MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nursery/przedszkole dla 2 latka

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 61

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Igorek2017

Post #1 Ocena: 0

2017-04-30 12:04:38 (7 lat temu)

Igorek2017

Posty: 23

Kobieta

Z nami od: 17-02-2017

Skąd: Lonyn

Mamy w UK (Anglia), NURSERY - przedszkole

Proszę wypowiedzcie się jak to w końcu jest z angielskim przedszkolem.
Mam syna, który zaraz skończy dwa lata i z chęcią bym go posłała do przedszkolaod września na tzw. 15 free hours ale.....no właśnie ale....
Zawsze wiedziałam, że 15 free hours przysługuje od 3-go roku życia jednak już dwa razy (dwie różne mamy, Anglielki) na placu zabaw mi powiedziały, że ich dzieci chodzą do przedszkola na 15 free hours od 2-go roku życia, są to osoby z tego samego local council.

Sprawdziłam w Internecie, na stronie councilu również i wg mnie nic się nie zmieniło w zasadach przyjęć do przedszkoli, darmowe przedszkole dalej jest od 3-go roku życia, owszem od 2-go również ale trzeba spełnić warunki pobierania benefitów lub mieć dziecko z trudnościami - a my takowych warunków nie spełniamy, więc nas to syskwalifkikuje.... Jak zapytałam sie tych Mam jak to się stało że ich dzieci już od 2-go roku życia chodzą do przedszkola to nie uzyskałam żadnej konkretnej odpowiedzi....

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami, jak to jest naprawdę? Czy komuś udało się posłać 2 latka na 15 free hours do przedszkola - jak tak, to jakim sposobem? Naprawdę chętnie bym posłała swoje dziecko do przedszkola już od września :) A nie chciałabym czegoś przegapić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-04-30 12:17:06 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie wiem jak to jest ale może zapisz swoje dziecko do nursery juz teraz. Moj syn ma 13 miesięcy a żona juz dostała papiery by zapisać go do nursery na te 15 godzin jak będzie miał 3 lata bo ponoć taka kolejka jest . Zona ma wypelnic i oddac jak najszybciej. A mieszkam pod Londynem wiec pewnie w mieście jeszcze gorzej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Igorek2017

Post #3 Ocena: 0

2017-04-30 12:23:34 (7 lat temu)

Igorek2017

Posty: 23

Kobieta

Z nami od: 17-02-2017

Skąd: Lonyn

Wielim, dziękuję za odpowiedź.
Jak to już dostała papiery z local council? A sama aplikowała to te dokumenty czy przysłali że tak powiem z automatu?
My nic nie dostaliśmy a dziecko tutaj urodzone, cały czas mieszkamy w tym samym miejscu więc council od kilku lat ten sam... My akurat mieszzkamy w Londynie - 3 strefa i jestem swiadoma, że z miejscami w przedszkolach może być problem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-04-30 13:16:02 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie wydaje mi się żeby to council jej przysłał . Ona chodzi z małym kilka razy w tygodniu do jak ona to zwie "dzieci" . Jakieś zajęcia dla maluchów gdzie mogą się pobawić się z innymi dziećmi i to jest właśnie w jednym z nursery tam chodzi dwa razy w tygodniu i chyba dwa razy do pobliskiego kościoła . I to w tym nursery dali jej papiery i polecili jak najszybciej wypełnić , powiedzieli ze w tym miejscu gdzie mieszkamy są dwa i niech sobie wybierze które ale jak najszybciej bo duże kolejki są

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Capricorn

Post #5 Ocena: 0

2017-04-30 13:56:48 (7 lat temu)

Capricorn

Posty: 1203

Kobieta

Z nami od: 05-02-2012

Skąd: South East

Niestety, ale darmowe godziny przysługują po 3 roku życia, chyba że pobiera się benefity. Nasza córka zaczęła chodzić do żłobka w wieku 8 miesięcy, a darmowe godziny zaczęły jej przysługiwać dopiero jak miała 3 lata i 4 miesiące. Jest to niesprawiedliwe, bo człowiek chce pracować i pracuje, choć kokosòw nie zarabia, a ktoś, kto mógłby pracować, a nie chce, korzysta z przywilejów.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2017-04-30 17:53:04 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Właśnie , to jedna z tych niesprawiedliwości systemu splecznego . Chcesz iść do pracy a nie masz z kim zostawić dziecka . I musisz płacić za przedszkole często tyle ile możesz zarobić tymczasem niepracujace beneficiary mają wszystko podane na tacy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-04-30 20:59:05 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dzieciom m.in.obcokrajowcow przysluguje wczesniejsze bezplatne przedszkole ze wzgledu na kwestie znajomosci jezyka angielskiego i taka informacje wpisuje sie w aplikacje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Igorek2017

Post #8 Ocena: 0

2017-04-30 21:15:53 (7 lat temu)

Igorek2017

Posty: 23

Kobieta

Z nami od: 17-02-2017

Skąd: Lonyn

Naprawdę? Tylko taki powód wystarczy by posłać dziecko na 15 godzin za darmo w wieku 2 lat?

Przepraszam, że pytam (ale jeśli to nie tajemnica to liczę na odpowiedź) - wiesz to z własnego doświadczenia?

Na stronie councilu nie znalazłam takiej informacji, piszą tylko o benefitach lub o trudnościach rozwojowych dziecka (nie pobieramy ani benefitów ani nie mamy trudności rozwojowych). A z drugiej strony jesteśmy z Londynu a tutaj jest mnóstwo dzieci obcokrajowców ....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #9 Ocena: 0

2017-04-30 21:20:47 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-04-30 20:59:05, karjo1 napisał(a):
Dzieciom m.in.obcokrajowcow przysluguje wczesniejsze bezplatne przedszkole ze wzgledu na kwestie znajomosci jezyka angielskiego i taka informacje wpisuje sie w aplikacje.


O to można aplikować również poprzez Health Visitor. Oni mogą to finansować a nie tylko council.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2017-04-30 21:33:07 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20605

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Braki jezykowe, to sa trudnosci rozwojowe przeciez, normalnie uznane i zakwalifikowane, jako powod wczesniejszej edukacji przedszkolnej.
Do tej pory widzialam tylko, jako uzasadnienie w aplikacjach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,