do przedszkola w wieku 2 czy moze 3 lat zeby najpierw oswoila sie z polskim dobrze a pozniej zaczela uczyc angielskiego

slyszalem ze jak miesza sie te jezyki od malego to dziecko moze miec problemy ale to chyba w zwiazkach dwujezycznych bardziej

a jakie wy macie doswiadczenia? zalezy mi na opinii osob ktorych dzieci sa dwujezyczne

p.s pomijajac juz nauke jezykow to chyba wolalbym zeby moje dziecko gdyby mialo pojsc do przedszkola w wieku 2lat poszlo na pol dnia
nie wiem czy to dobra opcja w wiek 2lat wysylac corke do obcych ludzi na caly dzien : P

p.s 2 jeszcze teraz mi znajomy mowi zebym sie az tak nie spieszyl jego cora poszla w wieku 3 lat i mowi do mnie tak
" wiesz co one tam robia caly dzien? siedza w koleczku i ogladaja tv czasami cos namaluja lub pospiewaja
jak jest ladna pogoda to zdarzy sie ze wyjda ale najczesciej ogladaja tv"

wtf :-]

teraz widze ze te 15h free w wieku 2lat to opcja dla beneficiarzy bardziej
a te prywatne przedszkole to chyba tez fo elitarnych nie nalezy niby nowy ladny budynek ale 50f za 10.5h to chyba malo troche jak na anglie :-T[ a moze takie sa ceny w leicester? *DONT_KNOW*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>cris82</i> 28-01-2020 13:24 ]




Cytat:

2020-01-28 13:22:42, ZlotaPerla1 napisał(a):
cris - może wklej ten post tu:

www.mojawyspa.co.uk/forum/5/60712/Nurseryprzedszkole-dla-2-latka

Chyba się nic nie zmieniło, że przedszkole jest w wymiarze 15h od 3 roku życia, od 2 - to trzeba benefity itp. wszystko w wątku powyżej ;-)

Jak żona nie musi wracać do pracy, to najlepiej sobie przesiedzieć w domu te 3 lata i hodować język polski, czytać bajeczki, tv.
Angielski jest łatwy i dzieci szybko łapią, od rodzica wszystko zależy ;-) czy będzie do dziecka mówił w języku polskim ;-)


Cytat:

2020-01-28 13:29:01, cris82 napisał(a):
ok to prosze o przeniesienie mojego postu

jest jeszcze taka opcja ze moze tu zostane na stale ale 90% ze wroce a jakbym mial wracac to tak zeby nie bylo za pozno na nowy system edukacji dla corki wiadomo ze w pl trzeba zakuwac

chociaz tutaj robia afere w szkole ze slabych wynikow z religii
takie rzeczy! : P


Cytat:

2020-01-28 13:37:32, ZlotaPerla1 napisał(a):
Jak zacznie w wieku 3 lat, to nie będzie z niczym opóźniona ;-) nie bądź taki do przodu ;-) z pieluchą na uniwersytet nie wyślesz :-p


Cytat:

2020-01-28 13:39:01, cris82 napisał(a):
w sumie fajnie jakby poszla na 4 godziny dziennie w wieku 2 lat zobaczyla od mlodego wieku ze zycie to nie bajka : P


Cytat:

2020-01-28 13:50:41, ZlotaPerla1 napisał(a):
Cytat:

2020-01-28 13:39:01, cris82 napisał(a):
w sumie fajnie jakby poszla na 4 godziny dziennie w wieku 2 lat zobaczyla od mlodego wieku ze zycie to nie bajka : P


*ROFL* *ROFL* *ROFL*
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #2 Ocena: 0

2020-01-28 15:50:08 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Moj syn tez chodzil do nursery od 3 lat
Uczyli go mowic po angielsku
My w domu mowimy po polsku telewizja tez jest polska😀
Od samego poczatku syn byl 2 jezyczny
Uczyl sie dwoch jezykow

Ale jak Wy chcecie wrocic to lepiej by bylo zeby dziecko uczylo sie polskiego
W pisaniu I czytaniu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #3 Ocena: 0

2020-01-28 16:05:24 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Jakim jezykiem w domu mowicie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2020-01-28 16:21:41 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Powiem jak to jest. W skrócie.
1. 15 godzin tygodniowo darmowych jest dla beneficiarzy. Nóż w kieszeni się otwiera wiec nie będę tematu rozwijać.
2. Jak dziecko skonczy trzy latka to dostaje 30 darmowych godzin tygodniowo jeśli rodzice pracują. Te 30 godzin przysługuje tylko w okresie szkolnym. Jeśli są school holiday to nie.
3. Nie patrz na budynek, sprawdź raport Ofstedu. Bo może się okazać, ze mury piękne a w środku sajgon. Nie zaprzątaj sobie głowy niczym co nie jest określone jako „good” przez OFSTED. Jest bodajże piec kategorii ocenianych i w każdej ma być „good”.
4. Stawka w tym prywatnym przedszkolu, te £50 funtów za dzień, nie jest niczym szczególnym. U mnie jest £47 za cały dzień. Pełne wyżywienie, kremy, pieluchy itd...
5. Lepiej by było chociaż na trochę posłać dziecko do przedszkola przed drugim rokiem życia. Ot chociażby żeby się obcykalo z innymi dziećmi. Np ze dwa razy w tygodniu na pół dnia. Im później tym mogą być większe problemy z asymilacja w przedszkolu, większe histerie jak rodzice odwożą itd.
6. Jeśli w domu mówicie tylko po polsku to dziecko będzie dwujęzyczne. Ta teoria o tym, ze dwujęzyczne dzieci maja problemy z używaniem i nauka obu języków naraz jest z palca wyssana. Dzieci sa tak elastyczne, ze mogą płynnie przechodzić z jednego języka na drugi. Gdzieś miałam artykuł od logopedy na ten temat ale to już było jakiś czas temu, nie odkopię go.
7. Moja Gaba chodzi do przedszkola na pol dnia od pon do piątku pomimo faktu, ze jestem na macierzyńskim i mogłaby nie chodzić. Ale ona lubi przedszkole, ma koleżanki wiec niech chodzi.
Rozumie oba języki, i polski i angielski, ale mówi w większości po angielsku. Angielskie przedszkole, angielski tata...nie uniknę. Ale wiem, ze rozumie oba języki bo jak ja proszę o coś po polsku to wykona polecenie.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #5 Ocena: 0

2020-01-28 16:32:04 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Coś dodam....każde szanujące się przedszkole powinno wam pozwolić na tzw wizytę asymilacyjną. To znaczy przychodzicie, może być nawet z mała, i siadacie np z kierownikiem i zadajecie mnóstwo pytan. Taka wizyta jest dopuszczalna, ba, nawet wskazana. Jeśli odmówią to sobie daruj. W wychowaniu i opiece nad dzieckiem i wy i oni musicie być on the same page.
Jasno określa się oczekiwania. Mnie zależało na świetnym raporcie ofstedu i na dużym ogrodzie. Natura dziecka chce i musi się ruszac. Zamknięcie dzieci nawet w największej sali im po prostu nie służy. Mam wiec przedszkole z ogrodem przylegającym do farmy, na której dzieci karmią kurczaki i głaszczą przyjazne kozy.
Jeśli waszym oczekiwaniem jest np ze dzieci nie siedzą przed ekranem to się zapytaj jaki czas jest przeznaczany na technologie. U mnie np dzieci nie maja tabletów i nie oglądają telewizji. Robią za to inne rzeczy.
Zwróć uwagę, co się dziecku podoba. Jak dziecko mówi nie, to nie. A jak wodzi zaciekawionymi oczkami to może by chciało tutaj chodzić.
Jeśli nie musisz to nie posyłać dziecka do przedszkola na całe dnie. A już napewno nie na początku. Zacznij od dwóch dni w tygodniu, na połówkę np od rana i popatrz co na to dziecko.
Gaba z czasem zostawała na całe dnie w przedszkolu ale to było np jak miałam wizytę w szpitalu czy usg czy specjalistę. Albo przedszkole organizowało np wizytę świetego Mikołaja po południu a ja chciałam, żeby ona doświadczyła czegoś innego. Bo moja Gaba lubi przedszkole i lubi do niego chodzić. Z tym u nas nie problem...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2020-01-28 16:46:49 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

w domu mowimy po polsku

night dzieki za tak szczegolowy opis a te raporty gdzie sa dostepne?

rozmawialem z zona wlasnie i odnosnie tych rewelacji znajomego to mowila ze w zadnym z tych 2 miejsc nie widziala telewizora

babeczki sugerowaly wlasnie spotntaniczne wizyty asymilacyjne -bezplatne

ogolnie te panstwowe to nie jest takie drogie za 1/2 dnia 16f jakos prywatne 30 w prywatnym jest ta roznica ze przygotowuja posilki a w panstwowym nie

moja corka ma mocna alergie na mleko i to wszystko jest brane pod uwage w tym prywatnym a w panstwowym ten plus ze sami mozemy cos przygotowac
ok uspokoilas mnie toche mysle ze 2 latka to bedzie taki akurat wiek zeby ja wyslac na kilka godzin
dzieki

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 28-01-2020 16:49 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2020-01-28 17:26:36 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

W ramach uzupelnienia, bezplatne godziny przysluguja rowniez dzieciom migrantow, ze wzgledu na asymilacje i obycie z jezykiem.

Warto szukac placowek z OFSTED minimum 'Good', jeszcze lepiej z 'Outstanding'.

Przy kilku godzinach dziennie zona bedzie miala odskocznie od opieki nad dzieckiem, maluch - szanse na socjalizacje i zabawe w grupie, nabycie innych umiejetnosci, wiekszy rozwoj.

Brak telewizora nie okresla ograniczenia korzystania z elektroniki.
Wiele placowek udostepnia dzieciom roznego rodzaju 'iPady'.

Przed powrotem do Pl, myslalabym rowniez o korzystaniu z polskiej szkoly sobotniej, by nie bylo szoku, ze poza domem tez bywaja miejsca i ludzie z polska mowa ;).


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: 0

2020-01-28 17:35:29 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Spoko.
Raporty powinny być dostępne na stronie internetowej przedszkola. Jeśli takiego nie ma na stronie to niech ci się załączają dzwonki ostrzegawcze. Co jest w raporcie takiego, ze przedszkole nie chce się tym podzielić? Przecież jak jest dobra opinia to może robić za reklamę.
Wizyty asymilacyjne w większości miejsc są bezpłatne.
Z tymi posiłkami to już zależy od was. Możecie sami córce coś gotować i dawać a możecie się umówić w prywatnym żeby omijali produkty mleczne. Wydaje mi się, ze i tak w większości miejsc je omijają. Gaba w przedszkolu dostawała tylko mleko jak jeszcze jadła modyfikowane. Przedszkole zakupowalo i dawało. W cenie.
Osobiście uważam, ze lepiej by było się zdać na posiłki przedszkolne. W każdym szanującym się przedszkolu są one świeże, prawidłowo zbilansowane, dostępne są owoce i coś do picia. Oszczędzi wam to czasu w domu. Nie wiem dokładnie jaka macie sytuacje i czy was stać na to prywatne ale wiem, ze dziecko w dużej mierze uczy się przez naśladownictwo. U rówieśników może podpatrzyć tez jakieś poprawne zachowania. Plus jedzenie w grupie...dzieciaki lubią takie rzeczy.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wembley27

Post #9 Ocena: 0

2020-01-28 17:37:26 (4 lata temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Wpisujesz goggle nazwe placowki
Plus Ofsted
I wychodzi jaki maja poziom
Do outstanding czasami trudno sie dostac
Tak jak do szkol

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #10 Ocena: 0

2020-01-28 17:38:17 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2020-01-28 17:26:36, karjo1 napisał(a):
W ramach uzupelnienia, bezplatne godziny przysluguja rowniez dzieciom migrantow, ze wzgledu na asymilacje i obycie z jezykiem.
Warto szukac placowek z OFSTED minimum 'Good', jeszcze lepiej z 'Outstanding'.
Przy kilku godzinach dziennie zona bedzie miala odskocznie od opieki nad dzieckiem, maluch - szanse na socjalizacje i zabawe w grupie, nabycie innych umiejetnosci, wiekszy rozwoj.
Brak telewizora nie okresla ograniczenia korzystania z elektroniki.
Wiele placowek udostepnia dzieciom roznego rodzaju 'iPady'.
Przed powrotem do Pl, myslalabym rowniez o korzystaniu z polskiej szkoly sobotniej, by nie bylo szoku, ze poza domem tez bywaja miejsca i ludzie z polska mowa ;).


Słyszałam o tym dla dzieci emigrantów. Jest może jakiś link do tego, jakie zasady trzeba spełnić? Bo mam wrazenie, ze to jest tak obwarowane przepisami, ze niewielu spełnia ten wymóg. Z tego co pamietam trzeba mieć jakieś zaświadczenie o opóźnieniu w rozwoju mowy czy jakos tak...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,