MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Studia w Anglii

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Aerogirl

Post #1 Ocena: 0

2016-07-28 11:58:35 (8 lat temu)

Aerogirl

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 28-07-2016

Skąd: L?

Hej,
Wiem, że takich tematów było już multum, ale mam nadzieję, że ktoś zechce też pomóc w mojej sprawie.
Mam 18 lat. Rok uczyłam się w liceum, teraz skończyłam 2kl technikum o profilu fototechnik i kontynuuję naukę.
Po maturze mam zamiar wyjechać na wyspy, prawdopodobnie Londyn, bo w tamtej okolicy są znajomi, którzy mogliby pomóc na początku. Jednak większość z nich pojechała tam już po maturze i interesowali się tylko pracą, więc nie są w stanie odpowiedzieć na moje pytania.

Po pierwsze... Wciąż jestem bardzo niezdecydowana, jeśli chodzi o kierunek nauki. Znaczy... Do niedawna, od podstawówki byłam pewna, że chcę iść do szkoły filmowej, może reżyserka, montaż. Lecz im więcej czytam, tym bardziej zdaję sobie sprawę, że to chyba nie ma sensu... Nie mam żadnego doświadczenia, po prostu kocham kino i zawsze chciałam być związana z filmami. Z tego względu Polskie szkoły raczej odpadają, bo jest bardzo mało miejsc, więc raczej nie mam co próbować i się stresować przesłuchaniami, na których nikogo nie powalę.
Jednak z ciekawości bardzo chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda rekrutacja do szkoły filmowej w Anglii, może ktoś z was coś próbował w tym temacie?

Alternatywnie myślę o informatyce, grafice komputerowej, progaramowaniu. Co prawda znam tylko minimum HTMLa i na własną rękę poznaję C++ (na początek), ale w Polsce podobno da się rade nawet bez wstępnych umiejętności programistycznych, jeśli się uczy. Ja miałam w tym roku najwyższą średnią w szkolę, choć musiałam nadrobić cały pierwszy rok, więc myślę, że dałabym radę. Choć wiecie, jak to jest w technikum, wymaga się minimalnego zaangażowania...
Czy z takim poziomem wiedzy (nikłym) mogłabym sobie poradzić na informatyce w Anglii? Mam certyfikat ukończenia kursu B2, a w przyszłym roku będę go kontynuować.
Czy moglibyście polecić jakieś szkoły, opisać własne doświadczenia, czy opinie- może lepiej studiować w Polsce (choć wolałabym nie)? Czy da się opłacić je sobie pracując w jakiejś barówie z kanapkami na lotnisku? Wiem, że trzeba pisać TOEFL udowadniający, że jest się w stanie językowo sprostać, czy jeśli piszesz go składając podanie, to jest on darmowy?
Teraz mam możliwość wykupienia certyfikatu TOEFL junior, ale on chyba do niczego się nie przyda?
Czy jest jakieś wsparcie dla zagranicznych uczniów? Znajoma dostała coś w rodzaju kredytu, którego podobno nie będzie musiała spłacać... Mi nie chodzi nawet o pomoc finansową, tylko raczej z samym przebiegiem nauki, albo gdy nie będę czegoś rozumiała przez różnice językowe.

Mam jeszcze trochę pytań, ale nie będę się zbytnio rozpisywać, zanim znajdzie się ktoś w temacie ;)

[ Ostatnio edytowany przez: Aerogirl 28-07-2016 12:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marta2509

Post #2 Ocena: 0

2016-07-28 12:24:22 (8 lat temu)

Marta2509

Posty: 1769

Kobieta

Z nami od: 06-04-2016

Skąd: Kent

Pisz na priv, sprobuje pomoc.
Skonczylam studia w UK rok temu, cos tam jeszcze pamietam :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LondonCalling

Post #3 Ocena: 0

2016-07-28 14:58:36 (8 lat temu)

LondonCalling

Posty: 112

Kobieta

Z nami od: 27-10-2012

Skąd: London

Ty lubisz chodzic do kina, a ktory rezyser filmowy inspiruje Ciebie najbardziej? Poczytaj jego biografie. Studiow rezyserskich nie zaczyna sie w wieku 18/19 lat.

Tu sa kursy master (czyli conajmniej matura +3) najlepszej brytyjskiej szkoly filmowej:
https://nfts.co.uk/our-courses/masters

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greta

Post #4 Ocena: 0

2016-07-28 15:53:06 (8 lat temu)

greta

Posty: 982

Kobieta

Z nami od: 26-05-2007

Skąd: liverpool

koszt studiow na takiej zwyklej panstwowej uczelni to 9 tys funtow za rok
wiec raczej wsparcie finansowe bedziesz potrzebowala
na ta chwile mozna ubiegac sie o pozyczke na ten cel ktora jedna trzeba splacac(w momencie kiedy zaczniesz zarabac chyba powyzej 23tys funtow na rok)
nie wiadomo jak to bedzie kiedy ty skoczysz szkole srednia i zrobisz mature bo jak wiesz UK zaglosowalo za wyjsciem z unii europejskiej i z tego co mozna w internecie poczytac skoncza sie tanie studia dla ludzi z EU i pozyczek na nie tez juz nie bedzie
narazie wiec skup sie na nauce i moze rozwaz tez alternatywne panstwo do studiowania

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Aerogirl

Post #5 Ocena: 0

2016-07-28 19:03:57 (8 lat temu)

Aerogirl

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 28-07-2016

Skąd: L?

Wiem, że nie idzie się tam w tym wieku. Zdarzają się przyjęcia od razu po maturze, ale w Polsce jest to zazwyczaj jedna osoba na rok i to jak dobrze pójdzie. Dlatego wybierając informatykę, inf. z grafiką, najpierw mogłabym chociaż jakieś minimum montażu liznąć, bo niektóre ze szkół mają to w programie, jednak wciąż nie wiem, czy to wystarczy.
Jeśli chodzi o reżyserów, to żaden mnie nie inspiruje jeśli chodzi o produkcje same w sobie. Jako postaci owszem, Allen, Polański, Kubrick, czy Hitchcook. Czyli nic odkrywczego, jednak nie pod względem filmowym mnie ciekawią (może oprócz Hitchcook'a), raczej sami w sobie są bardzo mocno na mnie oddziałujący.

Z tego, co widziałam, to niestety ceny oscylują pomiędzy 9 a 12 tysiącami, co niezbyt zachęca, biorąc pod uwagę, że w Polsce są darmowe...
Najwyżej pojadę do pracy i po kilku latach może uda mi się tyle odłożyć :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #6 Ocena: 0

2016-07-31 16:03:48 (8 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

w Szkocji studia sa za darmo.

no tak..darmowe ale sama piszesz ze biara jedną os na rok. WTF. albor rybka albo akwarium. Dxzialaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LondonCalling

Post #7 Ocena: 0

2016-07-31 16:19:32 (8 lat temu)

LondonCalling

Posty: 112

Kobieta

Z nami od: 27-10-2012

Skąd: London

Cytat:

2016-07-31 16:03:48, franio11 napisał(a):
w Szkocji studia sa za darmo.



Ktore studia za darmo?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

LondonCalling

Post #8 Ocena: 0

2016-07-31 16:25:58 (8 lat temu)

LondonCalling

Posty: 112

Kobieta

Z nami od: 27-10-2012

Skąd: London

Cytat:

2016-07-28 19:03:57, Aerogirl napisał(a):
Najwyżej pojadę do pracy i po kilku latach może uda mi się tyle odłożyć :P


Tak, odlozysz nie jedzac, nie pijac i nie zyjac :) A tu chodzi o to, zebys mogla wniesc cos nowego do tej sztuki, ( ktora niestety podupada) wiec nalezy nie tylko oszczedzac ale przede wszystkim ZYC!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2016-07-31 16:42:58 (8 lat temu)

galadriel

Posty: 14714

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Syn uzytkownika autor65 konczyl w UK jakies takie studia, cos w ten desen co cie interesuje. Moze napisz do autor65 na pw.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2016-07-31 18:15:50 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na kierunki IT zwiazane z grafika mile widziane sa uzdolnienia plastyczne, czesto kandydaci przynosza portfolio swoich prac. Same studia nie sa latwe, zaczynajac przygode z IT od zupelnego zera moze byc ciezko, niezaleznie od kraju.
Podobnych tematow jest sporo, moze najpierw warto je przejrzec?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,