MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

TV licence

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 3 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

MrMaverick1971

Post #1 Ocena: 0

2012-10-20 17:32:11 (12 lat temu)

MrMaverick1971

Posty: 5457

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-07-2012

Skąd: Bedford

Cytat:

2012-10-20 15:47:44, beatka24x napisał(a):
witam, mam pytanie. Mam przez długi okres czasu problemy ze znalezieniem pracy i kasą . Zalegam z opłatami za licencje od ok. 6-7 miesięcy, ostatnio przysłali mi pełną kwotę do zapłąty-list upominający się o 145 ł (ale wcześniej było ich dużo, dużo więcej plus telefony). Przez jakiś czas płaciłam regularnie, ale jak pisałam wcześniej -brak pracy i środki na życie mniejsze. Czy oni mogą na mnie nasłać policje za te zaległości???Czy ktoś słyszał o takim przypadku?

Witam,
Przedstawie historie ktora przydazyla sie mojemu przyjacielowi wczoraj.
Godzina 4:00am pukanie do drzwi, okazuje sie ,ze policja - "czy pan nazywa sie Xsinski?" pytaja , owszem, odpowiada kolega i wpuszcza policjantow do swojego domu. Policjanci w liczbie trzech, oswiadczaja ,ze jest aresztowany za nie zaplacenie grzywny w wysokosci £250 zasadzonej przez Bedford Magistrates' Court z tytulu braku waznej licencji TV (Tv Licencing). Zostaje zakuty w kajdanki i odwieziony na posterunek Policji w Bedford, gdzie zostaje zarejestrowany (odciski palcow itp), a nastepnie wtracony do celi. O godzinie 9:00 zostaje przewieziony do Sadu w Bedford (w kajdankach) i osadzony w celi na 4 godziny w oczekiwaniu na sprawe ktora ma sie odbyc przeciwko niemu. Sprawa zaczela sie punktualnie o 1:00pm na ktorej prokurator przedstawil mu zarzuty nie dopelnienia wyroku sadu i poprosil sad o kare pozbawienia wolnosci. Sad zapytal oskarzonego o mozliwosc zaplaty orzeczonej kary natychmiast. Kolega jednak zaproponowal splate w ratach tygodniowych po £15. Sad oraz prokurator zaakceptowali propozycje i wypuscili go do domu.Caly ten tzw. "proces trwal ok 10 minut. Moj kolega stracil dzien pracy oraz jego rodzina zostala postawiona na rowne nogi o tak wczesnej godzinie. Nie ulega watpliwosci, ze TV Licencing, oraz inne rachunki trzeba placic w terminie i to nie ulega dyskusji oczywiscie.
Teraz mam pytanie: Czy Policja w UK ma prawo wchodzic do czyjegos domu o 4 rano i go aresztowac za takie cos? Jestem w UK od 9 lat i mam wielu przyjaciol ktorzy sa brytyjczykami i pierwszy raz slyszeli o takiej sytulacji jak ta. Zatelefonowalem w imieniu mojego przyjaciela do Bedford Police, ale dostalem tylko wymijajaca odpowiedz, ze w niektorych przypadkach owszem, moga wejsc do domu przed 6:00am ale kiedy spytalem o przypadek mojego kolegi, zaproponowali abym sie skontaktowal na pismie z zapytaniem... do Komendanta. Sytulacja troszke dziwna i mam wrazenie, ze nie zdarzylaby sie gdyby pan Xsinski nazywal sie Smith...
Prosze o komentarz ludzi ktorzy maja cos na ten temat do powiedzenia i znaja sie na prawach jakie posiada Policja w UK.
Z gory dziekuje,
Pozdrawiam.
__________________________________________
To jest cytat z innego forum:-]

[ Ostatnio edytowany przez: MrMaverick1971 20-10-2012 17:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2012-10-20 17:42:06 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MrMaverick1971

Post #3 Ocena: 0

2012-10-20 17:51:13 (12 lat temu)

MrMaverick1971

Posty: 5457

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 26-07-2012

Skąd: Bedford

..niestety Bedford:-]..Porownalbym to miasteczko do Wonchocka, jezeli chodzi o polska emigracje*ROFL*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beatka24x

Post #4 Ocena: 0

2012-10-20 17:54:25 (12 lat temu)

beatka24x

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 20-10-2012

Skąd: London

No właśnie policja się o mnie wypytuje ratowało mnie to że mój dzwonek u drzwi nie działa , wiec im nie otworzyłam. Po 2 domyśliłam się o co chodzi i zapłaciłam dzisiaj całe 145 ł (dostałam upomnienie o zapłacie całości licencji nic więcej , poza wcześniejszymi -wartość nie przekracza na pewno kwoty 150 ł ),żadnego wezwania do sądu, nic więcej. czy nadal coś mi grozi? CZy to jest normalne??? Nigdy się nie spodziewałam czegoś takiego w demokratycznym kraju rozumiem nawet jakbym wezwanie do sądu dostała ,ale nic takiego nie miało miejsca.Ale aresztowanie tak jak piszesz...

[ Ostatnio edytowany przez: beatka24x 20-10-2012 18:02 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2012-10-20 18:36:08 (12 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

No niestety, to normalne, placenie rachunkow.
Tak jak wczesniej wspomniano, mozna na przyszlosc pozbyc sie telewizora i zrezygnowac z uslugi i oplaty jednoczesnie.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 20-10-2012 18:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2012-10-20 18:43:55 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #7 Ocena: 0

2012-10-20 19:08:48 (12 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2012-10-20 18:43:55, 12miko12 napisał(a):

beatka, no masz szczęście że tylko upomnienia a nie 1000 fee za brak licencji - dalej jest 1000?


Tak nadal jest 1000, tylko do 1000 to długa droga.
A koleżanka te 145 funtów które zapłaciła to najprawdopodobniej od razu za cały rok abonamentu.
Policja może przyjść po kogoś i doprowadzić przed sąd jeśli masz niezapłacone kary za tvlicence lub council tax. Natomiast nie słyszałem i nie przypuszczam aby policja chociażby wypytywała o kogoś kto tylko nie zapłacił kilku miesięcznych opłat za licencje.
Najpierw przychodzą listy, później miły pan, później kary a na końcu można stanąć przed sądem...

Ktoś tu się rozpędził...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2012-10-20 19:17:04 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2012-10-20 19:17:33 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Policja w Bradford musi sie starsznie nudzic, bo za przyprowadzenie do sadu jak osoba nie oplacila kary grzywnej, czy za zaniechanie oplat sadowych odpowiedzialni sa cywilni pracownicy do tego zatrudnieni...

Policja nie ma obowiazku udzielac informacji na temat kolegow, ktorzy zostali zatrzymani. Ma nawet obowiazek zachowac takie informacje w tajemnicy. Kolega moze napisac o wyjasnienie, albo zlozyc wniosek mozna w oparciu o Freedom of Information Act. Napewno nikt nie chcialby, zeby informacje o jego pobycie na posterunku byly udzielane kazdemu kto sie skonatktuje z Policja.


Kolega mial szczescie, ze 0 1-ej juz byl w sadzie, musialo byc malo spraw...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beatka24x

Post #10 Ocena: 0

2012-10-20 19:21:38 (12 lat temu)

beatka24x

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 20-10-2012

Skąd: London

Tak zapłaciłam cały abonament. Podatki płace w terminie ( no może czasem jest poślizg , ale nigdy nie dostałam upomnienia). Dobijali się do mnie do drzwi, nie otworzyłam im -słyszałam tylko głos miłej pani która zaczepia moich sąsiadów i wypytuje oto mieszkanie....Listy dostawałam z upomnieniami, żadnego miłego Pana nie był, chyba że jest to Pani i od razu przyszła z policją ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,