MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 24 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 24 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Krak85

Post #1 Ocena: 0

2017-06-09 15:22:58 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

NO ale chyba się nie poddasz po takim wiatrze w żagle? :) Wiadomo że może być różnie jeszcze z tymi egzaminami ale nie masz raczej powodów do narzekań jeśli chodzi o efekty Twojej pracy.

Jeszcze prośba do Ciebie o wyjaśnienie. Chodzi mi o to P2P, jak to ćwiczyć? od czego zacząć aby było to przydatne? Będę wdzięczny za info. Pzodrawiam Trzymaj się

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2017-06-09 16:54:56 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie , nie poddam się bo euem ze zdanie Knowledge of London zmieni moje życie . Na lepsze . W perspektywie dobra kasa, świetna praca , brak jakiegokolwiek szefa nade mną . Mało tego gdy rozmawiam z kimś o Knowledge of London, czy to z Polakami czy z Anglikami zawsze słuchają z zaciekawieniem, a gdy poruszenie ten temat na jakiejś imprezie to zawsze czuje jak każdy chce o tym słuchać, jak ich to interesuje i napawa mnie to dumą . Niby to tylko kierowca taksówki , ale z drugiej strony niby najtrudniejsze egzaminy świata jak i najlepsza płaca wśród taksówkarzy świata. To wszystko trzyma mnie do przodu. Jeżeli bym się poddał narobilbym sobie tylko obciachu. ..
Co do pointsow , co masz na myśli jak to ćwiczyć ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #3 Ocena: 0

2017-06-13 10:07:51 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Dobra chyba już zaskoczyłem o co chodzi po Twoim pytaniu :)
Ale potwierdź moje wnioski jak możesz:
Rozumiem to tak że p2p to nic innego jak ponitsy które zbierasz na mieście potem ćwiczysz na mapie losowo jak zrobić najlepszą między jakimiś dwoma tak? Jeśli mam rację to jaki masz klucz wyboru punktu A i B?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-06-13 21:01:54 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

pointsy zbierasz na miescie , w bluebookach z wizzan masz takie mapki z pointsami , jest jedna mapka w promieniu 1/4 mili od punktu poczatkowego runs-a z bluebooka i druga mapka z punktu koncowego czyli 640 mapek a nawet 641. Zamiast jezdzic od poczatku do konca trasy by zaczac nastepna mape , mozesz kupic w wizzan ksiazke ze wszystkimi mapkami posegregowanymi post codami. Tam gdzie jedna mapka sie konczy druga zaczyna takze nie musisz daleko jezdzic od mapki do mapki. Zaczynasz od W1 . Na kazdej mapce masz zaznaczone od kilku do kilkudziesieciu puntkow pod ktore powinienes podjechac i zapamietac zarowno punkt jak i ulice na ktorej sie znajduje , jak wyjechac z uliczki gdy nie jest to glowna ulica albo jakas latwa do zapamietania . I tak robisz wszystkie pointsy z mapki i przechodzisz do nastepnej i tak dalej i dalej. Mozesz sobie cwiczyc w domu p2p z pointsow ktore juz poznales , ja tak nie robilem bo nie mialem czasu ale z tego co wiem to pozniej pomaga latwiej zapamietac okolice. Pozniej p2p robi sie w taki sposob ze z jakiejs szkoly czy z wizzan czy ec czy innej zamawiasz by ci codziennie wysylali pytania ktore byly w danym dniu na egzaminie na kazdym poziomie 56 , 28 i 21 i rozwiazujesz w domu przy mapie . Jedna z egzaminatorek , pani Gerrald nigdy tego nie robila , ona losowala dwa punkty z koszyczka gdzie miala wypisane pointsy ktore wie i tak robila p2p . Osobiscie nie probwalem a p2p zaczelem dopiero po map tescie na 6 tygodni przed egzaminem tzn pierwszym 56 czyli duzo krocej bo zaleca sie robienie p2p minimum 6 miesiecy przed podejscie do pierwszego apperanca , no ale moj sposob robienia knowledge od london jest niestandardowy , duzo w tym przypadku , wymyslonych strategi i ogolne pomieszanie z poplataniem w ktorym ja sam sie pogubilem :)

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 13-06-2017 21:03 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-06-20 18:40:48 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Krak i jak tam Ci idzie? Zaczeles juz pointowac? Z uwagi na kiepska pogode gdy nie da sie jezdzic w kasku gdy na zewnatrz ponad 30 stopni dzis wyjechalem przed praca do centrum od 3 do 7 rano , jutro zamierzam zrobic tak samo i powiem ze o ile poza centrum w niektorych dzielnicach to niebezpieczne jak np Seven sisters i caly Tottenham albo poludniowy Londyn to ja jezdze tylko po centrum w tych godzianch i przyznam ze swietnie - zadnych korkow czy zaru z nieba , bylo tak pusto ze sie chyba zagapilem ze na Strand kamera mnie zlapala z predkoscia ,cos tam blyslo ale tylko raz wiec moze to tylko ostrzezenie ;) moze jeszcze cos sie naucze, w piatek egzamin a ja mimo tego ze ostatnie dni widze duze postepy to czuje ze wogole jestem nieprzygotowany , ale nie ma sie co zalamywac , co bedzie to bedzie ;)

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 20-06-2017 18:42 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2017-06-23 11:54:41 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Pierwszy egzamin na poziomie 4 (28's ). Pierwszy raz moim egzaminatorem był Mr Whitehead znany z telewizyjnego programu na Channel 4 - Taxi - Knowledge of London. Pytania jakie zadał

St Ann Hospital - Chelsea FC
Evelina Childrens Hospital - central Sq
Pembridge Sq to Wellesley Hotel
Oakwood Court - Caledonian Club

Miły przyjemny pan z którym chwilkę pogadalem udzielił mi kilku cennych wskazówek m.in bym aż tak szybko nie wypowiadał ulic po pytaniach dał mi 25 punktów co oznacza że zdałem i jestem w pozycji 1:0 . Z każdym krokiem coraz bliżej ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #7 Ocena: 0

2017-06-25 17:11:24 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Wow gratulacje Wielim!! Twoje sukcesy motywują mnie do ciągłego działania nie powiem :) Już masz bliżej niż dalej, super podziwiam!

Dzięki tak w ogóle za wytłumaczenie sytuacji z pointasami we wcześniejszym wpisie. Jeszcz nie zacząłem ich robic bo siedzę z tymi missing pieces jeszcze z tydzień lub dwa mi zejdzie.
Mam jeszcze probelm z kilkoma rana aby je utrwalić z BB nr 3 i nr 4 i to też staram się utrwalić bo jak wiesz materiału jest sporo i dochodzi coraz więcej.
Staram się też malować te trasy na mapie aby mieć jakąs orientację co do kierunku itd ale czasami brakuje mi na wszystko czasu. Wiesz jak jest obowiązki w domu, przychodzę po pracy i 100 rzeczy do roboty czasami, więc mam farta jak mi się uda jakoś w przerwie w pracy zrobić call over. No ale ciągne temat dalej mimo wszystko.

Informuj na biężąco, powodzenia, trzymaj sie!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2017-07-15 19:59:44 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Krak85 i jak tam zaczeles juz "pointować"? Ja mam za tydzień następny egzamin i same kłopoty - byłem w Polsce kilkanaście dni i obiecywałem sobie ze będę się uczyć codziennie chociaż troszkę a jednak tylko raz w książkę zajrzałem a na dodatek po powrocie do UK chciałem wyjechać w miasto w czwartek i skuter mi się zepsuł w City i u mechanika leży ... Narazie nadrabiam zaległości przy mapie , jsk zalicze w następny piątek to będzie cud ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

WybitnieWrednyW

Post #9 Ocena: 0

2017-07-15 20:22:40 (7 lat temu)

WybitnieWrednyWerdew

Posty: n/a

Konto usunięte

Nadal pilnie śledzę twoje boje o licencję.
I podziwiam wytrwałość *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2017-07-15 20:37:25 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-07-15 20:22:40, WybitnieWrednyWerdew napisał(a):
Nadal pilnie śledzę twoje boje o licencję.
I podziwiam wytrwałość *THUMBS UP*


Dzięki Wredny, jeszcze dużo przede mną ale z każdym dniem coraz bliżej *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 24 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 23 | 24 | 25 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,