MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dostawcy energi i gazu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

groszka

Post #1 Ocena: 0

2011-09-17 04:00:20 (13 lat temu)

groszka

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 17-01-2010

Skąd: banbury

Bardzo prosze poradzcie ktory z dostawcow energi i gazu jest najtanszy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #2 Ocena: 0

2011-09-17 07:26:31 (13 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

to sie ciagle zmienia.
poza tym oni tu maja to jeszcze bardziej zakrecone niz od. ubezpieczen.

masz cene za przesyl
cene za pierwsze iles tam KW
cene za nastepne KW

a jak masz ogrzewanie na prad to jeszcze taryfa nocna i dzienna.
niektorzy jeszcze co roku daja upust np za pobieranie gazu i pradu oraz za oplaty przez DD. razem zwrotu moze byc do 100 kiedys do 150 funtow.

ciezka praca. by to wszystko przesledzic.

najlepiej zrobic sobie tabelki w exelu i wpisywac po kolei oferty dla przykladowej wartosci.
inaczej to toniesz w marketingowym belkocie

Uwaga moderatora: temat juz byl kilka razy. z podanymi linkami gdzie szukac

Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Post #3 Ocena: 0

2011-09-17 07:30:03 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2011-09-17 08:21:02 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

slimfat

Post #5 Ocena: 0

2011-09-22 05:16:29 (13 lat temu)

slimfat

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 17-06-2009

Skąd: Bristol

Bedzie to maly off-top, ale rowniez polaczone z tematem.

Kupilismy dom i finalizacje mamy przewidziana na piatek (za 2 dni). Stary wlasciciel mial dual-fuel z SouthernElectric, ktory to dostawca wychodzi dosyc drozej niz inni ( wyszukiwarki online ), wiec bedziemy chcieli zmienic na cos tanszego, ALE... Wprowadzamy sie za 2 dni i wtedty dopiero bedziemy mogli podac stan licznika i wymagane przez niektorych ( albo i wszystkich ? nie mam pojecia.) numery licznika. Bylismy pewni, ze zmiana dostawcy i "aktywacja" nastepuje prawie natychmiastowo, po podaniu wszytskich danych z numerami konta dla direct-debit wlacznie, ale okazuje sie, ze to moze potrwac nawet kilka tygodni :-o

Moje watpliwosci dotycza wlasnie tego okresu od momentu wprowadzenia do aktywacji nowego dostawcy. ZAlozmy, ze to potrwa 3 tygodnie. Na kogo zostanie wystawiony rachunek z SouthernElectric ( obecnego dostawcy) ? Widomo, ze bedziemy musieli zaplacic za te 3 tygodnie, bo bedziemy tam mieszkac, ale skad SE bedzie wiedzial na kogo ( imie nazwisko )wystawic rachunek ? Czy mamy obowiazek skontaktowac sie z nimi i poinformowac od kiedy mieszkamy ? Jak to bedzie rozliczane i co sie stanie jesli tego nie zrobie ? Ile czekaliscie w Waszym przypadku na przelaczenie ? Bede wdzieczny za kazda rade, jak to najlepiej teraz zalatwic w naszym przypadku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2011-09-22 05:37:59 (13 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

poprzedni wlasciciel zapene zapisze sobie liczniki aby rozwiazac swoje umowy z dosstawcami mediow, najuczciwieej bedzie zrobic to wspolnie i podac te same stany liczydel...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

slimfat

Post #7 Ocena: 0

2011-09-22 05:44:21 (13 lat temu)

slimfat

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 17-06-2009

Skąd: Bristol

Nie mamy zamiaru nie placic, ani oszukiwac, zle mnie chyba zrozumiales.
dop: stan licznika spiszemy napewno, ale jestem ciekaw, jak bedzie wygladala ta przykladowa - 3 tygodniowa procedura ? Komu bedziemy musieli zaplacic za te 3 tygodnie np.

[ Ostatnio edytowany przez: slimfat 22-09-2011 05:48 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

witek28w

Post #8 Ocena: 0

2011-09-22 07:50:26 (13 lat temu)

witek28w

Posty: 280

Mężczyzna

Z nami od: 09-12-2006

Skąd: Lethbridge,AB

Jaka znów procedura 3 tygodniowa,skąd Ci się to wzięło?:-o
Jesteś nowym najemcą/właścicielem/osobą odpowiedzialną za pokrywanie rachunków i podpisujesz nowiutką umowę z operatorem, który ci pasuje(to na jego głowie jest zapewnić ci dostawę zamówionego towaru i jak to zrobi,to nie twoja brocha,twój dostawca informuje poprzedniego dostawcę iż ma umowę z najemcą i przepina) .Poprzednik zamyka swoje konto u swojego dostawcy,a ty otwierasz całkiem nowe na siebie tam gdzie ci pasuje,podajesz stany liczników i po bólu.Nie jesteś związany żadną umową z poprzednim dostawcą,więc okres przepięcia z dostawcy na dostawcę nie ma zastosowania.Koniec,kropka.

[ Ostatnio edytowany przez: witek28w 22-09-2011 07:54 ]

I zszedł Bóg na ziemię i zobaczył pracę moją i był zadowolony , a usłyszawszy ile zarabiam usiadł i się rozpłakał.....Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak niesamowicie niezbędna dla ludzkości gdy prosisz o urlop.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

slimfat

Post #9 Ocena: 0

2011-09-22 08:20:54 (13 lat temu)

slimfat

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 17-06-2009

Skąd: Bristol

Ok, to zeby jeszcze sie upewnic :

Wprowadzam sie jutro i jutro skladam aplikacje w np. firmie "NRower". "Administracja" trwa, poczta rowniez, ale Wysylaja do mnie umowe, ja podpisuje. Niech to trwa 2 dni , a nie wspomniane 3 tygodnie. Te zalegle 2 dni ktore uplynely juz i w czasie ktorych korzystalismy z gazu i pradu rowniez zostana zaplacone firmie "NRower" ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2011-09-22 08:36:18 (13 lat temu)

Richmond

Posty: 28861

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Rachunek bedzie na Occupier jesli nie zadzwonisz do obecnego dostawcy i nie podasz im swoich danych. Mozesz tez zadzwonic i podac im swoje dane i stan licznikow i rownoczesnie w innej firmie powiedziec, ze chcesz przeniesc uslugi. U mnie trwalo to jakies 6 tygodni, podalam obu firmom stan licznikow, a i tak jak przyslali mi rachunek koncowy z jednej firmy i poczatkowy z drugiej, to wpisali sobie fikcyjny stan licznika (ten sam w obu, wiec pewnie pierwszy dostawca przekazal drugiemu). Wyjasnilam to z oboma firmami i pierwsza przyslala mi poprawiony rachunek koncowy, a druga odnotowala sobie stan poczatkowy licznika jeszcze raz.

A te pare tygodni oczekiwania, to czas kiedy firmy przekazuja sobie dane na temat konkretnych licznikow i nastepuje przelaczenie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,