MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 34 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 33 | 34 | 35 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 34 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AlmostFamous

Post #1 Ocena: 0

2017-10-24 22:11:09 (7 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-10-24 20:58:41, AgentOrange napisał(a):
Jak płacisz kartą w blackcabie to pierwsze co wyskakuje na terminalu to pytanie ile cchesz dać napiwku. Nie ma opcji 'nie chcę dać napiwku' - chcą się sępy nachapać ale mam nadzieje że uber będzie dalej działał i relikt wiktoriański upadnie keidyś.


Zapewne wystarczy wpisać 0 (zero) i po sprawie. Choć mogę się mylić...

Wielim - szacun. Trzymam kciuki *THUMBS UP*
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-10-25 05:28:33 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzięki. Masz rację wystarczy wpisać zero. Opcja z pytaniem o napiwek jest obecna w większości terminalow w usługach. W większości restauracji tak jest , ba są nawet restauracje gdzie przymusowo dołączają 10% do rachunku i nazywają to "service charge " , ale chwila przecież te wszystkie kelnerki i kucharza mają zapłacone za prace. Ja zawsze daje napiwek w restauracji, głupio nawet nie dać , chyba że występuje ten przymusowy service charge .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #3 Ocena: 0

2017-10-25 20:03:07 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Wielim przede wszystkim gratulacje, jesteś naprawdę blisko i chyba już nie wątpisz że Ci się uda. Tym bardziej podziwiam bo tak jak ja robisz to part time gdyż oboje nie możemy sobie pozwolić na rzucenie pracy i liczyć na wsparcie rodziny jak robi większość brytyjczyków.
Innymi słowy idzie Ci to rónie szybko jak nie szybciej jak tym którzy są full time a to dodatkowy powód do dumy :)
Ja osobiście dałem sobie 4 lata biorąc pod uwagę okoliczności swoje ale kto wie może uda mi prześlizgać jakoś szybciej. Tutaj chyba też trzeba na szczęście liczyć niestety.

Co do ostatnich ataków na Ciebie to trochę też pośrednio są one na mnie bo jade na tym samym wózku i te same marzenia mną kierują co Tobą. To że jestem lata świetlne za Tobą to inna rzecz :)
Kolega Ludzik naśmiewał się że wpakowałeś się w cały proces bazując na opinie jakiegoś tam kolegi z pracy na skuterze. Ja natomiast miałem okazje poznać kilku cabbies swego czasu w mojej byłej pracy i to oni mnie zarazili myślą o przejściu przez ten proces aby zdobyć licencję. Potem udało mi się trafić na ten wątek co tylko upewniło mnie w decyzji.
Wiem że to robota jak żadna inna i zarobki są w głownej mierze uzależnione od tego ile się włoży siebie samego. Głownym atutem jest niezależność czasu pracy. Kiedy chcę to jadę a robota zawsze na mnie czeka na mieście, ciężko o taki atut gdziekolwiek indziej i pomimo że czasy się zmieniają to black caby na pewno będą śmigały nadal po Londynie i pewnie niejednego co teraz wieszczy ich rychły koniec przyżyją.

Na koniec pytanie do Ciebie Wielim odnośnie ostatniego egzaminu. Pisałeś że pomogło Ci umiejętne łączenie punktów ze sobą. Co konkretnie masz na myśli? :)

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-10-25 20:36:33 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzieki Krak za fajnego posta. Ja nie przejmuje sie innymi wypowiedzami , tym bardziej nie rzuce tego z powodu anonimowej osoby z forum ktora nie siedzi w temacie. Moja nauka jest bardzo chaotyczna, jak zaczynalem nawet nie sadzilem ze tak skomplikowany i ciezki jest system egzaminow i ze tak duzo nauki mnie czeka , myslalem ze zrobie tylko bluebooki i bedzie po wszystkim. Moze to i lepiej bo pewnie bym sie przerazil i nigdy bym tego nie zaczal. Tak naprawde najwieksza pomoc uzyskalem z grupy na Facebooku , naprawde mozna sie duzo dowiedziec , jezeli nie wszystkiego o knowledge of London. Masz racje idzie mi bardzo szybko, szczegolnie zaskoczony jestem egzaminami bo po pierwszym niepowodzeniu udalo mi sie zdac 10 egzaminow z rzedu, w ostatniej rundzie prowadze 2:0 wiec moge miec duza nadzieje i wiare ze uda mi sie za pierwszym podejsciem na 21's dostac REQ. Nie ukrywam ze mnie to juz meczy , o ile na 56's mialem wolne weekendy albo chociaz niedziele to od przejscia na 28's nie mam juz tego luksusu. Dlatego licze ze uda mi sie dostac REQ do swiat Bozego Narodzenia , a pozniej juz tylko kilka tygodni do finalsa i licencji :) Z ta duma Krak to masz racje , te uczucie jak dostales kolejna pozytywna ocene jest niesamowite.
Co do Twojego pytania- chodzilo mi o to ze swietnie szlo mi polaczenie punktu poczatkowego z koncowym , idealna trasa , idealnie dobrany most , dzieki czemu linie wygladaly na naprawde najkrotsze. Sam Mr Harvey powiedzial ze z laczeniem puntkow nie mam problemow , tylko z punktami , bo w pierwszym pytaniu nie wiedizalem az pieciu !!! Gdyby nie to to dostalbym A i mialbym jeszcze blizej do konca. Ale nie ma co wybrzydzac. Umiejetnosc laczenia punktow w jaknajkrotsza trase uzyskasz po setkach , tysiacach godzin przy mapie . nie przyjdzie to odrazu , na to trzeba czasu. Im szybciej zaczniesz p2p tym lepiej dla Ciebie . Ja zaczelem strasznie pozno

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-11-13 14:55:33 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Kolejny egzamin juz na poziomie 5 (21's) . Egzaminatorem był Mr Swire którego miałem już wcześniej dwukrotnie. Jeszcze chyba nigdy nie byłem tak zdenerwowany i rozkojarzony jednocześnie jak dzisiaj. Pytania które zadał to
Glenthorne Rd - Brecknock Rd
Flodden Rd - Vietnam Embassy
Wales Farm Road - North Greenwich Station
Red Square - Wandsworth High Street

Ale udało mi się zebrać 28 puntow i bez problemu zaliczyć na C. Także jestem teraz 3:0 do przodu i brakuje mi ostatniego żadnego egzaminu by skończyć cała ta podstawę Knowledge of London I przejść do finału który jest tylko formalnością . Może to już nastąpić 4 grudnia kiedy mam następny egzamin . Narazie idzie super świetnie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #6 Ocena: 0

2017-11-13 19:26:38 (6 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-11-13 14:55:33, Wielim napisał(a):
.. Narazie idzie super świetnie


*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2017-11-13 19:42:08 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Brawo :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #8 Ocena: 0

2017-11-14 08:59:58 (6 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Dobra robota
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick

Post #9 Ocena: 0

2017-11-14 10:54:55 (6 lat temu)

MrMaverick

Posty: 472

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 05-09-2017

Skąd: x

Brawo Wielim!*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2017-11-14 20:01:25 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzieki wszystkim! Juz nie duzo zostalo ale coraz mniej sie chce :) na szczescie wyniki mnie napedzaja i mam cicha nadzieje ze jeszcze 20 dni i nie bede musial powtarzac codziennie po kilka godzin setki tras i tysiace punktow, jezdzic na skuterze (chociaz i tak juz malo jezdze ) , a zajme sie przygotowaniem do Finalu , to na czym to polega opisze gdy uda mi sie zdac nastepny egzamin

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 34 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 33 | 34 | 35 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,