MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 3 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2015-05-27 21:43:44 (9 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2015-05-27 07:30:20, Wielim napisał(a):
Cytat:

2015-05-26 23:37:45, Adacymru napisał(a):
Cytat:
chodziło o jakiś wybryk chuliganski podczas meczu ale nie pamiętam dokładnie co, tak czy siak nie było to nic poważnego, dodam ,że nawet nie zostałem skazany, sędzia powiedział, że zatrzymanie mnie na lotnisku i to ze nie poleciałem do Polski na święta to będzie dla mnie wystarczająca kara,


Jak prokurator nie wycofal oskarzenia, to nie jest mozliwe ze sama dobra wola zatrzymala proces sadowy. Moze dpstales warunkowy wyrok, polegajacy na tym ze jak nie popelnisz zadnego wystepku w ciagu np 12 miesiecy to sam fakt tego warunku na twoim karku byl kara. Mozesz zlozyc wniosek sam o wyciag z policyjnego rejestru na swoim koncie.


Ada jak złożyć taki wniosek? Online czy wystarczy przejść się na najbliższy komisariat policji? Ile takie coś kosztuje?

Franio ja nie chce zrobić PCO tylko chce być kierowcą czarnej taksówki i jeśli DBS nie stanie mi na przeszkodzie to będę do tego dążył :)


POszukaj na necie wniosku - subject access request form (np tu na stronie 5)

Do tego 10 funtow oplaty, dokument potwierdzajacy twoja tozsamosc i w ciagu 40 dni powinienes dostac odpowiedz co maja na PNCiD - tam beda wyroki sadowe, pouczenia. Wniosek skladasz na policji - w twoim przypadku http://content.met.police.uk/Article/Making-a-subject-access-request/1400005855548/1400005855548 .
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2015-05-28 20:18:19 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Oczekując na papiery z PCO Office kupiłem juz Bluebook part 1 i od poniedziałku zaczynam naukę. Najwyżej jak nie przejdę DBS to nie, i tak nie mam nic do roboty kilka godzin dziennie ;)
Co do niektórych wypowiedzi od forumowiczów typu ze na licencję można czekać bardzo długo to coś mi się tu nie zgadza. Poczytałem angielskie fora internetowe, zapytałem dwoje taksówkarzy wczoraj i zapytałem ekspedientki w sklepie (nawiasem mówiąc super babka, tłumaczyła mi przez 20 minut jak korzystać ze książki i jak się najefektywniej uczyć) i wszyscy mówią - kto Ci nagadal takich głupot? Nikt nigdy nie słyszał o jakimś czekaniu na licencję, max to 6 tygodni gdy biuro ma dużo pracy. ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2015-05-28 22:35:04 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Nie mogę już edytować :(
Zapomniałem napisać iż mnie to się wydaje, że Ci którzy mówią Wam, że tyle czekają na licencję, może po prostu wstydzą się przyznać, że jeszcze wcale nie zdali tylko nadal próbują zdać. ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrLondon

Post #4 Ocena: 0

2015-05-31 10:34:30 (9 lat temu)

MrLondon

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 27-05-2015

Skąd: London

Ktora droga chcesz isc Knowledge Point czy Wizzan? Zgadza sie, nikt nie czeka na licencje, nie mowiac tu o placeniu komus rocznego zarobku. Max. to jest 6 tygodni

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2015-05-31 11:23:32 (9 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Kupiłem bluebook 1 w Wizzan i jutro planuje zacząć.
Mr London czy droga która wybrałem tzn 4 dni w tygodniu robić na początku same routes tj 4 dziennie, a później wracać w te miejsca po skończeniu 80 tras z ksiazki i robić 1/4 miles radius z dwóch tras tj razem 4 x1/4 mapki dziennie co łącznie razem zajmie ok 30 tygodni (jedna książka)jest dobra?

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 31-05-2015 11:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #6 Ocena: 0

2015-05-31 12:13:46 (9 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Cytat:

2015-05-31 10:34:30, MrLondon napisał(a):
Ktora droga chcesz isc Knowledge Point czy Wizzan? Zgadza sie, nikt nie czeka na licencje, nie mowiac tu o placeniu komus rocznego zarobku. Max. to jest 6 tygodni


Na licencje sie nie czeka. Natomiast na wolne miejsce tak lub mozna odkupic od kogos i tak, koszt oscyluje w okolicach rocznych zarobkow a nie 6 tygodni. Popytaj sie u zrode, a nie co na necie pisza. No chyba ze taksowkarze sa w zmowie i kazdemu kto ich o to pyta opowiadaja taka bajke. A troche sie z nimi nagadalem bedac kierowca minicab w Londynie.

Zreszta kolega wiem, ze przeszedl na czarnego caba kilka lat temu. Musialbym z nim pogadac i zapytac bo moze sie pozmienialo.

Ps. Ja przy robieniu the knowledge szybko odpadlem. Nie ten wiek do nauki tylu ulic na pamiec :-)
"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrLondon

Post #7 Ocena: 0

2015-05-31 12:20:58 (9 lat temu)

MrLondon

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 27-05-2015

Skąd: London

Generalnie tak to wyglada, na poczatku jezdzisz same rundy, 4 w ciagu dnia to jest odpowiednia ilosc na start, wracasz do domu i sie ich uczysz na pamiec i codziennie powtarzasz ( srednio powinienes powtarzac 1 BB dziennie czyli 80 rund). Jak skonczysz wszystkie 4 BB to robisz Missing Pieces West End i City of London, i tak samo jak BB uczysz sie na pamiec i powtarzasz razem z BB. Jak zrobisz Missing Pieces to dopiero wtedy zaczynasz Radius Maps czyli 1/4 mili. Oczywiscie caly czas powtarzasz BB i MP. Jak bedziesz konczyl radius maps to zaczynasz robic P2P na mapie. Jesli nie nauczyles sie rund z poprzedniego wyjazdu to nie jedz na nowe bo bez sensu tylko je przejechac bez zapamietania ich

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrLondon

Post #8 Ocena: 0

2015-05-31 12:23:27 (9 lat temu)

MrLondon

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 27-05-2015

Skąd: London

Bedac Mini Cab driver chyba wiesz, ze cabbies nie lubia mini cab drivers wiec moze dlatego CI takie bajki mowili. Na dzien dzisiejszy okres oczekiwania to jest okolo 6 tygodni.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

minicab

Post #9 Ocena: 0

2015-05-31 12:45:05 (9 lat temu)

minicab

Posty: 1509

Mężczyzna

Z nami od: 08-05-2009

Skąd: U.K.

Moze, jesli sie zgadali. Ja nic nie pisalem o czasie oczekiwania na licencje. Wiem, ze zdanie egzaminow nie oznacza ze zaczniesz prace w tym zawodzie poniewaz jest limit taksowek na zielone licencje. A miejsca zwalniaja sie rzadko

[ Ostatnio edytowany przez: minicab 31-05-2015 13:13 ]

"One day you'll leave this world behind So live a life you will remember."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2015-05-31 13:32:44 (9 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

http://www.theknowledgetaxi.co.uk/
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 3 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,