MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Porady dla młodychnowych kierowców ciężarówek w UK.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Cezar99

Post #1 Ocena: 0

2016-03-28 19:26:05 (8 lat temu)

Cezar99

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-09-2013

Skąd: out and about

http://forums.moneysavingexpert.com/showthread.php?t=1861867

Cytat:

2016-03-28 17:46:03, Wielim napisał(a):
" uważaj na tzw. mini ronda kore do złudzenia przypominaj skrzyżowania i jak ktoś Cię przy… przejeżdżając środkiem z V 60 nie zwalniając przy wjeździe to będzie Twoja wina"

nie rozumiem jak mini rondo moze przypominac sktrzyzowanie? znaki ronda sa juz daelko przed rondem a samo rondo widac jak stad do Gruzji , nigdy nie ma mini rond gdy mozna jechac plus 30 mil na godzine wiec tymbardzie nie rozumiem tego zdania ? chyba ze ktos jezdzi 50 na dopuszczalnym 20 to fakt moze nie zauwazyc mioni ronda
Today is the oldest you have ever been and the youngest you will ever be so enjoy the day as best as you can

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2016-03-28 19:36:21 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

W powyższym linku jasno jest napisane że koleś źle ocenił prędkość samochodu z prawej i wjechał na rondo wymuszając pierwszeństwo. Fakt ze samochód z prawej jechał za szybko ale tak czy siak miał pierwszeństwo i kierowca w którego uderzył dobrze go widział wiec nie rozumiem po co ten link???

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #3 Ocena: 0

2016-03-28 19:43:15 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

wiele zależy od rejonu, nawet Londynu i różnie jeżdżą.
Np okolice Kingston-Hampton, fury takie że głowa mała, i oczywiscie większość znaczek ze pojazd jest w wersji tuningowanej.

Ale ostatnią rzeczą jaką robi, to jedzie. Jak nie zatrąbisz to przeczeka zielone, na 30 jedzie 20, na 40 też 20... no po kilku km ma te 38.

Podobnie jest na Kensington, no ale tam to trochę inna sprawa jest, choć też nie raz można dostać białej gorączki, skręca w lewo, szeroko że autobus wjeżdża, a ten potrafi się zatrzymać!
PO @ co?

Daleki wschodni Londyn, tam zupełnie inaczej, tanie złomy, i często zdarza się że robią tak debilne niebezpieczne manewry że głowa mała.
Z raportów policji wynika że masę kierowców jeździ tam bez prawa jazdy, bez ubezpieczenia, bez MOt, za to na narkotykach.

W oczy rzuca się slough.
Dawno nie widziałem tak "dynamicznej" jazdy...
Sprawę wyjaśnił klient.
-był biały czy czarny za kierownicą?
-biały
-aaa to musiał być Polak ;-) Autentyk!
Trochę się też pobujałem na północ kilkaset km, i też zauważyłem że jest nieco bardziej brawurowa jazda.

Co do kamer na autostradach, po pierwsze ci co jeżdżą to wiedzą gdzie są kamery adaptacyjne, albo w ogóle kamery.
Generalnie nie widuję sytuacji żeby ktoś trąbił, czy migał światłami gdy jedzie się max speed, chyba że rodak lub coś podobnego.
Właśnie problem jest z tym że wszyscy pakują się na prawy pas, i kurde jadą często poniżej max speed. Siłą rzeczy nieraz bywa że wyprzedzam po kilkadziesiat samochodów lewym pasem, wiem niby niezgodne z prawem, no ale przecież nie będę jechał równo z kolumną skoro mam przed sobą przestrzeń na kilometr.

Ostatnio Policja miała akcje, jeździli na Motocyklach i zganiali ludzi na możliwy lewy pas.
Miny i dezorientacja ludzie bezcenna, oni zupełnie nie rozumieli co policjant im pokazuje!
Jeden Policjant na A3 wręcz zajechał kobiecie drogę i pokazuje jej żeby zjechała na lewy pas, a ta cały czas środkowym aż do zjazdu, a na zjeździe ze środkowego ! najprawdopodobniej ją zatrzymał bo widziałem że aż niemal usiadł tyłem na tym motocyklu, finału nie widziałem pojechałem prosto.

Co do mini rondek, kolega ma rację w samym ale są rejony gdzie nie ma pionowego oznakowania tylko naciapkane małe kółko, ew górka jak by koń narobił .

U nas jest takie skrzyżowanie. Dopiero niedawno postawili pionowy znak... jest w krzakach :)
Albo były tylko na 3 / 2 zarośnięte.

Co mnie "bawi" częste ograniczenia prędkości na szerokich drogach do 30, czy wschodni londyn nawet 20, a jest wiele dróg pod londynem, gdzie jest 40, problem w tym ze jak coś pojedzie z przeciwka to jeden musi wdrapać się w krzaki i najlepiej złożyć lusterka bo tak ciasno. No ale jest 40 :-D
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Cezar99

Post #4 Ocena: 0

2016-03-28 20:01:14 (8 lat temu)

Cezar99

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-09-2013

Skąd: out and about

Chyba czytaliśmy inny text Wielim. 170feet oznacza ze drugi koleś nie bym jeszcze na mini rondzie. To kto miał pierwszeństwo ? Ten kto jest na rondzie czy ten kto do niego dojeżdżal?
Zignorowałeś poza tym 67 ( często bardzo ciekawych)opinii co już mnie nie zdziwiło. Tylko dla Ciebie wszystko jest jasne a to już niebezpieczne u kierowcy.
Obyśmy się nigdy nie spotkali na drodze Wielim
Pozdrawiam



Cytat:

2016-03-28 19:36:21, Wielim napisał(a):
W powyższym linku jasno jest napisane że koleś źle ocenił prędkość samochodu z prawej i wjechał na rondo wymuszając pierwszeństwo. Fakt ze samochód z prawej jechał za szybko ale tak czy siak miał pierwszeństwo i kierowca w którego uderzył dobrze go widział wiec nie rozumiem po co ten link???
Today is the oldest you have ever been and the youngest you will ever be so enjoy the day as best as you can

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2016-03-28 20:14:23 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2016-03-28 20:24:06 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

A bardziej pod Peterborough. Dalej zbyt rzadko bywam żeby zauważyć jakieś reguły.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #7 Ocena: 0

2016-03-28 20:30:23 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2016-03-29 01:17:23 (8 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Najkrotsza porada otrzymana od "starego" szofera gdy zaczynalem swa zawodowa kariere:

"pamietaj ze nie wszyscy sa tak dobrymi kierowcami jak Ty"

Bylo to jakies trzydziesci, z dobrym hakiem, lat temu ale nigdy wiecej lepszej rady nie dostalem i pamietam ja do dzis.

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 29-03-2016 01:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

daavid

Post #9 Ocena: 0

2020-02-03 02:14:27 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2016-03-29 01:17:23, andyopole napisał(a):
Najkrotsza porada otrzymana od "starego" szofera gdy zaczynalem swa zawodowa kariere:

"pamietaj ze nie wszyscy sa tak dobrymi kierowcami jak Ty"

Bylo to jakies trzydziesci, z dobrym hakiem, lat temu ale nigdy wiecej lepszej rady nie dostalem i pamietam ja do dzis.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>andyopole</i> 29-03-2016 01:18 ]




Odkopałem stary wątek.
Dokładnie takie treści są sprzedawane kurantom na kursie. Trzeba:
1. Nie robić niebezpiecznych błędów;
2. Być gotowym na błędy innych kierowców;
3. Zaakceptować błędy i nie szukać rewanżu.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2020-02-03 02:33:04 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Też nie masz co robić tylko się wykopaliskami zajmujesz. Zamknąłem wątek puentą i nikt już nie miał nic do dodania. :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,