MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Angielska 1 komunia

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

prycz

Post #1 Ocena: 0

2009-06-13 16:34:23 (15 lat temu)

prycz

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 18-08-2007

Skąd: liverpool

witam mam pytanie ,zostalam zaproszona do sasiadow [anglikow] na celebracje 1 komuni swietej ich synow , nigdy nie bylam na angielskiej komuni wiec niewiem , jak wlasciwie sie przygotowac ,zaproszenie jest odrazu do lokalu , niewiem jakie prezety tu sie daje i jaki obowiazuje stroj niechcialabym sie zblaznowac ,nieznaw ich zwyczai prosze o pomoc z gory dziekuje
kundzia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

prycz

Post #2 Ocena: 0

2009-06-14 20:59:54 (15 lat temu)

prycz

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 18-08-2007

Skąd: liverpool

Cytat:

2009-06-13 16:34:23, prycz napisał(a):
witam mam pytanie ,zostalam zaproszona do sasiadow [anglikow] na celebracje 1 komuni swietej ich synow , nigdy nie bylam na angielskiej komuni wiec niewiem , jak wlasciwie sie przygotowac ,zaproszenie jest odrazu do lokalu , niewiem jakie prezety tu sie daje i jaki obowiazuje stroj niechcialabym sie zblaznowac ,nieznaw ich zwyczai prosze o pomoc z gory dziekuje
ponawiam temat
kundzia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anneczka

Post #3 Ocena: 0

2009-06-14 21:05:38 (15 lat temu)

anneczka

Posty: 1505

Kobieta

Z nami od: 20-09-2007

Skąd: Staffordshire

O ile mi wiadomo, anglicy niespecjalnie obchodzą Komunie Św.więc hmm nie bardzo wiem jak sie wypowiedzieć:)
W czym Ja kuleje TY możesz być ASEM.....i na odwrót:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2009-06-14 23:48:00 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Obchodzona jest uroczystosc bardzo podobnie jak w Polsce, tylko na tych co bylam i slyszalam, bylo bez "postaw sie a zastaw sie" zwyczaju. Czesto jest zaproszenie odrazu na przyjecie, bo moze nie byc na tyle miejsca w kosciele na wszystkich gosci kazdego dziecka, a w jednym przypadku ksiadz zaproponowal rodzicom, zeby bylo sami rodzice i chrzestni, i byla mala grupka dzieci, a wszyscy mowili jak bardzo specjalne sie wydawalo bez tlumow w kosciele.

Co do prezentow, moze popatrz na d_sl_9bugkcmp6_e" target="_blank">prezenty na Komunie
lub poszukaj w sklepach, mozna dostac pamiatki.

Nikt nie wymagal duzych prezentow nigdy, ale slyszalam rowniez o przyjeciach bardziej przypominajace urodzinowe zabawy z clownami etc, nie bylam na takich wiec nie powiem jak sie to odbywalo.

Mysle, ze jakas pamiatke dla dziecka jak kupisz, to bedzie na miejscu, rozaniec, albo lancuszek moze czesciej ktos bliski kupic, np rodzice albo chrzestni.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,