MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

TV licence

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

zaczarowany_pan

Post #1 Ocena: 0

2011-12-22 16:02:55 (12 lat temu)

zaczarowany_pantofelek

Posty: 1942

Kobieta

Z nami od: 07-11-2011

Skąd: South

Cytat:

2011-12-21 19:58:13, aikidudi napisał(a):
Kilka lat temu dzwoniłem i poinformowałem, że na telewizorze oglądamy tylko filmy z dvd, a tak to korzystamy z kompa. Kobieta zapytała czy mam karte telewizyjną w kompie odpowiedziałem że nie. Mieli kogoś wysłać by sprawdził, ale nigdy nikogo nie było.



A skad mam wiedziec czy mam karte telewizyjna na laptoku? Nie znam sie na technice
Zyj i pozwol zyc innym

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anhviet

Post #2 Ocena: 0

2012-01-11 14:43:53 (12 lat temu)

anhviet

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2012

Skąd: bel

Nie musisz placic abonamentu jesli:

- nie stremujesz programow na zywo. ( nie wiem jakich czy to ma znaczenie) ja nie ogladam TV live.

- jesli masz telefon z przegladarka to tez musisz placic, bo teoretycznie mozesz ogladac. ALE NIKT CI TEGO NIE UDOWODNI wiec NIE PLAC jesli naprawde nie ogladasz programow na ZYWO, bo Ci tego nie udowodnia i wygrasz sprawe w sadzie. Poza tym nie jestes obywatelem brytyjskim i mozesz wytlumaczyc sie slaba znajomoscia jezyka angielskiego (np nie operujesz zasobem slownictwa zwiazanego z prawem itp ) . Wszystkie argumenty stoja za Toba.
TV LICENCE w moim wypadku to zwykla proba wymuszenia HARACZU!!!

To wiadome, ze prawie kazdy w dzisiejszych czasach ma komputer i ma internet ale co z tego ? Rzad stara sie to wykorzystac. Szczegolnie na obcokrajowcach nie znajacych sie na swoich prawach.

Komputer i internet sluza do nauki.

Kiedy kontrola zapukala do mnie do drzwi zapytali czy mam internet, Telewizor i komputer.
Oparlem, ze tak ale Telwizora uzywam jako monitora, TV nie ogladam bo nie lubie, nie mam anteny w domu, a moje gnizado antenowe do anteny zbiorczej nie dziala.
Pan odparl, ze to nie zwalnia mnie z oplaty. Zapytalem wiec za co mam placic ?
za to ze kupilem sobie komputer i telewizor to mam im zaplacic TV LICENCE?
Po pierwsze niech mi udowodni, ze ogladam TV, po drugie jak ma watpliwosci czy ogladam programy na zywo to niech sie skontaktuje z moim dostawca internetu. Po 3 nie ma prawa mnie legitymowac, a jak ma jakies obiekcje to sie umowimy z prawnikiem i w jego obecnosci wyjasnimy sobie watpliwosci.

Takze jesli naprawde nie ogladasz programow na zywo w swoim flacie to NIE PLAC!!!! bo nie musisz chyba, ze wolisz placic mafii za spokoj by Cie nie straszono listami. Ja dostaje je od 6 lat i nic. Mialem kontrole 3 razy i nic mi nie zrobili.
Nie maja CI jak udowodnic, ze ogladasz i streamujesz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

biscuits

Post #3 Ocena: 0

2012-01-11 14:50:36 (12 lat temu)

biscuits

Posty: 634

Kobieta

Z nami od: 18-08-2011

Skąd: Londyn

Cytat:

... jesli naprawde nie ogladasz programow na zywo w swoim flacie to NIE PLAC!!!!


co to znaczy programow na zywo? o jakie programy chodzi?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2012-01-11 14:52:09 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Cytat:

2011-12-21 19:04:19, nawpa1 napisał(a):
Wiesz każdy kto ma internet i komputer ma możliwość oglądania tv na żywo, chciałbym żeby ktos odpowiedział bardziej szczegółowo:)


A wiesz że to samo ma na mysli twój pracodawca?
widzi cię na żywo, ale czy kurde na prawdę musi ci płacić?? :-]:-]



EDIT


W razie problemów, zapłaci za ciebie anhviet :-]


a panowie przyjdą na pewno, bo ilość osób które nie płaca jest niewiele.
Do nas przyszli po około 6 miesiącach bo mi się zachciało kupować TV, a z wodociągów dopiero po 12 :))

Tyle że u nas wynikło to z nieporozumienia.
nie ważne.


Można nie pąłcić jak się nie ma możliwości odbioru TV, czyli tylko do konsoli, jak udowodnią ci że masz możliwość choćby kawałek drutu w TV bo na razie TV / radio anologowa jest dostępna to masz problem.


ten temat przewija się od zawsze :))
fakt ze był nr 1 jakieś 6-7 lat temu, ale też ta opłata to była luxusem potwierdzającym adres :>

OK,
Wszytko na ten temat masz Tuuuuuuuuuu taj klikaj ;)


Przypomniał mi się jak że inspirujący top temat z przed lat "jak przeżyć za funta tydzień"
pamiętacie?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

tom8104

Post #5 Ocena: 0

2012-01-11 16:09:20 (12 lat temu)

tom8104

Posty: 1434

Z nami od: 08-10-2007

A gdzie mozna bylo znalezc jak przezyc za funta tydzien??? - bo chetnie bym poczytal.
Mnie udalo sie odnalezsc tylko niektore historyjki z mojego tematu "najwieksze sknery i zgredy w UK" ale za to namierzylem na facebooku czlowieka dzieki ktoremu zaczalem ten temat na forum.
Jakby ktos mial dostep do pelnej "listy skner i zgredow" to dajcie znac.

A co do TV license to u mnie w bloku byl ostatnio nalot ale chodzili i grzecznie pytali czy moga wejsc i sprawdzic czy jest TV :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2012-01-11 16:20:49 (12 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Googluj, największe i najczęstsze tego typu tematy do obrzygania były u konkurencji ;-)

Natomiast temat o którym wsponinasz to już temat kpina, wcześniejsze były bardziej na poważnie ;-) choć też bardzo wesoło.

No a co do kontroli to oni zawsze są grzeczni co nie znaczy że nie dopinają swego.
To tak samo jak kontrola policji czy jak zdajesz egzamin. Masz wrażenie że to maszyna nie człowiek, tylko te "wydruki" :-)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

clockwork_orang

Post #7 Ocena: 0

2012-01-11 16:31:18 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-01-11 16:09:20, tom8104 napisał(a):
A gdzie mozna bylo znalezc jak przezyc za funta tydzien??? - bo chetnie bym poczytal.
Mnie udalo sie odnalezsc tylko niektore historyjki z mojego tematu "najwieksze sknery i zgredy w UK" ale za to namierzylem na facebooku czlowieka dzieki ktoremu zaczalem ten temat na forum.
Jakby ktos mial dostep do pelnej "listy skner i zgredow" to dajcie znac.

A co do TV license to u mnie w bloku byl ostatnio nalot ale chodzili i grzecznie pytali czy moga wejsc i sprawdzic czy jest TV :)

z Londynka? plakalem ze smiechu, szkoda ze nie przywrocili z archiwum...

jesli ktos faktycznie nie oglada telewizji (np. BBC1 w iPlayer), to za co ma placic... tylko, tak naprawde ciezko mi uwierzyc, ze komputer sluzy wylacznie do gier (laptopy szczegolnie bryluja w tej dziedzinie) a 50'' plazma do filmow jakosci .avi 8-)


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autofan

Post #8 Ocena: 0

2012-01-11 17:35:55 (12 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Abonament trzeba placic ,gdy :1 ma sie tv,2 ma sie laptopa z mozliwoscia ogladania programow na zywo.Oczywiscie znajdzie sie taki polski jelop ,ktory nie odrozni streamu od grania z historii.Niestety oznaka PL przy poscie sprowadza sie czesto do osob z bardzo mala wyobraznia co moze ich spotkac w Anglii w stosunku do tego co robia w Polsce.Tak czy siak wszelkim dzikom fill good
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

Jakobs

Post #9 Ocena: 0

2012-01-11 18:42:34 (12 lat temu)

Jakobs

Posty: n/a

Konto usunięte

Tips for Avoiding TVL/BBC harassment
Si vis pacem, para bellum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beatka24x

Post #10 Ocena: 0

2012-10-20 15:47:44 (12 lat temu)

beatka24x

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 20-10-2012

Skąd: London

witam, mam pytanie. Mam przez długi okres czasu problemy ze znalezieniem pracy i kasą . Zalegam z opłatami za licencje od ok. 6-7 miesięcy, ostatnio przysłali mi pełną kwotę do zapłąty-list upominający się o 145 ł (ale wcześniej było ich dużo, dużo więcej plus telefony). Przez jakiś czas płaciłam regularnie, ale jak pisałam wcześniej -brak pracy i środki na życie mniejsze. Czy oni mogą na mnie nasłać policje za te zaległości???Czy ktoś słyszał o takim przypadku?

[ Ostatnio edytowany przez: beatka24x 20-10-2012 15:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,