MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd z kraju

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 60

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

adisio

Post #1 Ocena: 0

2015-11-06 08:43:17 (8 lat temu)

adisio

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2015

Skąd: londyn

jestem samotnym ojcem 6 letniej gwiazdy, planuje w lutym wyjechać z Polski tylko muszę się przygotować, w kraju raczej życie ciężko układać zwłaszcza że teraz mieszkamy 40 kilometrów od wawy i ciężko mi utrzymać się poza miejscem gdzie obecnie z córką przebywam czyli coś na kształt ośrodka dla bezdomnych rodzin. mam dopiero 37 lat i wierze że mogę sobie i córce ułożyć życie w Anglii. chcę załatwić dokumenty i jakiś zapas funtów na strat żeby nie jeść powietrza, poszukuje pomocy w związku z przedszkolem ewentualnie szkołą dla małej, szukam polskich społeczności czy organizacji, nie brakuje mi nic aby pracować , nie jestem chamem czy niewiadomo kim, poprostu chce dac sobie i córce szanse na lepsze życie, prosze o pomoc ktoś coś?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2015-11-06 09:45:44 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28846

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Twoj glowny problem, to zapewnienie opieki dla corki, jak bedziesz w pracy. Owszem, pojdzie do szkoly, ale ktos musi ja zaprowadzic i odprowadzic. Polecam omijac Londyn, zeby koszty zycia byly jak najmniejsze.

A w jakim charakterze chcesz pracowac i jak z Twoim angielskim?

Poczytaj watki na forum Jade do UK - http://www.mojawyspa.co.uk/forum/91/Jade-do-UK

Szczegolnie te, o samotnych matkach, bo bedziesz mial takie same problemy jak one.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2015-11-06 10:20:42 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

O polskich organizacjach, zwłaszcza pomocowych, zapomnij. To tak nie działa. Będziesz zdany na siebie i korzystanie z instytucji brytyjskich.
Ew. - na to forum. Tu pomagają, naprawdę, jak umiejętnie podejść... A ZWŁASZCZA NIE PYTAĆ O TO, CO JUŻ ZOSTAŁO TU WYJAŚNIONE (i nie za bardzo, a przynajmniej nie od razu, pytać o benefity).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

adisio

Post #4 Ocena: 0

2015-11-06 16:44:43 (8 lat temu)

adisio

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2015

Skąd: londyn

hmmm, mój angielski jest spoko, ale .....kurcze Londyn jest moim celem...chociaż....zacząć gdzie indziej tez mogę, zależy mi na obeecności polaków (sporej) , najbardziej właśnie martwie sie o córcie, dałem sobie trzy miesiące do wyjazdu aby poznać jak najwięcej osób, wiem że istnieją polskie społeczności, kościoły(protestanckie) tez nim jestem i z Bożą pomocą chciałbym znaleźć taki punkt startowy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

adisio

Post #5 Ocena: 0

2015-11-06 16:46:10 (8 lat temu)

adisio

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 06-11-2015

Skąd: londyn

jeżeli chodzi o prace to nie pogardzę niczym co mogło by zapewnić mi i córce byt

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2015-11-06 18:06:28 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Londyn, samotny rodzic z dzieckiem, brak konkretnego zawodu - to nie rokuje dobrze.
Londyn jest drogi to oznacza że jeśli nie masz dobrej pracy (specjalistycznej) to zarabiasz za mało aby żyć na sensownym poziomie. Chyba, że chcesz mieszkać z córką w wynajmowanym pokoju, w mieszkaniu z innymi.

Posiadanie dzieci jest na tyle drogie w Londynie, że wiele matek nie idzie do pracy, bo to co zarobią muszą oddać na opiekę nad dzieckiem...

[ Ostatnio edytowany przez: AgentOrange 06-11-2015 18:07 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2015-11-06 18:18:41 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28846

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A po co Ci ta spora obecnosc Polakow?

W Londynie bedziesz za przeproszeniem glodowal za jedna pensje, jesli nie bedziesz zarabial przyzwoitych pieniedzy. Im mniejsze/tansze miasto, tym bedziesz mial lepsza jakosc zycia.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: 0

2015-11-06 18:25:43 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Co do pracy matek z małymi dziećmi... to ta praca nie ma sensu finansowego. Musiałaby zarabiać około 3000 minimum aby ta praca miała sens...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2015-11-06 18:57:51 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2015-11-06 19:51:02 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

adisio- czymy powinismy zrozumiec ze zamiesciles swoj post bo szukasz osob/zgrupowan, organizacji polonijnych jakie ci zalatwia dach nad glowa, prace, i pomoga zorganizowac opieke/szkole dla dziecka?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,