MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Rachunek za wode

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Heloiza

Post #1 Ocena: 0

2016-08-06 14:31:23 (8 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

Cytat:

2016-08-06 11:29:53, Richmond napisał(a):
Cytat:

2016-08-06 07:11:46, Heloiza napisał(a):
Ja mieszkałam z mężem i synem w bloku typu apartamentowiec w centrum misata wybudowanym w 2009 r. Płaciłam co miesiąc 30 funtów, po 6 miesiącach było to 20 funtów/miesiąc.

Teraz w domku z roku 1987 z licznikiem płacimy około 55-60/miesiąc.

To sporo, chyba ze bierzecie duzo kapieli, myjecie w kolko samochody i podlewacie ogrodek caly czas. Jak masz dostep do licznika, to sprawdz moze czy jego stan nie rosnie podczas Waszej nieobecnosci, moze gdzies jest wyciek.

Właśnie się zastanawiam jak to jest bo przed nami w domu mieszkał landlord, który mówił wtedy, że jego rachunki za wodę wynosiły ok 60/miesiąc (rodzina 3 osobowa tak samo jak u nas), ale on był słabo ogarnięty bo nawet nie wiedział, ze domek ma liczniki ;).
Fakt, że dużo wody zużywamy ale wydaje mi się, że bez przesady, bez mycia samochodu i nie podlewamy ogrodu zbyt często bo robi to za nas przyroda ;) Zmywarka raz na dwa dni, pralka raz na dwa/trzy dni, kąpiele każdy codziennie i normalne zużycie typu mycie, drobniejsze naczynia itp.
Spróbuję zobaczyć tak jak poradziłaś, szkoda, że przed urlopem nie wzięłam spisu z liczników to by można było łatwo sprawdzić czy coś się dzieje. Dziękuję za sugestie *THUMBS UP*.:))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2016-08-07 20:46:04 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2016-08-06 07:05:56, krakn napisał(a):
Wszędzie się da, bo chodzi o oszczędność wody i zmniejszenie ilości ścieków.


Na stronie Thames Water widziałem info na swoim profilu że nie da się zainstalować. Wprowadzałem się do dwóch mieszkań i za każdym razem miałem ryczałt. Teraz mamy tak, ze w budynku jest 8 mieszkań i wszystkie mają zasilanie w wodę ze zbiornika na strychu - i na to wygląda, że woda do kuchni i łazienki jest doprowadzona ze zbiornika innymi rurami - więc musieliby zainstalować dwa liczniki bo licznik zasilający cały zbiornik nie da informacji o zużyciu poszczególnych mieszkań.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2016-08-08 08:18:36 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja w ostatnich dwoch mieszkaniach nie placilam w ogole za wode, byla wliczona w maintenance fee. Nie wiem jak nowe bloki mieszkalne, ale stare maja liczniki dla calosci albo wcale i wtedy jest ryczalt.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kindaszek

Post #4 Ocena: 0

2017-01-18 13:35:37 (7 lat temu)

kindaszek

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 01-12-2015

Skąd: Milton Keynes

Witam ja mam problem tego typu ze jak sie wprowadzilem myslalem ze jest ryczalt a teraz po poltora misiaca znalazlem licznik na ktorym jest 383m3 jak teraz dojsc konca?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-01-18 17:25:48 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28858

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wynajmujesz czy jestes wlascicielem. W sumie w obu przypadkach, ktokolwiek mieszkal przed Toba, to na pewno podal stan koncowy licznika przed wyprowadzka. Przy wynajmie jest tez szansa, ze landlord/agent spisal stan licznika.

Zadzwon do firmy od wody i podaj obecny stan licznika, zapytaj sie przy okazji czy nie maja poprzedniego. Przez poltora miesiaca raczej nie zuzyles duzej ilosci wody i moze odpuszcza Ci to albo wylicza jakas orientacyjna kwote, jak nie maja danych.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,