MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd z kraju

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 6 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

NoNickname

Post #1 Ocena: 0

2016-02-19 12:41:07 (8 lat temu)

NoNickname

Posty: 1997

Kobieta

Z nami od: 10-02-2011

Skąd: *

Inwestować w przeprowadzkę możesz... z własnego do własnego mieszkania, ale nie wynajmowanego pokoju.

Nawet jeżeli jest to wynajmowany pokój od przyjaciół, to nie masz kompletnie żadnej gwarancji, że wszystko będzie OK i będziecie tak wspólnie sobie żyli długo i szczęśliwie - czego Ci osobiście życzę, ale życie pisze różne scenariusze...

Co będzie w przypadku, jak po pierwszych dniach zachwytu spowodowanym spotkaniem, zmianą miejsca zamieszkania, czy nową pracą, radość przygaśnie, bo dojdziesz do wniosku, że za dużo im płacisz za pokój w stosunku do własnych zarobków, że oni zarabiają na Tobie, podczas gdy Tobie ciężko jest odłożyć każdy grosz(?)

Co jeśli okaże się, że Twoi przyjaciele, nie są już tacy jak byli, i zmienili się na tyle, że nie będziesz w stanie w ogóle z nimi mieszkać?

Będziesz przeprowadzała się z całym, przywiezionym z Polski majdanem znowu? - zapewniam Cię... to dopiero będzie ból głowy.

Porozmawiaj z nimi, żeby we własnym zakresie załatwili Ci jakieś miejsce do spania, np. łóżko polowe to koszt od 15 funtów, które możesz im potem zwrócić - a jeżeli odpowiedzą, że nie są w stanie, bo "cośtam", to na Twoim miejscu poważnie przemyślałabym to, czy można na nich naprawdę polegać.

Zresztą nie wiem, jakie ustalenia między Wami zapadły, więc ciężko cokolwiek radzić, prócz tego, żebyś jednak kierowała się metodą ograniczonego zaufania.

[ Ostatnio edytowany przez: NoNickname 19-02-2016 12:44 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2016-02-19 14:05:56 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-02-19 08:49:22, Justyna08 napisał(a):
Przeprowadzić chcę się do Londynu :) a mam tam znajomych, którzy mają dom i u nich będę wynajmować pokój, tylko że powiedzieli mi, nie ma tam żadnego wyposażenia, znaczy w tym moim przyszłym pokoju. No i stąd moje pytanie :-]
czy opłaca mi się zapłacić za przewiezienie łóżka, jakiś podstawowych rzeczy czy lepiej tam kupić wszystko?




Moze najpierw sie upewnij ze ilosc centymetrow kwadratowych i wysokosc pokoju wystarcza by pomiescic meble, ktore masz.

Nie warto az tak sie klopotac.

Dmuchany materaci walizka na poczatek. Moze jakis wieszak.

Po kazdej wypacie cos sobie odlozysz i kupisz na miejscu.

Nie jest zdrowo spac na uzywanym materacu nie wiadomo skad przytarganym. Nie wiadomo co mozesz alapac. To nie PL.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-02-19 14:25:28 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2016-02-19 15:28:02 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Boję się o Ciebie koleżanko... Dobrze rozważyłaś ideę opuszczania kraju w ogóle?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Justyna08

Post #5 Ocena: 0

2016-03-15 09:41:43 (8 lat temu)

Justyna08

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 08-02-2016

Skąd: Perth

Dzięki za wszystkie podpowiedzi :)

chyba rzeczywiście ograniczę się tylko do zabrania ubrań i najpotrzebniejszych rzeczy.

Najwyżej jakiś materac kupię tam :)

trzymajcie kciuki ! :-]:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomek124

Post #6 Ocena: 0

2016-03-17 10:00:48 (8 lat temu)

tomek124

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2016

Skąd: Bedford

również odradzam Londyn bez specjalistycznej wiedzy zarobisz najniższa krajową a koszty życia tam są ogromne, lepiej pojechać gdzieś na północ taka sama najniższa krajowa a koszty życia o wiele mniejsze :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Justyna08

Post #7 Ocena: 0

2017-04-20 10:33:04 (7 lat temu)

Justyna08

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 08-02-2016

Skąd: Perth

Trochę minęło od ostatniego postu, ale muszę przyznać że mieliście rację. Wszyscy. Łącznie z tym że przyjaciele to już nie są przyjaciele. Za małą klitkę z nieszczelnym oknem płaciłam jak za zboże, w wolnych chwilach zajmowałam się ich dziećmi jak oni chcieli wyskoczyć na zakupy czy do znajomych. Poza tym słyszałam że "Tu jest Anglia, tu się za wszystko płaci" - eks-koleżanka powiedziała mi to nawet po tym jak byłam tak chora, że nie miałam siły zorbić sobie jedzenia i poprosiłam ją żeby mi dała trochę tej co ugotowała... Także masakra. Nie mówiąc o tym, że ich angielski mimo kilku lat w UK jest bardzo słaby i to jak załatwiałam szkołę dla ich syna, omawiałam macierzyński w jej pracy i chodziłam po urzędach. Głupia byłam bo złamanego funta nie wzięłam za to, a mogłam powiedzieć "Tu jest Anglia, tu się za wszystko płaci"
Wytrzymałam pół roku. A to i tak było za dużo, ale na początku bałam się cokolwiek sama załatwić czy im postawić (tak, wiem... o ja głupia).
Koniec końców, dziś jestem na wakacjach w PL, i za tydzień wracam do Perth - tam się przeprowadziłam po wyprowadzce od znajomych (nie obyło się bez komentarzy jaka to jestem niewdzięczna).
znajoma z pracy mi to zaproponowała i decyzję podjęłam w minutę :D Tomek124 - miałeś rację - północ jest dużo lepsza :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #8 Ocena: 0

2017-04-20 10:53:10 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Gratulujemy zmian na lepsze w takim razie ;-)

Tak trzymaj. Ale tez nie odcinaj sie od ludzi zbytnio.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Justyna08

Post #9 Ocena: 0

2017-04-21 10:36:29 (7 lat temu)

Justyna08

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 08-02-2016

Skąd: Perth

Nie zamierzam ;) ale człowiek uczy się na własnych błędach, więc teraz może być już tylko lepiej. :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #10 Ocena: 0

2017-04-21 15:14:42 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-04-21 10:36:29, Justyna08 napisał(a):
Nie zamierzam ;) ale człowiek uczy się na własnych błędach, więc teraz może być już tylko lepiej. :)


A jeszcze lepiej będzie jeżeli będziesz uczyła się na błędach popełnionych przez innych.
Twój przypadek nie jest jedynym, znam jeszcze przykrzejsze.

Powodzenia.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,