MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Parkowanie na stansted

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 3 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wielim

Post #1 Ocena: 0

2016-04-23 08:14:30 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ok kupiłem dwutygodniowy parking na long stay na sierpień za 50 funtów. Normalnie cena była 65 ake znalazłem jakiś voucher na moneysupermarket.co.uk . Z tego co wyczytałem to podjeżdżam, bramka się otwiera, parkuje i spadam. W razie kłopotów na bramce wcisnąć przycisk by połączyć się z obsługą i uwaga by nie wcisnąć przycisku ticket bo drugi raz mnie policzy. Jaki tako czaje o co chodzi.
Teraz pytanie o inną opcje. Pod koniec maja dwukrotnie odbieram kogoś ze Stansted i później odwoze spowrotem. Są to osoby nie znające angielskiego, starsze i mogą się zagubić dlatego najlepiej bym na nie czekał w hali przylotow. Myślę że opcja Mid Stay gdzie 2 godziny kosztują funta wystarczy. Pytanie tylko jak to działa. Podjeżdża , wciskamy ticket i bramki się otwierają i jeśli zdarze w 2 godziny wrócić to zapłacę funta? Czy trzeba wcześniej bukowac parking online czy można podjechać w każdej chwili i miejsce się znajdzie? Jak to wygląda w praktyce?
PS właśnie próbowałem zabukowac dwie godziny parkingu na mid stay i wyszło 21 funtów !

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 23-04-2016 08:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #2 Ocena: 0

2016-04-23 08:31:54 (8 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-04-23 08:14:30, Wielim napisał(a):
Ok kupiłem dwutygodniowy parking na long stay na sierpień za 50 funtów. Normalnie cena była 65 ake znalazłem jakiś voucher na moneysupermarket.co.uk . Z tego co wyczytałem to podjeżdżam, bramka się otwiera, parkuje i spadam. W razie kłopotów na bramce wcisnąć przycisk by połączyć się z obsługą i uwaga by nie wcisnąć przycisku ticket bo drugi raz mnie policzy. Jaki tako czaje o co chodzi.
Teraz pytanie o inną opcje. Pod koniec maja dwukrotnie odbieram kogoś ze Stansted i później odwoze spowrotem. Są to osoby nie znające angielskiego, starsze i mogą się zagubić dlatego najlepiej bym na nie czekał w hali przylotow. Myślę że opcja Mid Stay gdzie 2 godziny kosztują funta wystarczy. Pytanie tylko jak to działa. Podjeżdża , wciskamy ticket i bramki się otwierają i jeśli zdarze w 2 godziny wrócić to zapłacę funta? Czy trzeba wcześniej bukowac parking online czy można podjechać w każdej chwili i miejsce się znajdzie? Jak to wygląda w praktyce?
PS właśnie próbowałem zabukowac dwie godziny parkingu na mid stay i wyszło 21 funtów !

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 23-04-2016 08:17 ]




Czy masz na myśli long stay (dojeżdżasz autobusem do terminalu) czy meet & greet (przejeżdżasz przez bramkę zostawiasz auto i kluczyki)?

Co do odbioru gości, to korzystasz z short stay (stawki sprawdź na stronie, nic nie trzeba bukować).
Odbieramy/odwozimy tak rodziców i udaje nam się zdążyć bez dopłat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2016-04-23 08:45:05 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Zosia w pierwszej przypadku mam na myśli long stay.

A short stay z tego co wyczytałem to trzeba płacić. Jedyne mid stay jest pierwszą godzina za free i druga funta. Cos chyba pomyliłas.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2016-04-23 08:47:58 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Zazwyczaj odbieramy dzieci, wiec parkuje na tym co jest blisko McDonalds.

Nie bawie sie, bukuje online, zajezdzam, nikomu kluczykow nie musze oddawac, wsiadam w autobus i jazda na terminal. Wracamy, wyjezdzamy i do McDonalds migamy
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #5 Ocena: 0

2016-04-23 08:55:45 (8 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-04-23 08:47:58, tomaszzet napisał(a):
Zazwyczaj odbieramy dzieci, wiec parkuje na tym co jest blisko McDonalds.

Nie bawie sie, bukuje online, zajezdzam, nikomu kluczykow nie musze oddawac, wsiadam w autobus i jazda na terminal. Wracamy, wyjezdzamy i do McDonalds migamy



My też bukujemy online, wygodniej na wysiąść z auta przed terminalem, krótko przez zamknięciem bramek, niż wozić się po parkingach autobusami.
Co kto lubi 😁

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2016-04-23 08:56:27 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Tylko trzeba przyjechać tak żeby to oni poczekali na ciebie, a nie ty na nich.
Bo bez opłat to jest bardzo krótko. Już nie pamietam chyba tylko 15 minut.

Teraz doczytałem ze osoba starsza, to normalnie chyba do 1 godziny można czekać na parkingu tuż przy lotnisku.
Po prostu przed wyjazdem idziesz zapłacić do maszyny i po sprawie.
Inne parkini służą tym co wylatują.

Trzeba pamiętać że NIGDZIE w okolicy nie można się zatrzymać, ani nawet wysadzić czy zabrać kogoś z ulicy. Bo dostaje się za to mandat do domu z kamery.

Można się na chwilę przykleić gdzieś na stacji benzynowej , albo MC donalds, tak robię czasami na Geatwick,


Jak by się zdarzyło ze lot jest sporo opóźniony to żeby nie bulić jak za woły, i nie kręcić się bez sensu, to można pojechać gdzieś na wieś i zatrzymać się np na wjazdach na pola. np na drodze Takeley
Bishop's Stortford, Essex CM22 6RH
Kiedyś mi się zdarzyło że ja już dojeżdżałem do lotniska, sprawdziłem lot, a okazuje sie że miał opóźnienie 3 godziny, co w sumie skutkowało 5 godzin oczekiwania, bo zamiast wylądować to polecieli do Birmingham, tam odczekali burze i dopiero wrócili. A ja mam 100 km do lotniska więc ni w te, ni w te.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

zosiasamosia

Post #7 Ocena: 0

2016-04-23 09:00:45 (8 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-04-23 08:45:05, Wielim napisał(a):
Zosia w pierwszej przypadku mam na myśli long stay.

A short stay z tego co wyczytałem to trzeba płacić. Jedyne mid stay jest pierwszą godzina za free i druga funta. Cos chyba pomyliłas.


Nic nie pomyliłam, płacić trzeba, pytanie tylko za co i ile ☺
Nam wystarczy short aby odebrać gości, skoro potrzebujesz więcej czasu korzystaj z mid.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2016-04-23 09:04:15 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-04-23 08:47:58, tomaszzet napisał(a):
Zazwyczaj odbieramy dzieci, wiec parkuje na tym co jest blisko McDonalds.

Nie bawie sie, bukuje online, zajezdzam, nikomu kluczykow nie musze oddawac, wsiadam w autobus i jazda na terminal. Wracamy, wyjezdzamy i do McDonalds migamy


Ten blisko Mc Donalds to jest właśnie Mid Stay wg mapy na stronie lotniska gdzie pierwsza godzina jest za free a druga za funta. Napisałeś ze bukujesz online tylko ze jak ja chcę to zrobić np na 28 maja na dwie godziny od 16 do 18 to wyskakuje 21 funtów a nie 1 funt. Jak Ty to robisz?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #9 Ocena: 0

2016-04-23 09:31:21 (8 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Nie wiem od kiedy zrobili że nawet jak kogoś tylko przywozisz, to przy wyjeździe są bramki i do 10 czy 15 minut płaci się f3. Podejrzewam, że nic już nie ma za darmo czy tylko za funta.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Wielim

Post #10 Ocena: 0

2016-04-23 09:49:29 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

O tym wiem ale mid stay ma wyznaczone miejsca gdzie godzina za darmo , druga za funta a dopiero trzecia 22 funty. Wiadomości z oficjalnej strony lotniska

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,