MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WIELIM -Kierowca czarnej londyńskiej taksówki

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 20 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

Str 20 z 55

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Krak85

Post #1 Ocena: 0

2016-11-13 10:28:52 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Witaj Wielim,

U mnie mała przerwa, bo pojechałem na urlop do Polski i wracam jutro i jadę dalej z tematem.
Do tej pory machnąłem 90 tras przed urlopem trochę zamieszania było i nie miałem okazji zrobić nic więcej. Przez czas urlopu robiłem tylko call over żeby nie zapomnieć. Teraz żona z dzieckiem zostają na jakiś czas w Polsce to będę miał okazję trochę podgonić z trasami.

Twój pierwszy 56 appearance już chyba niebawem jeśli się nie mylę? Zgaduje że nie czujesz się gotowy ale to chyba nie było nikogo podczas KoL kto czułby się gotowy na tym etapie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2016-11-13 15:59:26 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jeszcze tydzień mi został. Co do gotowości to nie wiem - raz czuje się super raz uważam ze jestem kompletnie nieprzygotowsny. Wszystko może zależeć od nerwów , stresu , a także od szczęścia, mogę mieć pytanie na które odpowiem bez problemu a mogę mieć takie które mnie zablokuje. Taka natura egzaminów ustnych . Czytam wypowiedzi innych studentów i opowiadają jakie to mieli pytania , czasami super proste a ze stresu się albo zablokowali albo "pojechali " gdzieś naokoło albo zrobili jakiś głupi błąd którego nigdy by nie popełnili. .. Narazie czeka mnie tydzień jeszcze cięższej i intensywniejszej pracy. Opiszę wszystko później. Trzeba podejść do sytuacji ze nawet ocena D nie jest zła bo możesz mieć 3 x D a w międzyczasie 4 x C i przechodzisz dalej. Po cichutko liczę ze jednak uda mi się dostać te C ale się okaże . Krak rysuj sobie przejechane trasy na dużej mapie . Najlepiej codziennie . Dla mnie juz za późno ale żałuję że tego nie robiłem wcześniej . Napewno by nie zaszkodziło. Chodzi o to byś miał wyobrażenie jak wyglądają one na mapie ... tak na marginesie oglądałem program na BBC o Knowledge of London I uznali ze system egzaminów w KOL jest najtrudniejszym systemem egzaminów na świecie . Wiec zdanie czegoś takiego to musi być ogromna satysfakcja. U mnie w pracy conajmniej kilku Anglików studiowało kiedyś KOL i nikomu się nie udało tego skończyć

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 13-11-2016 16:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #3 Ocena: 0

2016-11-13 19:05:19 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Wielim - podczytuje twoje poczynania i trzymam mocno kciuki!*THUMBS UP**THUMBS UP**THUMBS UP**THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

boszka8

Post #4 Ocena: 0

2016-11-13 19:24:39 (7 lat temu)

boszka8

Posty: 2302

Kobieta

Z nami od: 08-08-2014

Skąd: londyn

Ja też trzymam kciuki za upartość w dążeniu do celu *THUMBS UP*i zamawiam kurs na Wimbledon :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2016-11-14 18:19:31 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dzieki Dziewczyny . Boszka to juz mam dwa kursy zamowione , jeden u Ciebie , drugi u Krakn admina hehehe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2016-11-21 20:01:54 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

juz po pierwszym egzaiminie ustnym . Niestety nie poszedl on po mojej mysli i zdobylem 23 punkty czyli zabraklo jeden punkt do zdobycia C . Egzaminatorem byl niejaki Patel , strasznie wredny osobnik i przy tym bardzo denerwujacy ale moim zadaniem bylo nie zwracanie na to uwagi . Pierwsze pytanie Rafayel Hotel to In&Out Club , proste jak dla mnie , wyrecytowalem trase bezblednie i dostalem 9/10 . W drugim pytaniu Birds&Bison Public House to Berrie House W2 za dlugo myslalem nad trasa , pojechalem troszke naokolo a byla to trasa ktora powinienem znac i tylko 3/10 . Pozniej Cineworld Fulham to Duches Theatre , nie pojechalem najgorzej ale jednak troszke naokolo i nim odgadlem gdzie jest Cineworld nie zgadlem poprzednich dwoch miejsc czyli automatycznie dwa punkty mniej i lacznie 4/10 . Ostatnie pytanie nie wiedzialem gdzie jest jakas ulica wiec zapytal mnie o Jewish Liberal Synagog to Walm Lane - trasa bardzo prosta ale niestety powiedzialem ze synagoga jest po prawej stronie St John Wood Road a nie po lewej w kierunku w ktorym bede jechal i za to odjal mi az 3 punkty plus jeden za poprzenia ulice i 6/10 . Takze zabraklo tylko jednego punktu ale to nie koniec swiata. Niestety poczulem sie zbyt pewnie gdy gladko poszlo mi pierwsze pytanie i popelnilem takie glupie bledy ktorych w domu nigdy bym nie popelnil . Ale przynajmniej wiem jak to teraz wyglada. Nastepny egzamin 16 stycznia . Podejrzewalem ze egzaminatorzy beda starali wyprowadzic mnie z rownowagi by sprawdzic twoja psychike ale pretensje o glupie zgubienie punktow moge miec tylko do siebie . Moze na nastepnym cos zapunktuje...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #7 Ocena: 0

2016-11-24 19:07:46 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Wow brzmi jak naporawdę duży niefart z pierwszym podejściem.
Z drugiej strony skoro byłeś tak bliski od zapunktowania to może zmotywuje Cie to jeszcze do dalszego wysiłku bo jak widać da się to przejść. Pomyśl o nagrodzie jaka czeka :)
Czytałem jakiegoś bloga prowadzonego przez kolesia co był na Kol i chyba dwukrotnie zaliczył 3xD a i tak dał radę finalnie.
Co do Twojego wyniku to szacun mimo wszystko bo byłeś blisko to mało powiedziane. Może jednak nie jest z tą Twoją wiedzą o Londynie tak źle jak mówiłeś wcześniej? :)

Tak przy okazji powiedz mi jeśli możesz, jak już jesteś na ustnym dostajesz pubkt A i B - masz podać dokładną lokalizację obydwu tak? a potem jedziesz z trasą?
Bo często słyszę stwierdzenie "dropped point" - czyli że co, nie udało Ci się zlokalizwoać jakiegoś zadanego punktu i wtedy egzaminator daję Ci inny w zamiam lecz tracisz przy tym punkty tak? Dzięki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2016-11-24 20:42:16 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Na egzaminie masz 4 pytania . Za kazde mozesz dostac max 10 punktow. Z tych 10 punktow moga Ci odjac ile chca za zle nazwy wymienianych ulic, zla lokalizacje punktu (tak jak ja mialem , punkt byl po lewej stronie ulicy , ja powiedzialem ze po prawej) , zbyt dlugie zastanawianie sie podczas recytowania trasy , nie wymienienie wszystkich ulic , zla wymowa nazwy ulicy , pojechanie nierekomendowana przez nich trasa , uzycie zlego mostu no i nie zlokalizowanie puntku. Np na poczatku pyta Cie "powiedz mi gdzie jest Bison&Bird PH " , odpowiadasz ze nie wiesz to tracisz punkt i masz juz do zdobycia max 9 w tym pytaniu i tak pyta cie do skutku az wkoncu bedziesz wiedzial ale za kazdy dropped point odejmuje Ci punkt , pozniej pyta Cie o punkt koncowy i ta sama zasada az wkoncu bedziesz wiedzial gdzie jest i "jedziesz" od punktu poczatkowego do koncowego . Dodajmy ze jak nie zgadniesz w pytaniu lacznie 10 punktow to automatycznie masz 0 . Dodajmy tez ze jak wykonasz nielegalny manerw podczas recytowania trasy np skret w prawo gdzie nie mozna albo w lewo albo wjazd w jednokierunkowa ulice to odrazu masz 0 niewazne jak dobrze wczesnije jechales , nie dojechanie do punktu koncowego to rowniez 0 . Ja dojechaqlem wszystkie 4 pytania , czasami mam wrazenie ze h.. chcial mi koniecznie wstawic D bo mysle ze nie zasluzylem az tak . Zwlaszcza ze przy drugim pytaniu skreslil na koncu 6 punktow a wpisal 3 , a kartke daje Ci dopiero jak wychodzisz . Moze przedtem podliczyl ze powinienem miec C i odjal punkty by bylo D . Slyszalem ze i tak robia :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krak85

Post #9 Ocena: 0

2016-12-28 10:51:47 (7 lat temu)

Krak85

Posty: 59

Mężczyzna

Z nami od: 06-06-2016

Skąd: Londyn

Witam po dłuższej przerwie,

Jak tam u Ciebie Wielim z przygotowaniami do kolejnego appearance?
Ja jestem już kończe powoli BB nr 2 który był ciut trudniejszy niż pierwszy. Głównie dlatego że tak jak pisałeś trasy są w większości dłuższe. Tras przybywea do zapamiętania więc przyznam żę mam dni kiedy ciężko to poukładać w głowie ale staram się być na bieżąco :)
Pytanie do Ciebie o opinie. Planuje się w marcu przeprowadzić i wynając coś w okolicy Hertford prawdobodobnie. Co za tym idzie zwiększy mi się dystans do podrózy do centrum. Do gtego czasu myślę że będę już bliżej pointsów więc jak myślisz na ile to jest praktyczne jazda na skuterze średnio 25 mil w jedną stronę??? (tyle jet do charing cross stamtąd mniej więcej)Ile będę czasu potrzebował na zrobienie pointsów? I ile mapek możesz zrobić za jednym zamachem?
Dzięki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2016-12-28 19:41:50 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Witam Krak
Jak widzisz materialu jest coraz wiecej a bedzie tylko gorzej. Ja ostatnio pare dni nic nie robilem bo rodzina sie do mnie na swieta zjechala , dzis delikatnie call over jednego bluebooka , powtorzenie moich notatek i kilka p2p , ogolem od 2 tygodni na miasto nie wyjechalem ale po Nowym ROku uderzam z zwiekszona sila.
Co do mapek to roznie . Ja kupilem ksiazke w Wizzanie gdzie mapki byly posegregowane wg post codu i zaczynasz od centrum. Tak bys nie musial jezdzic od mapki do mapki to wszystkie byly obok siebie. Pierwsze 200 mapek jest najgorsze bo na kazdej moze byc i 50 pointsow . Pozniej sa mapki gdzie moze zadnego nie byc ;) Ogolnie nie zrob bledu jak ja i stawiaj na jakosc a nie na ilosc. Ja chcialem zrobic jak najszybciej i dzis nie pamietam wiele pointsow, dokladnego polozenia ,czy da sie wyjechac LOR lub SDOR. Generalnie ludzie pisza ze robia okolo 50 pointsow dziennie . Nie wiem ile bedziesz jechal na skuterze. Moze i godzine. Ja tez sie wyprowadzilem pod Londyn . Generalnie mieszakm w Purfleet ale moj skuter stoi w pracy na Canning Town do ktorej dojezdzam samochodem . W dni kiedy jezdze Knowledge of London po pracy wsiadam na skuter jezdze pomiescie , wracam na depot , zmieniam na samochod i do domu ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 20 z 55 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 19 | 20 | 21 ... 53 | 54 | 55 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,