MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 21 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 20 | 21 | 22 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 21 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2017-01-16 10:38:55 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzisiaj kolejny egzamin , nie mogłem spać w nocy, nie wiem czy to ze stresu czy, że od kilku dni szedłem spad grubo po 2 w nocy. Tak czy siak kilku minut po 9 byłem wezwany przez pana Mc Dowell-a. Kamienna twarz egzaminatora ani dzień dobry ani h.. ci w d.. tylko take a seat i odrazu pytania zabierz mnie gdzie jest Hamstead Underground Station - odpowiadam Hamstead High Street on na to ok zabierz mnie stąd na Waterloo Station Taxi Rank. Troszkę zdenerwowany nie widziałem w głowie linii i pojechałem troszkę na około przez Regent St i Westminster Bridge . Następne pytania to
Pestana Hotel - Hilton Rotherine
Paddington Railway Station - Mile End Hospital
Shangri La Hotel - Hilton Islington
Ogólnie 28 punktów. Wiedziałem kazdy points i jego położenie dokładnie wiec zero kary za tzw dropped points. Żadnych nielegalnych skrętow, żadnej opuszczonej ulicy po drodze podczas recytowania ale i tak ogółem odjete mi zostało w sumie 12 punktów bo nie pokierwoalem tras tak jak egzaminator to sobie wyobrażał. Jednak swoje trasy recytowalem płynnie bez chwili namysłu skąd grube C wiec zdałem i to najlepszy wynik jak dzisiaj . Jestem w pozycji 1:1 . Następny egzamin 27 lutego !

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #2 Ocena: 0

2017-01-18 16:23:52 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Wow super! gratulacje!
W końcu ruszyło co? :) Na pewno Ci lżej teraz, ciśnienie opadło itd.
Na pewno Ci doda to pewności siebie myślę, bo coś tam przebąkiwałeś swego czasu że ciężko to widzisz wszystko itd.
Inna rzecz że nikt nie mówił że będzie łatwo.

Myślę że na spokojnie, tylko czasu trzeba i dasz radę. Zreszą jak pamiętam to już za pierwszym razem spotkał Cię duży niefart bo z tego co pisałeś to zapunktowanie przeszło koło nosa.
Także sam widzisz - światło chyba widać już malutkie powoli :)

Ja narazie siedzę - obecnie 3 BB 20 tras zrobiłem. Teraz jadę na tydzień do Polski to tylko utrwalał będę. Co do tras to jak widzę niektóre dość łatwo mi idzię zapamiętać bo to już taki znane szlaki się pojawiają że tak powiem.
Zdarzają mi się i takie które potrafię bez wyjechania w trasę w pamięci przywołać, ale to rzadkość i tylko w niektórych okolicach na północy :)

Ogólnie czasami jak jestem w trasie to nie jestem w stanie zapamiętać runa na biężąco, wiec nawet czasem postóju co 4-5 ulic nie robie tylko jadę, chyba że na jakiś światłach czy jak gdzieś stoję to powtarzam a potem już w domu na bieżąco utrwalać się staram. Choć ostatnich chyba 10 do tej pory jeszcze nie żdążyłem wbic do głowy :/
Aczkolwiek nie zauważyłem żeby mi to jakoś wplywało potem na call over - czasami wracam do google maps i jadę ludzikiem zwłaszcza po ulicach które pierwszy raz widziałem i zauważyłem że to pomaga w zapamiętaniu.

Jescze raz gratulacje, na pewno motywacji nie brakuje teraz.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2017-01-18 20:01:58 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Moze i lzej, ale te apperance-y sa bardzo stresujace. Ja mam tak, ze jak sie denerwuje to mnie na wymioty bierze i glosno harcze , tak mialem przed slubem nim wszedlm do kosciola , nawet seta wodki nie pomogla, a teraz trzewba dac sobie rade i bez tego... na szczescie stres mi zazwyczaj mija gdy juz jestem w trakcie , gdy juz wchodze do pokoju , i masz racje , lepsza ocena napewno da mi wiekszosc pewna siebie ale duzo mi jeszcze brakuje , duzo musze sie jeszcze nauczyc. Nadal mam klopoty przy robieniu 56's points to points a co dopiero pozniej ? Od map testu wyjechalem na miasto tylko kilka razy , mam duze braki , ale teraz od nowego tygodnia biore sie ostro za nauke . Duzo bede jezdzil i duzo p2p . Chce wykorzystac na maksa ten rok by zdac jak najwczesniej.
Co do ciebie to nie martw sie , ze masz klopoty z powtarzaniem tras w domu , ja do dzisiaj mam problem z niektorymi , ale z biegiem czasu bedzie tylko lepiej . Obecnie powtarzam 40 tras dziennie , wczesniej byl to caly bluebook , ale wczesniej nie bylo az tyle pracy. Trzeba pogodzic ze soba prace , rodzine , kilka godzin p2p , powtarzanie tras i pointsow a takze swoich walsnych notatek. A jest tego coraz wiecej ... ale to musi byc ulga po zdaniu wszystkiego , ze juz nie musisz wiecej powtarzac i niczego sie uczyc . Samo jezdzenie po miescie i robienie p2p przy mapie jeszcze da sie jakos zniesc. Ale powtarzanie tras , a zwalszcza powtarzanie pointsow jest straaasznieee nudne . Powodzenia . Jak masz jakies pytania to wal , chociaz ja sam jeszcze duzo nie wiem . Polecam tez strone na Facebooku The Taxi Knowledge of London , mozna tam dowiedziec sie kilka rzeczy albo zadac pytanie .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2017-02-27 11:04:20 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

3 egzamin ustny dzisiaj . Wczoraj nie pite było alko na stres wiec wstałem wypoczęty.
Dziś moim egzaminatorem był Mr Swire
Pytania
King Hall Leisure centre to Islington Tennis Centre
Brixton Mosqe to Blue elephant theatre
Creaven Park to Chiscwick Police Station
Zeta Hotel to Naval and Military Club
Ogólnie szlo ok do trzeciego pytania gdzie nim odpowiedziałem gdzie jest Creaven Park nie wiedziałem aż 6 punktów wiec max za te pytanie mogłem dostać 4 a i tak dostałem 3. Uważam że byłem niesprawiewie potraktowany podczas pytań gdyż mam odjete kilka punktów za brak płynności wypowiedzi a wypowiadałem płynnie i szybko. Tak czy siak dostałem 27 punktów i zdałem egzamin wiec teraz jestem w pozycji 2:1 , udało mi się wyjść na prowadzenie gdy po pierwszym egzaminie przegrywalem 0:1 . Dla nie wtajemniczonych potrzeba mi 4 zdanych testów by przejść do następnego poziomu albo 4 przegranych by zaczynać od początku. Narazie wszystko ok . Pozdrawiam
PS Krak85 jak tam Twoje postępy bo nic się nie udzielasz?

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 27-02-2017 11:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-02-28 19:53:41 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Krak85 coś się nie odzywasz...czyżbym znowu został sam na placu boju ? ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #6 Ocena: 0

2017-03-09 09:52:31 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Jestem, jestem i dalej walczę :)

Przede wszystkim gratulacje za kolejne C! to naprawdę coś, nie powiesz że nie podnosi pewności siebie stan 2-1 co? :)

Przepraszam za ciszę z mojej strony, sporo się działo prywatnie u mnie, przeprowadzkę miałem i straciłęm około dwa tygodnie na to. Poza tym zmieniłem shifty w pracy i też okres przejściowy miałem ciężki, choć teraz powinno być mi lżej bo robię teoretycznie 12 godzinne shifty 4 razy w tygodniu i 3 dni mam wolne. Pracuje jako kierowca na nocki tak dla jasności.

Co do mojego progresu do tej pory zrobiłem trzeci BB, jestem w plecy trochę przez wszystko co napisałem wyżej, bo planowałem do tego czasu mieć całość 4 BB za sobą.
Zrobiłem parę błędów ostatnio ale świadomie bo chciałem nadrobić i robiłem kilka tras nie utrwalająć poprzednich. Także mam ze 20 tras które teraz muszę utrwalić, jade za 2 dni na urlop do Polski to wykorzystam te kilka dni na to a po powrocie uderzam 4 BB i do końca kwietnia max chcę zacząć pointsy.

Czuje trochę presję czasu bo jestem juz w tym 7 miesiąc i muszę się wyrobić ze wszystkim na spokojnie być gotowym przed testem. Nie wiem czy nie popełniłem błędy aplikując do tfl i równocześnie zaczynając robić trasy. Słyszałem o wielu ludziach którzy robili trasy i dopiero gdzieś w połowie składali aplikację żeby czas zystkać.
No ale stało się i trzeba temu podołać.

Trzymaj się

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-03-09 20:05:33 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzieki za gratki , napewno czuje sie z tym lepiej , daje mi to motywacje , ale widze jaka jeszcze dluga droga przede mna. Powiem szczerze, ze robilem wczesniej pointsy na radius mapkach na odpieprz , tzn pamietam wiekszosc na jakich ulicach sa , ale dokladnie gdzie to juz gorzej . Musze wziasc sie jeszcze wiecej do pracy. Kupilem ksiazke ze szkoly Eleonor Cross gdzie jest ponad 8000 pointsow poukladanych post codami i ile razy byly pytane w ciagu ostatniego roku i zaznaczam sobie wszystkie poinsty ktore byly pytane minimum 2 razy a takze te ktore znalem wczesniej ale nie pamietam dokladniej i jade i dalej punktuje. Do tego p2p przy mapie kilka godzin dziennie . Jest duzo pracy...

Zeby podejsc do map testu masz 2 lata od czasu ZAAKCEPTOWANIA Twojej aplikacji , dodatkowo mozesz przed koncem terminu prosic o max 6 miesieczne przedluzenie .
Powodzenia, dawaj znac jak Ci idzie

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 09-03-2017 20:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kamilson91

Post #8 Ocena: 0

2017-03-26 08:18:01 (7 lat temu)

Kamilson91

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 06-10-2015

Skąd: Luton

Ze w dzisiejszym czasie technologii GPSY i podsluchy , wymagany na taxowke jest egzamin... Widac ze Anglicy tez nie są doskonali i mają podbne głupoty w przepisach tak samo jak Polacy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2017-04-14 20:59:43 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-26 08:18:01, Kamilson91 napisał(a):
Ze w dzisiejszym czasie technologii GPSY i podsluchy , wymagany na taxowke jest egzamin... Widac ze Anglicy tez nie są doskonali i mają podbne głupoty w przepisach tak samo jak Polacy

Masz racje w czasach gpsow i podsluchow mozesz sobie popracowac jako kierowca ubera albo minicaba razem ze 100 000 innymi kierowcami z Azji i Europy Wschodniej w samym tylko Londynie za niskie stawki. To wlasnie egzamin , jeden z najtrudniejszych systemow egzaminow swiata chroni pozycje czarnych taksowek(byl program o Knowledge of London w ubiegla srode na Channel 4. Inaczej rynek opanowaliby Azjaci i Polacy a pracowaloby sie za grosze. Tymczasem gra caly czas jest warta swieczki.
W ubiegly poniedzialek mialem czwarty juz egzamin na poziomie 56. Wezwany przez Mr Patel-a , tego samego ktory oblal mnie na pierwszym egzaminie wiec nie obiecywalem sobie zbyt wiele...
Pytania ktore mi zadal to
Peckham Library to Burton Court
McLaren House to Young Vic Theatre
Hamstead Cemetary to Putney Cemetary
Lansdwone Way to Ramsomes Dock
Zalapalem sie jednak na 24pkt i zdalem takze jestem 3:1 to przodu i nastepny egzamin bedzie moim 56-28 drop czyli jezeli zalicze przejde do nastepnego poziomu gdzie egzaminy beda trudniejsze i co 28 dni :)

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 14-04-2017 21:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-04-15 11:27:43 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

szczerze to jestem w szoku... gdy czytam ten temat.
Żeby jeszcze caby raczyły patrzeć w lusterko zanim zawrócą gdy machnie klient po 2 stronie ulicy :))))))))))))))))
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 21 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 20 | 21 | 22 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,