MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 26 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 26 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2017-08-03 21:40:38 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

siemka , nie nie siedze przed p2p , wczesniej jezdzilem skuterem po miescie i pointowalem , a teraz mecz ogladalem . Fajnie ze juz zaczeles pointsy , pamietaj by nie robic jak najwiecej naraz bo pozniej wszystko Ci sie pomiesza , mysle ze ok 50 na dzien to max .
Po pierwsze - tylko raz probowalem robic pointsy na piechote i ... wkur.. sie co nie miara , zmeczylem sie , ulice wcale mi nie wchodzily , i to wlasnie w rejonach Strand , tez na poczatku mojego pointowania , slyszalem , ze niektorzy tak robia , mi po prostu nie podobalo sie i nie przypadlo do gustu. Ale jezeli tak Ci lepiej to czemu nie . A i pamietaj ze teraz ruch jest znacznie mniejszy niz zwykle z racji wakacji szkolnych .
Co do pointsow ktorych nie mozesz znalezc bo np zamkniete , nie zawracaj sobie tym glowy , nie ma to nie ma , jest kilka-kilkanascie tysiecy innych. Swoja droga nie wiedzialem ze Sophies Steakhouse jest zamkniete, wiem ze jest jeszcze na Fulham Road . Punkty ktore sa w ksiazce Wizzana to niby statystycznie najczesciej pytane punkty w ostatnim roku ale musisz pamietac ze to tylko podstawa . Gdy skoczysz ksiazke z wizzan bedziesz mial wiedze potrzebna do map testu i wiekszosci pierwszych egzaminow ale pamietaj ze Londyn to duze miasto i caly czas cos sie zamyka cos otwiera , w ksiazce wizzana nie ma np hotelow sieci Nadler , albo nie ma ze siec Tune a Hotel to teraz Point a Hotel , ale nie zaprzataj sobie tym glowy , narazie rob ksiazke wizzana , gdy skoczysz to zamowisz sobie ze szkoly daily sheety z codziennych pytan , sa tam rozne statystyki , nowe statystyki , bedziesz sobie zaznczal czego jeszcze nie weisz i dalej w trase i tak dopoki nie zdasz ostatniego egzaminu . Egzaminator moze Cie zapytac doslownie z kazdego punktu w Londynie a ksiazki np od wizzana to jedynie statystyki najczesciej pytanych bys nie musial sie uczyc 100 tysiecy pointsow bo nikt by tego nigdy nie skoczyl.
Jak rozpoczynalem pointsy tak jak Ty teraz ,w sumie to cala ksiazke z wizzana to przyznam ze zrobilem na odpier... Nie zaznaczalem zadnych LOL czy pierwsza w lewo i innych notatek ktore moglyby byc mi potrzebne i teraz tego zaluje gdyz duzo naprawde duzo pointsow zapomnialem tzn wiem na jakiej sa ulicy ale np nie wiem jak z nich wyjechac i znowu musze jezdzic skuterem i powtarzac , teraz duzo notuje ale tylko tam gdzie wiem ze nie zapamietam , zreszta teraz mam juz dobrze ogarniete ulice to tylko notuje po swojemu jak wydostac sie z pointsa ktory jest w bocznej uliczce np Corinthia Hotel przy Whitehall Place mozesz LOL i pozniej lewo albo prawo w Northumberland Avenue ale zeby wjechac do hotelu jako ze jest zakaz wjazdu na Whitehall Place z Northumberland Avenue musisz wiedziec ze L or R (zalezy z ktorej strony jedziesz) w Great Scotland Yard L Scotland Place L Whitehall Place SDOL

Jezeli chodzi o hotel ME to mowisz egzaminatorowi ze hotel jest na rogu Strand i Aldwych i ze mozesz opuscic z dwoch stron , ale zazwyczaj patrz gdzie sa glowne drzwi , swoja droga w tamtym tygodniu pytali o Radio Roof Bar ktore jest w tym hotelu i drzwi sa od strony Aldwych

Jezeli chodzi o Broad Court to rowniez tlumaczysz egzaminatorowi , tak jakbys to zrobil w realnym zyciu , pokaz im swoj Knowledge aby oni widzieli ze ty wiesz o czym mowisz :)

Jak masz jakies pytania to pyytaj
Jeszcze raz polecam grupe na Facebooku
The Taxi Knowledge of Lonodn
Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anciks

Post #2 Ocena: 0

2017-08-07 07:02:26 (7 lat temu)

Anciks

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 07-08-2017

Skąd: Londyn

Bardzo ciekawy temat się wywiązał.
[url=]Rejsy wycieczkowe[/url]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #3 Ocena: 0

2017-08-16 19:26:35 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Witam ponownie,

Jadę z punktami nadal powoli i staram się to robić dość dokładnie.
Skończyłem 8 pierwszych mapek gdzie w sumie jest ok 200 punktów.

Piszę bo jednak mam małego zawiasa i mam nadzieję że mnie oświecisz.
Chodzi mi o punkty w obrębie Leicester Square, np Capital Radio jakbyś to zrobił wjazd przez Cranbourn St, Left Leicester SQ East Terrace) SDOL, Leave by Irving st? choć ponoć taxi nie może wjechać na EASt oraz west terrace - sam już nie wiem mam ból głowy od tego aby rozgryźć to poprawnie i mieć to w głowie tak jak być powinno. Jest tam jeszcze kilka innych punktów które mnie nurtują ale nie chcę Ci zawracać głowy za bardzo.

Jestem członkiem grupy na facebooku o któej mówiłeś, prześledziłem wszystkie wpisy w archiwum z tego zakresu ale nadal nie znalazłem pełnej odpowiedzi.

Jeszcze sprawa z Covent Garden i np punkt Apple Store lub Museum of Transport - to mówisż np Leave bo Piazza Covent Garden forward King st itd a ten drugi Leave by Piazza forward Russel St czy jak to ma być?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)

Jak tam w ogóle u Ciebie idzie, czy nie miałeś mieć kolejnego 28's jakoś teraz ostatnio?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-08-16 20:40:07 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

siemka

wpisz na googlach leicester sq vehicles acess i pierwsza pozycja to bedzie mapka wg ktorej wjazd jest od whitcomb st a wyjazd od orange st chociaz ja jeszcze inaczej slyszalem , wiec tak szczerze sam nie jestem pewny :)

Apple Store to ja znam tylko na Regent St, moze jest jeszcze na Covent Garden a jezeli chodzi o Museum of Transport Forward Russel Street i tez mi sie tak wydaje , nigdy tego nie mialem na egzaminie , ale jakbym mial to wytlumaczylbym egzaminatorowi co dokladnie widze tak zeby wiedzial ze ja wiem gdzie to miejsce dokladnie sie znajduje i chyba o to w tym wszystkim chodzi , jezeli chodzi o pointsy to mam juz ich dosyc codziennie jakies nowe a czlowiek ma juz kilka tysiecy w glowie i zapomina wczesniejsze , zapamietuje nowe , pozniej zapomina nowe a przypomina sobie stare ...

U mnie egzamin w najblizszy piatek , chociaz duzo sie ucze to ciezko idzie , egzaminatorzy tacy jak np Patel co rusz wymyslaja nowe pointsy i potrafia zalatwic cie samymi pointsami a np Gunning ma pytania jak dotrzec z A do B nie uzywajac tej i tej ulicy , LOL i SDOL , to juz jest naprawde high level ;) szanse na piatek oceniam na pol na pol

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-08-18 12:13:19 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dziś miałem trzeci już egzamin na poziomie 4 ( 28's ). Egzaminatorem był pierwszy raz Mr Harvey. Strasznie miły gościu , dużo tłumaczył , próbował rozładować atmosferę . Mimo to w pierwszym pytaniu popełniłem głupia pomyłkę , nielegalny skręt I zero punktów . Na szczęście na pozostałe 3 pytania odpowiedziałem perfekcyjnie I dostałem max 3x10 punktów czyli 30 i dostałem upragnione C . Pytania :

Armoury sport centre - Armoury hall
Horse Guard avenue - secrets club Hammersmith
Artillery Row - Gun Pub e14
Nehru Centre - Indian YMCA

Jestem w pozycji 3:0 teraz a ze gramy do 4 wiec jeszcze jeden zdany egzamin i awansuje na 5 ostatni poziom (21's) . Gdyby nie ta pomyłka mógłbym jiz dziś dostsc max punktów i zamiast C to A które naprawdę ciężko dostać Ale liczy się jak dwa C i awansować do 21 . Ale cieszę się z tego co mam ! Krak nie poddawaj się uczyć się ciężko a niedługo Będziesz tu gdzie ja ! Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #6 Ocena: 0

2017-08-18 13:24:24 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Wielim, wielkie gratulacje! Nie mam pojecia zielonego co oznacza ten magiczny 'cabowy' jezyk ale serdecznie gratuluje.

Powodzenia na dalszych etapach :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-08-18 13:39:09 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzięki wielkie Lucy,czego konkretnie nie wiesz to Ci wytłumaczę? ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #8 Ocena: 0

2017-08-22 12:11:14 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Wow gratulacje!! lecisz przez to naprawdę!! :
Nie ukrywam że Twoje sukcesy pomagają mi w tym siedzieć i brnąć w to dalej chocmam parę kryzysów ostatnio z braku czasu oczywiście.

Wykorzystam okazję do rozwiania kilku wątpliwości :)
Sprawa taka czy Victoria Embankment jest LOL SDOL gdyż jest tam podwójna ciągła i jestem na 99% pewny że tak ale muszę mieć 100% dla świętego spokoju :)

Inna srpawa to bardziej techniczna jak robisz powtarzanie pointsów to ile dziennie średnio? i co potem robisz z tymi które miałeś na samym początku jak ja teraz powiedzmy mam 200 powtarzam je a co jak będzie ich 1500 powiedzmy w sumie czy te pierwsze 200 już olewasz z uwagi że powtórzyłeś je na tyle często że już powinny być w Twojej głowie?

Jeszce raz gratulacje

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2017-08-22 17:50:40 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Siema
Z victoria Embakment to Ci nie wyjasnie , nigdy nie mialem na egzaminie , a na FB roznie pisza , niektorzy mowia ze ok LOR/SDOR nie zwazajac na podwojna ciagla a niektorzy pisza ze mozna , ja sam osobiscie nie mam zdania , najwyzej jak bede mial na egzamnie to wtedy pomysle

Z powtarzaniem pointsow robie tak jak mi mowili w Wizzanie , powiedzmy robisz dzisiaj 40 pointsow , nastepnie powtarzasz je po powrocie do domu i nastepnie przez kolejne 7 dni , niby wtedy Ci sie utrwali w glowie . Pozniej gdy masz wiecej juz pointsow np 1500 jak wspomniales to powtarzasz ostatnie codziennie przez 7 dni a poprzednie dzielisz na grupki w zaleznosci ile masz czasu np po 200 albo po 300 dziennie az Ci sie skoncza i od nowa , ja roznie powtarzam w jeden dzien potrafie 500 a nawet wiecej a w kilka innych dni wcale ani jednego oprocz nowych , i tak juz sie pogubilem bo mam podzial na pointsy z tamtego roku z wizzan , pozniej z tego roku z EC , a teraz z daily sheetow i roznie powtarzam , z czasem sam sobie wszystko rozplanujesz .

Przy okazji dla wszystkich chcialbym wyjasnic system egzaminow . Sklada sie on z 5 podstawowych leveli plus 2 dodatkowe. Kiedys byla jeszcze jazda praktyczna czarna taksowka , "zapakowanie" inwalidy na wozku itp ale teraz chyba nie ma .

Stage 1
jest to poziom na ktorym wysylasz aplikacje do TFL i zostaje ona zaakceptowana , a student zaczyna nauke i jest oficialnie studentem Knowledge of London

Stage 2
Po przejchaniu wszystkich tras ktore zaleca TFL a jest ich 320 , zapamietaniu ich wszystkich na pamiec i znalezieniu i zapamietaniu kilkutysiecy punktow (tu zdania sa rozne , niektorzy podchodza do stage 2 znajac 1500 puntkow inni 3000 ja osobiscie znalem ponad 3000 ) student podchodzi po map testu . Jest to jedyny test pisemny . O tym jak wyglada pisalem w jednym ze wczesniejszych postow . Koszt 200 funtow za kazdorazowe podejscie do testu . Po otrzymaniu powyzej wyniku 60% student przechodzi do Stage 3 . Do map testu trzeba aplikowac na max 2 lata od daty zaakceptowania naszej aplikacji . Mozna przedluzyc o 6 miesiecy dzwoniac do TFL

Stage 3

Pierwszy level z egzaminami ustnymi . Odbywaja sie one sam na sam z egzaminatorem . Podczas kazdego z testow student bedzie mial zadane 4 pytania . Najpierw jest pytany o punkt np Mile End Hospital jezeli student nie wie pytany jest o nastepny punkt jednoczesnie egzaminator odejmmuje mu punkty za kazdy opuszczony point. Gdy student wie punkt poczatkowy pytania tzn przy jakiej jest ulicy pytany jest o punkt koncowy . Gdy uda mu sie odpowiedziec musi ustnie poprowadzic trase od puntku A do punktu B , powiedziec po ktorej stronie ulicy znajduje sie punkt , znalezc jak najkrotsza trase odleglosciowo , uniknac zakazanych manewrow (zawracanie , wjazd w jedna kierunkowa , skret na zakazie skretu za kazdy taki blad otrzymuje sie odrazu 0 puntkow za dane pytanie ) . Na wszystkie 4 pytanie student ma mniej niz 15 minut . Odliczane sa tez punkty za zbyt wolne mowienie , za szybkie mowienie , myslenie podczas wypowiadania trasy tzn brak plynnosci wypowiadania , zle nazwy ulic , ominiecie ulic.
Za kazde pytanie mozna dostac max 10 punktow
czyli 40 za 4
i teraz na kazdym egzaminie mozna dostac
0-23 D
24-31 C
32-36 B
37-40 A

Zazwyczaj najczeszcza ocena jest D , pozniej C , raz na jakis czas ktos dostanie B a o A mozna pmarzyc chociaz zdarzaja sie takie przypadku , ja naprzyklad mialem taka szanse podczas ostatniego testu i tylko przez glupia pomylke nie dostalem A
I teraz na kazdym stagu trzeba skompletowac 12 pkt glownych by przejsc do nastepnego stage-a . Za kazda ocene na egzaminie mozna dostac

D - 0pkt
C - 3 pkt
B - 4 pkt
A - 6 pkt

Jako ze najczesciej dostaje sie D i C mowi sie ze gra sie do "czterech" jako ze 4xc daje nam 4x3 czyli 12 pkt i awans do nastepnego stage-a ale uwaga jezeli dostaniemy 4 x D nim uzbieramy 12 pkt zaczynamy ten sam stage od nowa ! Gdy sytuacja sie powtorzy cofa sie studenta o jeden stage w tyl i tam taka sama zasada. Wedlug statystyk ponad 80% studentow dostaje 4xD na tym poziomie i jest cofanych

Stage 3 to pytania zwiazane z 320 trasami ktore rekomenduje TFL ktore musimy znac na pamiec , i wiekszosc pointsow to tzw "duze pointsy" ktore sa czesto pytane . Stage ten nazywa sie 56 jako ze egzaminy sa co okolo 56 dni

Stage 4

Tutaj juz mozemy byc spytani o duze mniejsze pointsy , a trasy nie musza ani troche przypominac tych ktorych sie uczylismy .

Stage 5
Tutaj mozemy byc zapytani o kazdy nawet najmniejszy punkt w Londynie . Trasy sa ciezkie , czesto egzaminatorzy chca by "po drodze" przejchac przez ten punkt i jeszcze inny , albo nie uzywac glownych ulic , albo unikac ulic ze swiatlami .

Po zdobyciu 12 pkt na poziomie 5 dostajemy REQ czyli przejscie do finalu. Nikt nas juz nigdzie nie moze cofnac , skladamy od nowa aplikacje o licencje do TFL razem z nowym sprawdzeniem niekaralnosci . Po okolo 6 tygodniach dostajemy zaproszenie na ostatni egzamin . Z tego co wiem jest on latwy . Wymaga sie naucz okolo 150 tras naookolo Londynu m.in na Heatrow czy okolicznych miast. Jest to jeden egzamin i odbywa sie tylko w poniedzialki. Jezeli zdamy ten egzamin jestesmy zaproszeni na najblizszy poatek na Stage 7

Stage 7
Prezentacja , odbior licencji i gratulacje . Mozna zabrac rodzine . Po wyjsciu z budynku mozna odrazu wsiasc w taksowke

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 22-08-2017 17:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: +1

2017-09-11 12:29:06 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Właśnie wracam z czwartego juz egzaminu na poziomie 4 (28's) . Jako że wcześniejsze 3 zdałem na 3xC potrzebowałem jeszcze jednego C by przejść na ostatni poziom(21's) przed finałem .
Tym razem moim egzaminatorem był Mr Wloskowicz, Polak z pochodzenia ale urodził się w UK. Pytania które zadał:

Lea Bridge Hockey Centre - Corney Reach Way
Temple Fortune Lane - Fieldview
Spanish Bradley Restaurant - Geraldnie Mary Hamsworth Park
Kepper St - Gaylord Restaurant

Kilka punktów odjetych bo nie wiedziałem kilku miejsc i kilka punktów odjetych za hestcation i złe wymawianie ulic (takie dziwne rodowici Anglicy nigdy mi nie odejmuja punktów za złe wymawianie ulic a pan Patel i Wloskowicz tak ) ale udało się zebrać 24 i dostać C a także promocje do ostatniego 5 poziomu . Następny egzamin za równo 21 dni . Coraz bliżej :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 26 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 25 | 26 | 27 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,