MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 37 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 37 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Anula1234

Post #1 Ocena: 0

2017-12-05 16:25:05 (6 lat temu)

Anula1234

Posty: n/a

Konto usunięte

Gratulacje Wielim 👍🚕

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-12-05 20:18:33 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzięki wszystkim za dobre słowa.
Jeszcze tylko finał i koniec. Na finał czeka sie jakieś 6-8 tygodni od złożenia aplikacji która powinna przyjść do mnie poczta jeszcze w tym tygodniu. Finał to jeden test ustny z tym ze pytań jest 6 a nie 4. Wszystkie muszą być z książki wiec wystarczy wykuc się ich na pamięć chociaż mam zamiar przejechać wszystkie wokół Heathrow jako ze nigdy tam nie byłem . Wszystkich tras jest chyba około 120 , jeszcze nie wiem jitro jadę do szkoły po książkę , mapę M25 juz mam by rysować wizualizacje tras. Finał zawsze jest w poniedziałek, jeżeli zdam to dostane zaproszenie na piątek w tym samym tygodniu dla mnie i rodziny gdzie zostanie mi oficjalnie wręczona licencja i gratulacje . Od tej chwili będę mógł odrazu wynająć albo kupić taksówkę i pracować tylko i wyłącznie dla siebie , bez żadnych pośredników, gdzie chce , kiedy chce i jak długo chce.
Małe podsumowanie - dojście do finału, czyli zdanie podstawowej części Knowledge of London zajęło mi dokładnie 2 lata 6 miesięcy i 4 dni . Nie jestem w stanie powiedzieć ile godzin spędziłem przy nauce ale napewno kilka tysięcy .Na dwóch skuterach licząc tylko KOL zrobiłem między 20 a 30 tysięcy mil .Przy mapie spędzalem od roku 5 do 7 dni w tygodniu po 3-6 godzin dziennie . Egzaminów łącznie miałem 14 - jeden pisemny i 13 ustnych w tym jeden niezdany by pozniej zdać wszystkie 12 z rzędu . Mam test pisemny zdałem 10 października tamtego roku a pierwszy egzamin ustny miałem 21 listopada tego samego roku .Ogólnie dostałem jedno "D" , dziesięć razy "C" i dwa razy "B" , niestety nigdy nie dostałem "A" ale bylem dwukrotnie bardzo blisko

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #3 Ocena: 0

2017-12-05 20:21:23 (6 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

To kiedy zasiądziesz za sterami czarnej taksówki wielim?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-12-05 20:23:45 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-12-05 20:21:23, MrMaverick napisał(a):
To kiedy zasiądziesz za sterami czarnej taksówki wielim?


Prawdopodobnie gdzieś w okolicach połowy albo końca stycznia. Wątek jeszcze się nie skończy. Będę opisywał wrażenia z pracy i wszystkie formalności by innym którzy pójdą w moje ślady było łatwiej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #5 Ocena: 0

2017-12-05 20:31:23 (6 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Cytat:

2017-12-05 20:23:45, Wielim napisał(a):
Cytat:

2017-12-05 20:21:23, MrMaverick napisał(a):
To kiedy zasiądziesz za sterami czarnej taksówki wielim?


Prawdopodobnie gdzieś w okolicach połowy albo końca stycznia. Wątek jeszcze się nie skończy. Będę opisywał wrażenia z pracy i wszystkie formalności by innym którzy pójdą w moje ślady było łatwiej

Pisz co dalej i jak to wszystko działa, bo przetarłeś szlak i możesz komuś pomóc w tym temacie. Tak trzymaj wielim.*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2017-12-06 21:01:42 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

taka ciekawostka , na poczatku kilka tego watku kilka osob twierdzilo ze zdanie egzaminow i dostanie licencji to jeszcze nic , nalezy ustawic sie w kolejce o pozwolenie na jezdzenie , ba nawet odkupic od innego taksiarza ktory przechodzi na emeryture za niemala kwote i ... rzeczywiscie tak jest , ale w innych miastach UK albo obrzezach Londynu , czesto latami trzeba czekac na swoj czas bo emeryci oddaja swoja licencje zazwyczaj komus z rodziny albo sprzedaja za gruba kase. Wszedzie ale nie w tradycyjnych londynskich taksowkach , egzamin w Knowledge of London jest zupelnie wystarczajaca ochrona przed zalewem miasta millionami black cabow . Chcoaz zdarza sie ze TFL odmawia przyjecia w danym czasie studentow na dany sektor - bo orpocz licencji ktora ja robie - Green Badge All London , jest jeszcze licencja Yellow Badge na jeden z 9 sektorow Londynu poza centrum. Zdac go duzo latwiej ale pasazerow mozna zabierac tylko z terenu sektora ktory zdalismy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-12-09 16:13:05 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dobra koniec swietowania , trzeba przygotowac sie do finalu. W miedzyczasie przyszla poczta aplikacja z TFL o licencje i nowy DBS (o ktory aplikowalem juz kilka tygodni temu poinformowany przez znajomych ze lepiej aplikowac jak czuje sie ze niedlugo koniec , zaoszczedzi sie duzo czasu). Aplikacje wypelnilem i dzis wyslalem. Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok , pojdzie sprawnie i za kilkanascie dni dostane telefon z zaproszeniem na final.
Ubieglej nocy wsiadlem okolo godziny 20 w samochod i pognalem na lotnisko Heatrow by byc na nim po 21 , gdy nie bedzie korkow. Zrobilem 10 runsow z ksiazki pomiedzmy terminalami np Terminal 2&3 to Terminal 5 czy Heatrow Taxi Feeder Park to Terminal 4 etc . Powiem tak - w samochodzie ksiazki nie dalo mi sie nigdzie zawiesic , a nawet jezeli to i tak nie ma oznaczej na drogach lotniskowych wiec i tak bym sie zgubil . Z pomoca przyszla aplikacja na telefon London A-Z map gdzie mozna sobie wczesniej nakreslic mape i puscic trackera GPS i podazamy nakreslona linia. Jednak i to nie bylo latwe bo co chwile ronda a na aplikacji niedokladnie widac ktory zjazd. Na poczatku bylem sfrustrowany ale pozniej wpadlem na pomysl ze chyba najlepiej podazac i z aplikacja i ze znakami na lotniskowych drogach i wkoncu jako tako przejechalem te trasy. Okolo godziny 1:30 wybralem sie w trase z lotniska Heatrow na stacje East Croydon - ponad 30 mil i z 50 ulic po drodze. Na szczescie bylo zupelnie pusto i przejechalem to w godzine z hakiem przy okazji uniknalem zderzenia z lisem :) wybiegl mi na droge , bylo ciemno ale zauwazylem go i zahamowalem , dalem po klaksonie ale przynioslo to zly efekt - lis sie przestraszyl , zdezorientowal i zatrzymal na szczescie i tak udalo mi sie go ominac a na tej drodze mknelem 50mil , niby taki tam byl limit ale w nocy moze lepiej zwolnic nastepnym razem :) Tak czy siak w domu bylem okolo 4 rano.
Rozmawialem ze znajomymi ktorzy juz maja licencje , mowia zebym nie jezdzil tych tras mimo ze TFL tak zaleca bo zajmie mi to wieki. Najlepiej przejechac trasy wewnatrz lotniska Heatrow , objechac trasy wokolo London City Airport a reszty po prostu wykuc sie na blache przy mapie z ksiazka, jako ze te trasy i tak mi sie nie przydzadza a nawet jezeli to i tak nie zapamietam ich po jednym przejechaniu wizualnie . I tak chyba zrobie , teraz nauka przy mapie i 120 tras do wykucia , niektore bardzo dlugie jak wczorajsza na East Croydon a niektore tylko kilka ulic , niektore znam sila rzeczy bo jezdze po nich do pracy itd .

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 09-12-2017 16:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2017-12-18 14:51:52 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Aplikacja o licencję przeszła weryfikacje i jest już data finału - 8 stycznia 2018. Ewentualne zdanie ostatniego testu da mi zaproszenie na prezentacje i badge day w piątek 12 stycznia 2018 dla mnie i całej rodziny. Po tym będę mógł już wsiąść w taxi i pracować.
Narazie przygotowania do finału idą dobrze , nauczyłem się już na pamięć wszystkich tras z Heathrow czyli mniej więcej połowę książki .Teraz pozostałe trasy z innych części przedmieść Londynu. Postawiłem sobie za cel wykuc się ich wszystkich do końca roku a później jeszcze tydzień na powtarzanie .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #9 Ocena: 0

2017-12-21 14:42:54 (6 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Szufla Wielim,

U Ciebie już zupełnie inna rzeczywistość w tym momencie na pewno w porównaniu do mnie. Ja siedze dalej w mapkach i staram się to poskładać do kupy jakoś a Ty już pewnie myślisz którą choinkę zapachową wybrać do swojego caba hehe :)
Ostatnio pogoda się poprawiła jeśli chodzi o temperaturę, mam nadzieję że tak już zostanie na jakiś czas co bym nie zmarzł za bardzo.

Jako że nadal staram się brnąć jak tylko mogę, mam niestety coraz więcej znaków zapytania z róznymi kwestiami.
Dziś mi chodzą po głowie kwestia punktów taich jak rózne stacje metra itd i możliwość SD i Leave ich w różnych miejscach np:

Stacja Leicester Square - mapki wizzan mówią jako lokalizacje Charing Cross Rd - i to będzie w dodatku LOL bo tam światła na wprost wejścia są. Jednak jest też wejśćie do tej stacji nma Cranbourn St LOR i stąd mamy możliwość jak wiesz prawo lub lewo Charing Cross Rd także sta jest dużo wygodinej wystartować myślę.
Czy dobrze rozumiem że sam sobie wybierasz miesjce z którego Ci jest wygodniej pociągnąc linie lub zrobić Set down? Jesli jesteś zapytany o taki punkt na egzaminie to co byś odpowiedział? charing cross road? myślę o tym bo co jak potem punkt będzie na północ i wygodniej było właśnie zacząć z cranbourn st?

Inna sprawa choć podobna która mi chodzi po głowie może błacha ale nie daje mi spokoju to np trasa wizzan z Baker street station do Halkin St. Czy wiesz czemu ona zaczyna się z Marylebone rd i potem w lewo w Allsop pl i znów w lewo baker st zamiast wystartować prosto z Baker St LOL jako że jest tam wejście na stacje również i nie mówisz tego kółka robić wtedy?

Trochę to chaotycznie wszystko brzmi chyba choć mam nadzieję że czaisz o co mi chodzi. Dzięki Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2017-12-21 19:08:41 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

siema
Narazie nie mysle o zawieszaniu odswiezacza bo mam jeszcze final na glowie za dwa i pol tygodnia. Tras ucze sie na pamiec , codziennie po kilka , tak z 6-8 plus powtarzam stare. Zajmuje to jakies 3-4 godziny dziennie. Ale jakby mial je wszystkie przejechac na zywo to pewnie kilkanascie godzin dziennie bo to dosc dlugie trasy. Narazie nauczylem sie 92 z 128 tras takze wiekszosc juz wkulem.
Co do stacji to jak ma kilka wyjsc to wybierasz ktore Ci pasuje, albo najlepiej zapytaj sie egzaminatora ktore wejscie go interesuje , powiedz ze znasz 3 , egzaminator musi widziec ze Ty dosonale znasz polozenie pointsa i o to wlasnie chodzi. Ostatnie moje pytanie bylo do Manor House Station , przyjechalem z Seven Sisters Road powiedzialem ze skrecam w lewo w Green Lanes i wejscie do stacji jest zarowno po lewej jak i po prawej .
Co do pytania o trase z Baker St Station , podejrzewam ze te na Marlyebone Road to jest glowne wejscie , mozesz rowniez zostawic stacje na Baker Street jak Ci latwiej , tu rowniez zapytaj egzaminatora. Czasami niektorzy zadaja podchwitliwe pytanie np Baker Street Station to np King Cross Station i zaznaczaja ze stacja ma byc opuszczona z wejscia ktore znajduje sie na Baker Street , haczyk w tym ze z Baker Street jest zakaz skretu w lewo w Marylebone Rd . Runsy z ksiazek to nie jest tak jak TFL chce zeby bylo tylko tak jak szkola wyobraza sobie najkrotsza trase z A do B . Im wiecej wyjsc ze stacji znacz tym lepiej. Widze ze przygotowujesz sie lepiej ode mnie , bo ja nigdy nie zwracalem na to uwagi dopoki nie poszedlem na egzaminy :) a im wczesniej tym lepiej . Szerokosci , pewnie juz w nadchodzacym roku zaczniesz apperancy , Zycze Ci w nich powodzenia i szybkiego zdania KOL . Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 37 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 36 | 37 | 38 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,