MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 2 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2015-05-26 23:37:45 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
chodziło o jakiś wybryk chuliganski podczas meczu ale nie pamiętam dokładnie co, tak czy siak nie było to nic poważnego, dodam ,że nawet nie zostałem skazany, sędzia powiedział, że zatrzymanie mnie na lotnisku i to ze nie poleciałem do Polski na święta to będzie dla mnie wystarczająca kara,


Jak prokurator nie wycofal oskarzenia, to nie jest mozliwe ze sama dobra wola zatrzymala proces sadowy. Moze dpstales warunkowy wyrok, polegajacy na tym ze jak nie popelnisz zadnego wystepku w ciagu np 12 miesiecy to sam fakt tego warunku na twoim karku byl kara. Mozesz zlozyc wniosek sam o wyciag z policyjnego rejestru na swoim koncie.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

franio11

Post #2 Ocena: 0

2015-05-27 00:12:30 (9 lat temu)

franio11

Posty: 387

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 01-05-2015

Skąd: SthWest

A racja. liczba licencji jest ograniczona. trzeba czekać az sie pojawi/zwolni miejsce. to tak jak u nas (od gminy czy miasta to zależy).

Spróbuj na PCO (prywatny kierowca z samochodem osobowym); jak "Driver" - ten w filmie :-) też tez trzeba mieć licencje.

https://www.gov.uk/driving-licences-private-hire-taxis-london/renewing-your-private-hire-licence

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #3 Ocena: 0

2015-05-27 00:14:10 (9 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-05-27 00:12:30, franio11 napisał(a):


Spróbuj na PCO (prywatny kierowca z samochodem osobowym); jak "Driver" - ten w filmie :-) też tez trzeba mieć licencje.



Takie coś to może uzyskać każdy. Czarna taksówka to zupełnie coś innego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #4 Ocena: 0

2015-05-27 00:22:02 (9 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Franio, kierowca minicaba moze byc kazdy. Kierowca black caba w Londynie - tylko wybrani.

Zdanie testu "the knowledge" co jest osiagnieciem niebywalym to dopiero poczatek. Szansa na to, iz po otrzymaniu kwalifikacji uda Ci sie dostac wolna licencje jest jak wygranie powiedzmy "5" w lotka. Liczba licencji jest ograniczona, liczba chetnych dluga, a kierowcy maja prawo odsprzedawania swoich licencji, z czego chetnie korzystaja. Koszt odkupienia rowna sie zazwyczaj rocznym zarobkom. Bardzo dobra inwestycja patrzac na to ile taki kierowca zarabia.
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2015-05-27 07:30:20 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-05-26 23:37:45, Adacymru napisał(a):
Cytat:
chodziło o jakiś wybryk chuliganski podczas meczu ale nie pamiętam dokładnie co, tak czy siak nie było to nic poważnego, dodam ,że nawet nie zostałem skazany, sędzia powiedział, że zatrzymanie mnie na lotnisku i to ze nie poleciałem do Polski na święta to będzie dla mnie wystarczająca kara,


Jak prokurator nie wycofal oskarzenia, to nie jest mozliwe ze sama dobra wola zatrzymala proces sadowy. Moze dpstales warunkowy wyrok, polegajacy na tym ze jak nie popelnisz zadnego wystepku w ciagu np 12 miesiecy to sam fakt tego warunku na twoim karku byl kara. Mozesz zlozyc wniosek sam o wyciag z policyjnego rejestru na swoim koncie.


Ada jak złożyć taki wniosek? Online czy wystarczy przejść się na najbliższy komisariat policji? Ile takie coś kosztuje?

Franio ja nie chce zrobić PCO tylko chce być kierowcą czarnej taksówki i jeśli DBS nie stanie mi na przeszkodzie to będę do tego dążył :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrLondon

Post #6 Ocena: +1

2015-05-27 18:50:45 (9 lat temu)

MrLondon

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 27-05-2015

Skąd: London

Tak sie sklada, ze jestem w trakcie robienia Knowledge. Jest to bardzo trudne osiagniecie wrecz niemozliwe ( ze 100% zaczynajacych, 75% nigdy tego nie konczy).

Moze to zajac pomiedzy 3-5 lat, wszystko zalezy od Twojego zaangazowania.

Jesli myslisz, ze mozesz zrobic to w wolnym czasie to mozesz sobie darowac... To jest droga przez pot i lzy, jezeli myslisz, ze przesadzam to zapytaj jakiegos nowego cabbie ( na zielonej karteczce za szyba licencja okolo 77000)

Wiedza jaka musisz pojac to 6 mil radius od Charing X station, co na to sie sklada: KAZDA nawet najminiejsza uliczka, okolo 10-12 tysiecy punktow, jest to wszystko od pubow, restauracji, komisariatow, cmentarzy itp.

Zeby zostac London Cabbie musisz przejsc przez 4 etapy egazminow

przez tak zwany map test, pozniej przez etap egzaminow co 56 dni, nastepnie co 28 dni i nastepnie co 21 dni. Na kazdy etap sklada sie okolo 4 egzaminow ( oprocz map test- tylko jeden egzamin).

Egzaminy to juz jest inna historia. Jedynie co moge powiedziec to jak potocznie nazywa sie budynek egzaminacyjny Palestra Building ( tzw. House of Terror)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2015-05-27 19:24:39 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Rozmawiałem wczoraj z jednym z taksówkarzy na Canary Wharf. Powiedział ze zdawał jakieś 2 i pół roku, fakt nauka miasta jest trudna ale da się to zrobić. On poświęcał na to jakieś 16-20h tygodniowo, co rozkaladal na 4 dni i robił 2 godziny jazdy dziennie i 2 godziny call-over.
To że trzeba znać 6 mil naokoło Trafalgar Square to wiem ale oprócz tego jest jeszcze 9 stref naokoło tych 6ciu mil. Ile z nich musze zdać na początek? Jedne źródła w internecie mówią ze jedna a inne ze żadnej. Rozumiem ze na green license trzeba wszystkie 9 tak? To raczej wyzwanie na kilkanaście lat a nie te 6 mil. Czy jak zdam tylko te 6 mil naokoło Trafalgar Square to co wtedy? Dostane licencje?

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 27-05-2015 19:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrLondon

Post #8 Ocena: 0

2015-05-27 20:16:43 (9 lat temu)

MrLondon

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 27-05-2015

Skąd: London

Powiem Ci tak to nie jest TYLKO 6 mil, to jest naprawde ogromna ilosc ulic i punktow.

Jesli chodzi o te strefy to sa tak zwane suburbs i zdajesz je po tym jak zdasz Knowledge of London, ale to juz jest tylko formalnosc.

Zdawal to 2.5 roku to jest prawdopodobne, tylko nie powiedzial ile mu to zajelo od kiedy wyjechal na pierwsza runde Manor House Station to Gibson Square.

Z doswiadczenia wiem, ze skoro poswiecal 16-20h tyg. to troche mu zajelo...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2015-05-27 21:05:22 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Właśnie doczytałem wszystko i za zdanie tych 6 mil odrazu masz Green License , a możesz zdawać tylko na yellow license wtedy zdajesz tylko 1 z 9 sektorów (tych naokoło 6 milowego okręgu) jeśli zdasz więcej niż 2 to tez możesz otrzymać Green License. Dobrze zrozumiałem? Zdanie tych 6 mil to ciężka sprawa ale nie niemożliwa, znam całe Tower Hamlets, prawie całe City, polowe Hackney i połowę Islington. Także po przegladnieciu tej mapy 6mil jednak się zdecyduje. Nie zaczynam od zera. Gdybym wcale nie znał miasta to dałbym sobie spokój. Między pracami mam codziennie 4-6 godzin przerwy. Druga prace mam w centrum. W niedziele sobie będę odpoczywał a w resztę dni dawał z siebie wszystko :) Mogą być wzloty i upadki ale mam nadzieje ze się nie poddam. Tylko ten DBS. Jak to pójdzie ok to wszystko się może zdarzyć ;)

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 27-05-2015 21:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #10 Ocena: 0

2015-05-27 21:14:35 (9 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

akurat jestem na biezaco, bo pracuje z kierowca black cab'a... 8-)

licencje zrobil w w niecale 3 lata, poswiecajac jakies 3-4h dziennie, czyli owe +/-20h tygodniowo przemierzal Londyn na skuterze (podobniez jest/byl koles co robil to na rowerze)

sa 4 ksiazki, czyli etapy i jak wyzej napisane kupa egzaminow, niektore sa platne calkiem sporo (znaczy wszystkie sa, ale np. przejazdzka cabem przez 15min. kosztuje 150 plus cos tam za wynajem - to ostatni egzamin)

jesli chodzi o egzaminy, to zalezy od egzaminatora - jak opowiadal, to zasada jest jak najkrotsza trasa z punku A do B (czyli, przylozenie sznurka na planie miasta) i trzeba znac wszystkie obhazdy, skroty (w razie korka) czy miejsca do zaparkowania - narzekal, ze woko Charing Cross pobudowali jakies przewezenia i pasazerow musi 'wyrzucac' kilkadziesiat metrow obok stacji...

to naprawde ogromna ilosc informacji, bo tzrba znac miejsca - wsiada koles i mowi, ze do Fabric chce, albo podaje nieistniejacy adres (tu czasem lingwistyka zawodzi - np. Victoria Place jest kilka w Londynie, wiec do ktorego chce jechac?)

ps. na pocieszenie dodam, ze kumpel jego do dzis jest w polowie kursu a wystartowali razem jakies 4 lata temu... :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,