MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Bezrobotny, stałem się osobą bez pracy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 2 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

krycha23

Post #1 Ocena: 0

2009-04-10 14:43:14 (15 lat temu)

krycha23

Posty: 240

Mężczyzna

Z nami od: 12-01-2009

Skąd: Cheltenham

Cytat:

2009-04-10 13:44:11, Adacymru napisał(a):
Jak widac jasti, punkt widzenia zalezy od punku siedzenia. Dalabym sobie reke uciac, ze niedawno czytalam mniej optymistyczne wypowiedzi z twojej strony na temat mozliwosci rozwoju w Polsce, a raczej ich braku, i to nie tak dawno temu znowu. Teraz widze masz prace i wszystko nagle nabralo optymistycznych kolorow....moze jak patrzysz z wysokosci twojego stanowiska pracy.....gratuluje z pododu dopiecia swego.


Jeslo to prawda,to jest to zalosne...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jasti

Post #2 Ocena: 0

2009-04-10 15:00:25 (15 lat temu)

jasti

Posty: 151

Kobieta

Z nami od: 21-08-2007

Skąd: Polska

Cytat:

2009-04-10 13:44:11, Adacymru napisał(a):
Jak widac jasti, punkt widzenia zalezy od punku siedzenia. Dalabym sobie reke uciac, ze niedawno czytalam mniej optymistyczne wypowiedzi z twojej strony na temat mozliwosci rozwoju w Polsce, a raczej ich braku, i to nie tak dawno temu znowu. Teraz widze masz prace i wszystko nagle nabralo optymistycznych kolorow....moze jak patrzysz z wysokosci twojego stanowiska pracy.....gratuluje z pododu dopiecia swego.



Każdy ma swoje lepsze i gorsze dni czasami nieporadność polskich urzędów, konkurencja( mam na myśli lepsze znajomości) załamuje mnie ale gorzej mnie przytłacza los moich rodaków i znajomych w UK.


Wiem że są lepsze pieniądze ale czy na pewno wszędzie? po co z dyplomem wykładać jogurty w tesco na nockach za jakieś 5,75funta?
Czy to na prawdę jest szczyt ambicji polaków? ( wykształconych podkreślam)Co was czeka w życiu i po co robiliście studia?

Ja jak nie mogłam nauczyć się niczego nowego i piąć się wyżej to przyjechałam do Polski bo nie tylko kasa się w życiu liczy! zresztą co to za kasa jak zarabiają po 5,75 funta?
jasti

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

panpawel

Post #3 Ocena: 0

2009-04-10 19:18:36 (15 lat temu)

panpawel

Posty: 17

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2009

Skąd: londyn

odbiegacie od tematu :)
wesołych świąt i mniej stresu ;)
pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2009-04-10 19:46:01 (15 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jakbym byla zlosliwa, to powiedzialabym, ze nie udalo ci sie wspiac wyzej niz chialas w UK, to ucieklas do Polski, a teraz dorabiasz do tego teorie....Pamietam jak pisalas, ze pracowalas w jakims hotelu i doszlas do pewnego stanowiska i nie bylo mozliwosci dalszego rozwoju....dziwne, bo trudno jest znalesc osobe w twoim wieku, ktora osiagnelaby dokladnie wszystko w danj karierze.

Nie musisz wrzucac wszystkich do jednego worka, ja skonczylam studia w Polsce, nigdy tutaj nie pracowalam w swoim zawodzie (oprocz paru dorywczych godzin w ciagu kilkunastu lat), pracowalam w roznych zawodach, i wieksza dume przynosilo mi, ze moge utrzymac rodzine za wlasne zarobione pieniadze, a dzieciom jedzenie smakowalo bez roznicy czy zarobilam pieniadze pracujac w restauracji, czy uczac w szkole. A one jak tylko byly na tyle dorosle, ze mogly legalnie pracowac, to dorabialy w weekendy na swoje potrzeby myjac gary w restauracji, i byly dumne, ze maja swoje opieniadze, a ja z nich, ze nie czekaja na gotowe, ani nie sugeruja sie tym, ze chodzily do prywatnej szkoly to praca fizyczna jest dla nich hanba.

Skonczylam studia w UK (odmienny kierunek), i dam sobie druga reke teraz uciac, ze w moim zawodzie w Polsce nie mialabym takich mozliwosci rozwoju ani kiedys, ani dzisiaj.

Znam wiele osob ktore w UK pracuja w swoim zawodzie wyuczonym w Polsce, a takze wiele osob, ktorych praca nie ma nic wspolnego z kwalifikacjami zdobytymi w Polsce. Ani jedni ani drudzy nie sa lepsi. Ja nie patrze na osoby ktore ukladaja towar w Tesco jak na gorszych od siebie, ani nie klaniam sie w pas mojemu szefowi.

Te osoby, na ktore teraz patrzysz z gory bo ukladaja towar w Tesco, moga byc goscmi w hotelu w ktorym pracujesz, dobrze, ze nie podalas nazwy, bo to zadna reklama miec kierownika ktory nie ma szcunku dla innych a pracuje w branzy w ktorej zyczliwe podejscie do ludzi wydawac by sie moglo tak wazne....

Twoje zarzuty, ze ludzie podadaja sie i gnija w UK jest conajmniej hipokryzja, ale zapewne ty pracowalas w UK z duzo wyzszych pobudek filozoficznych;-)

Ludzie ktorzy patrza na swiat z zadartym nosem, moga sie latwo potknac, i wtedy pewnie pojawi sie nowy temat na forum, ze znowu nie ma w Polsce mozliwosci.

Inna sprawa, ze w Polsce czesto edukacja skupia sie na wiedzy, a mniej nad rozwojem charakteru, wyrabianiem pewnosci siebie, przebicia w grupie. Dzieci ciekawe swiata i wiedzy "utrudniaja" zycie nauczycielom, i zapewne nie tylko ja pamietam uwagi typu "nie wymadrzaj sie", "myslisz, ze przeczytal/a o czyms, to zna sie na wszystkim", a pozniej sa takie efekty, ze ludzie nie maja smialosci i przebojowosci w zyciu.

[ Ostatnio edytowany przez: Adacymru 10-04-2009 19:47 ]

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krycha23

Post #5 Ocena: 0

2009-04-10 19:53:08 (15 lat temu)

krycha23

Posty: 240

Mężczyzna

Z nami od: 12-01-2009

Skąd: Cheltenham

Piekny wpis powyzej.Dobrze,ze jeszcze takie osoby udzielaja sie na forum.Jak sie widzi co niektorych posty to juz nie wiem jak reagowac.Swiat zmierza ku zagladzie.
Hipokryzja jest dla mnie oznaka idiotyzmu.To co wypisuje ta Pani to hipokryzja jak 150,czyli dla mnie juz debilizm.
Bardzo przepraszam za moje zachowanie.Nie jestem taki na codzien,jednak doszedlem do wniosku,ze bede pisal czasem takie epitety w szczegolnych wypadkach.

[ Ostatnio edytowany przez: krycha23 10-04-2009 19:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2009-04-10 20:23:27 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2009-04-10 20:57:52 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2009-04-10 15:00:25, jasti napisał(a):
Ja jak nie mogłam nauczyć się niczego nowego i piąć się wyżej to przyjechałam do Polski bo nie tylko kasa się w życiu liczy!


To powinien byc cytat miesiaca ;-)

Jasti, a czemu nie zostalas dyrektorem hotelu w UK? A moze nawet sieci hoteli? A moze prezesem zarzadu? Wiesz ile mialas jeszcze szczebli w karierze przed ucieczka do Polski?

Moze lepiej bylo napisac, ze wrocilas do Polski, bo po prostu chcialas lub tesknilas. Ale po co dorabiac do tego wydumane powody?

[ Ostatnio edytowany przez: Richmond 10-04-2009 21:13 ]

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krol1977

Post #8 Ocena: 0

2009-04-10 21:04:44 (15 lat temu)

krol1977

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2009

Skąd: london

witam wszystkich now

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2009-04-10 21:14:45 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2009-04-10 22:41:07 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,