MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nursery/przedszkole dla 2 latka

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 4 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Melanija

Post #1 Ocena: 0

2017-11-13 19:21:15 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-11 13:28:47, Themoreyoubecome napisał(a):
Ja tylko zapytałam o namiary na taki żłobek czy ktoś wie gdzie on jest ale nie prosiłam żeby oceniać czy mnie na niego stać czy nie


To nie jest zadna ocena, a stwierdzenie faktów.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2017-11-13 19:46:57 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Niezaleznie od osoby prowadzacej, beda to 'nurseries' w stylu angielskim i wg angielskich wymogow.
Latwiej byloby cos podpowiedziec, jesli te oczekiwania poza 'polskim zlobkiem' byly w jakis sposob sprecyzowane.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Themoreyoubecom

Post #3 Ocena: 0

2017-11-14 15:42:53 (6 lat temu)

Themoreyoubecome

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 11-11-2017

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-11-13 19:46:57, karjo1 napisał(a):
Niezaleznie od osoby prowadzacej, beda to 'nurseries' w stylu angielskim i wg angielskich wymogow.
Latwiej byloby cos podpowiedziec, jesli te oczekiwania poza 'polskim zlobkiem' byly w jakis sposob sprecyzowane.


Nie wiem jak mogę to sprecyzować. Po prostu szukam żłobka dla córki ponieważ chcę iść do pracy na pełen etat i zależało mi na tym żeby żłobek był polsko angielski właśnie albo opiekunką była osobą mówiąca po polsku bo nie wiem jak moja malutka porozumie się z kimś kto mówi w języku którego ona nie rozumie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-11-14 16:47:56 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Nie wiem jak mogę to sprecyzować. Po prostu szukam żłobka dla córki ponieważ chcę iść do pracy na pełen etat i zależało mi na tym żeby żłobek był polsko angielski właśnie albo opiekunką była osobą mówiąca po polsku bo nie wiem jak moja malutka porozumie się z kimś kto mówi w języku którego ona nie rozumie


Wiesz dziecko które zyje za granica musi sie kiedys zaczac uczyc jezyka miejca w ktorym zyje - nie mozna do konca zycia ogladac polsatu, robic zakupow w polskim sklepie i chodzic do polskiego fryzjera. Zacznij mowic do dziecka po angielsku i je przyzwyczajac do tego jezyka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2017-11-14 17:09:04 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Problem lezy w porozumieniu sie dziecka z otoczeniem czy raczej rodzicow z pracownikami przedszkola?
Jesli to pierwsze, to 2-latek mowi dosc prostym jezykiem i wystarcza na poczatek podstawowe slowa: pic, jesc, toaleta, by wystartowac w angielskiej placowce.
Niezaleznie od narodowosci pracownikow jezykiem obowiazujacym jest angielski i w takim beda sie porozumiewac z dziecmi.
I nie ma co sie za bardzo martwic, takie maluszki nie maja presji na jezyk, ucza sie go mimochodem i blyskawicznie przestawiaja.
Wiekszym problemem i wiecej pracy bedzie wymagalo zachowanie polskiego ;).
Bardziej skupilabym sie na znalezieniu dobrej placowki, przyjrzala sie sposobom pracy z dziecmi, diecie, otoczeniu, by nie trafilo do 'przechowalni'.

Pojscie na caly etat do pracy bedzie wymagalo zapewnienia opieki dla mlodszego dziecka i to moze byc wiekszym wyzwaniem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Themoreyoubecom

Post #6 Ocena: 0

2017-11-14 18:02:12 (6 lat temu)

Themoreyoubecome

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 11-11-2017

Skąd: Londyn

Młodsze zostaje z babcią w kraju

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #7 Ocena: 0

2017-11-14 18:06:38 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Doskonale rozumiem Twoje obawy, bo miałam identyczne - okazało się jednak zupełnie niepotrzebnie.
Ze strachu czy moja córka poradzi sobie w angielskiej szkole, nigdy nie mając kontaktu z tym językiem, zapisałam ją do szkoły z polskim wsparciem ( dodatkowa nauczycielka Polka , dzieciaki polskojęzyczne w klasie ) i był to błąd. Język przyswajała baaardzo powoli, bo dzieci idą na łatwiznę i jak mają wybór cóż...
Z sercem na dłoni zmieniłam szkołę, na taką w kktórej nie ma ni jednego polskiego dziecka.
Przygotowana na problemy, krzyki, płacz...
A tu nic...;) jakby w ogóle zmiany nie było, jak by bariera językowa nie istniała, postępy ogromne i teraz pilnuje żeby po polsku mówiła poprawnie.
Angielskiego - może prócz podstawowych zwrotów jej nie ucz bo przekażesz jej błędy akcentowe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2017-11-14 18:16:52 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Moze nie powinnam, ale...
Jak wyjazd jednego z partnerow na pewien czas, by przygotowac grunt na sprowadzenie rodziny, ma sens, tak rozbicie rodziny, zostawienie jednego dziecka i wyjazd z drugim, wrzucenie go w nowe warunki na dlugie godziny pracy obojga rodzicow nie wrozy zbyt dobrze. Nawet jesli pozostawienie mlodszego bedzie trwalo pare tygodni/miesiecy.
Wbrew pozorom, odbija sie to mocno na dzieciach, nawet tak malych.
Moze przemyslenie tanszego miasta do zycia, jesli nie macie dobrych zawodow, opanowanego jezyka, by pozwalaly na pogodzenie zycia rodzinnego i zawodowego, byloby rozwiazaniem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: -1

2017-11-14 18:36:08 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-14 18:16:52, karjo1 napisał(a):
Moze nie powinnam, ale...
Jak wyjazd jednego z partnerow na pewien czas, by przygotowac grunt na sprowadzenie rodziny, ma sens, tak rozbicie rodziny, zostawienie jednego dziecka i wyjazd z drugim, wrzucenie go w nowe warunki na dlugie godziny pracy obojga rodzicow nie wrozy zbyt dobrze. Nawet jesli pozostawienie mlodszego bedzie trwalo pare tygodni/miesiecy.
Wbrew pozorom, odbija sie to mocno na dzieciach, nawet tak malych.
Moze przemyslenie tanszego miasta do zycia, jesli nie macie dobrych zawodow, opanowanego jezyka, by pozwalaly na pogodzenie zycia rodzinnego i zawodowego, byloby rozwiazaniem?



*THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

Ja sobie nie wyobraam zostawic takiego malenstwa, przeciez te dzieci umra z tesknoty za soba. Nie liczysz sie z uczuciami swoich dzieci?
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Madlen1987

Post #10 Ocena: 0

2018-01-25 08:32:08 (6 lat temu)

Madlen1987

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 25-01-2018

Skąd: Colchester

Witam moj synek skonczyl niedawno 2 latka i chodzi do przedszkola. Zakwalikowalam sie do darmowego przedszkola bo podalam informacje o dochodach mojego partnera z ostatniego payslipu na ktorym nie przekroczyl 16 tys ale do kwietnia zarobi duzo wiecej. Nie wiem co zrobic teraz czy wypisac dziecko z przedszkola i poczekac az skonczy 3 latka i bedzie mu przyslugiwalo darmowe przedszkole? Bo tak naprawde to nie powinnismy teraz kwalifikowac sie do darmowego przedszkola.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,